Як блокувати оновлення та захисник Defender на Windows 10

91098980fe2cca93f1ea2cb08c647ebc8bb1df7ec208e910a026dcd593ac0b36

Мої вітання, шановні друзі! Ось нарешті я остаточно пересів на операційну систему Windows 10. Не скажу, що це був крок пов’язаний з бажанням новизни, річ у тім, що одного разу я виявив відсутність можливості завантажити необхідну мені програму для інших версій ОС, тому подумав, що це знак)). Дуже не люблю чіпати операційну систему, адже треба робити багато резервних копій, але відсутність wunderlist для сімки чи вісімки, спонукала мене до кардинальних кроків)).

Ну що ж, засів я за Google, прочитав відгуки, враження (які доволі неоднозначні) та й вирішив спробувати. Скажу одразу, віндовс 10 мені сподобався, далі я розкажу чим, але враження в мене тільки позитивні, після декількох днів тестування – все влаштовує без запитань.

Перше, що мені імпонує в десятці – це швидкість роботи. Саме швидкість реагування вікон, робота браузерів, швидкість виконання операцій (копіювання, переміщення, інсталяція), на інших операційних системах були присутні не те що гальмування, а якісь задумливі реакції, особливо на сімці. Тут все гладенько, швиденько, дуже чітко.

Друге, що сподобалось на windows 10 – це додатки з магазину. Я багато читав негативних відгуків, що додатки тупі та непрактичні, але мені вони припали до душі)). Особливо сподобався додаток Facebook, який працює швидко, не пригальмовує (як деколи це полюбляє робити сторінка в браузері), краса)). Встановив собі з магазину також Twitter, Instagram, Viber та Telegram.

Третє, що зачепило на віндовс 10 – це панель швидкого запуску. Зробивши необхідні налаштування, я маю змогу очистити робочий стіл від ярликів без сторонніх програм. Особисто мені дуже подобається, коли робочий стіл абсолютно чистий, без іконок.

Четверте – це відсутність проблем з драйверами. Ще при інсталяції, windows 10 підтягнула всі драйвера, жодних помилок не виникало і в диспетчері пристроїв жодних знаків оклику немає (хто бавився з драйверами, той розуміє про які знаки оклику я кажу). Вісімка, у свій час, не всі дрова підтягувала з нету, а сімка – вимагала ставити драйвера окремо.

Одним словом – віндовс 10 просто чудова операційна система. Звичайно – це суб’єктивні враження, особисто мої, але на це й потрібен персональний блог, правда?))

А тепер про технічні моменти. Багато хто писав, що оновлення windows 10 повністю вимкнути нереально, а при встановленні деяких з них, починаються проблеми в роботі. Скажу одразу, я встановив всі останні оновлення для віндовс – проблем в роботі не помітив, а щодо неможливості вимкнути оновлення повністю, то тут також ніяких труднощів немає.

Я не буду описувати Вам всі методи, опишу тільки один, який в мене спрацював і який гарантовано дозволить вимкнути будь-які оновлення на віндовс 10, при чому, для всіх версій цієї операційної системи.

Вимикання Центру оновлень

1. Натискаємо сполучення клавіш Win + R та вводимо команду services.msc

2. Тиснемо “Enter” (чи “Ок”). Нам відкриється вікно “Служби” і ми знаходимо (ближче до кінця списку) службу “Центр оновлення Windows”.

3. Клацаємо два рази та в новому вікну звертаємо свою увагу на кнопку “Stop”. Якщо вона у Вас активна – тиснемо та зупиняємо роботу центру оновлень Windows 10.

4. Якщо кнопка “Stop” у Вас неактивна, значить сервіс ще не запущений, тому обираємо тип “Disabled”, тиснемо “Застосувати” і “Ок”.

Все, тепер ніякі автоматичні оновлення Вас турбувати не будуть. Якщо в майбутньому, можливо, Ви захочете оновити віндовс 10, то Вам необхідно просто поставити статус “Manual” та через налаштування системи перевірити й встановити необхідні оновлення.

Майте на увазі, що при вимкненому центрі оновлень, Ви не зможете встановити програми з магазину, необхідно буде (хоча б тимчасово) центр оновлення windows 10 увімкнути.

Наступний момент, який може Вам знадобитись, якщо надумаєте переходити на нову операційну систему – це захисних Windows Defender, так званий вбудований антивірус. Вірніше, навіть не сам захисник, а можливість його вимкнення.

Багато читав нарікань, що ненадійний цей захисник, ніякий в нього захист від вірусів і т.д. Не буду тут гарантовано казати, що все це правда, не перевіряв, але я маю свій антивірус, який оплачений на рік, тому вбудована антивірусна можливість віндовс 10 мені не знадобилась.

Щоб не було конфліктів з основним антивірусом, прийшлось цей захисник вимкнути. Зробити це також дуже просто, існує декілька методів, але я знову, опишу Вам тільки один, яким скористався особисто і який спрацював.

Як вимкнути захисник Windows Defender за допомогою системного реєстру

1. Знову натискаємо сполучення клавіш “Win + R” та вводимо команду regedit.exe

2. Тиснемо “ОК”. Якщо буде потрібно, надайте дозвіл службі контролю облікових записів для запуску редактора реєстру.

3. Перейдіть до ключа реєстру за таким шляхом:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows Defender

4. В деяких випадках, Ви можете бачити властивість з ім’ям “DisableAntiSpyware“, тоді просто змініть її значення на “1” для вимкнення Windows Defender (як це зробити – дивіться нижче)

5. Якщо такої властивості у Вас немає – її необхідно створити. В мене такої властивості не було, тому я клацаю правою кнопкою мишки на Windows Defender, обираю Створити > Параметр DWORD (32 біти) та називаю його “DisableAntiSpyware“.

6. Далі клацаю два рази на новоствореній властивості та даю їй значення “1“, що дозволить вимкнути Windows Defender на Windows 10.

Все, тепер у значеннях “DisableAntiSpyware” в мене стоїть “1“, а це значить, що Windows Defender на моїй віндовс 10 вимкнутий.

Надалі, якщо мені буде потрібно увімкнути Windows Defender – я просто зміню значення властивості “DisableAntiSpyware” назад на “0”.

Звичайно, що все це робити не обов’язково, Ви можете залишити й оновлення Windows 10, й увімкнений Windows Defender, але якщо потрібно буде все вимкнути – Ви знатимете, де це можна знайти)).

Ось і все, що я хотів Вам сказати. Повторюсь, для мене особисто Віндовс 10 – чудова операційна система, швидка, зручна, красива, тому про свій остаточний перехід не шкодую ні на мить.

Бажаю Вам тільки позитивних змін та хорошого настрою.

Шануймося!