Доброго дня, шановні друзі! Знайома Вам ситуація, коли лінь з головою забирає в свій полон і нічого не хочеться робити? Коли годуєш себе “завтра”, “з понеділка”, “з першого числа” і т.д.? Особисто в мене таке буває дуже часто, ой як часто, занадто часто)). Я давно вже цікавлюся різними мотиваційними штуками, які допомагають дати собі “копня” і календар “90 років життя в тижнях” висить в мене над робочим столом, а нещодавно почав використовувати ще один принцип східної філософії – принцип однієї хвилини.

Лінь

Методика дуже проста, але надзвичайно дієва. Раніше якось скептично до таких речей ставився, поки не побачив, що дещо дійсно допомагає)). Отже, японський принцип однієї хвилини, в чому тут суть?

В кожного з нас є справи чи заняття, які ми вкрай не хочемо виконувати. Це може бути зарядка, біг, самоосвіта, робота над чимось, не важливо. Принцип 1 хвилини говорить: “Займайся визначеною справою щодня по одній хвилині”. Одна хвилина – це дуже мало і легко себе перебороти та зробити щось, хоча б хвилинку.

Через деякий час, коли 1 хвилина в день вже не буде здаватись чимось нездійсненним, період збільшують до 5 хвилин, потім до 10 хвилин і так до тих пір, поки це не стане звичкою. Чимось мені цей метод нагадує наше прислів’я: “Тихіше їдеш – дальше будеш”.

Я спробував застосувати принцип 1 хвилини в своєму житті і привід був дуже простий – після ремонту в мене ніяк не доходили руки доробити свій письмовий стіл. Вирішив піти цим шляхом, шляхом по 1 хвилині в день (ну образно).

Перший день – прикрутив нікельовані тримачі під трубки на стіл, другий день – ці ж тримачі на полички, третій день – кромка, четвертий день – направляючі під клавіатуру, сьогодні – скріплю полички зі столом і все готово! Основна перевага – “не напрягає”! Виконуєш все без нервів, не через силу і результат є!

Здавалося б – майже тиждень збирав стіл, але я б налаштовувався його збирати ще тиждень)). А так – невеличкі зусилля щодня і без проблем виконуєш те, що мало бути “з понеділка”)).

Реально класний метод! Дієвий і простий. Гадаю, що його можна застосувати в багатьох сферах життя, де є моменти ліні чи якоїсь неохоти. Так чи інакше, принцип 1 хвилини я взяв собі на озброєння для боротьби з вічним відкладанням справ до кращих часів)).

Рекомендую і Вам спробувати японську мудрість, будьте ефективними та продуктивними.

Гарного Вам дня, шануйтеся!

Натисніть на зірочку - не пошкодуйте оцінки!

Середня оцінка / 5. Всього голосів: