Відкрити меню

Як додати віджет Google+ на свій блог та трішки про підписку на нові публікації

Вітаю, шановні друзі. Питання про підписку на оновлення блогу стоїть дуже гостро, адже це чи не найважливіший елемент формування постійної аудиторії читачів на Вашому ресурсі. До недавнього часу поза конкуренцією був сервіс від Google – feedburner і переважна більшість блогерів саме через цей сервіс формувала коло постійних відвідувачів своїх ресурсів. Але … гугл раптом перестав підтримувати feedburner, та і сама система трансляції новин через RSS, як на мене, починає відходити в минуле. І хоча feedburner ще трішки “теліпається” та по інерції надає певні послуги, але глюки цього сервісу очевидні – особисто в мене, як це не прикро, після двох останніх обнулень лічильника (ось так просто йому забаглось), з підписної бази зникло біля 4 сотень читачів.

Віджет Google+

Розчарувавшись остаточно в feedburner, я почав шукати альтернативу. Схожих за можливостями та функціоналом сервісів є багато, але ні один з них не відповідав тим вимогам, які були потрібні. Спробувавши декілька – я закинув це заняття. Читачів на feedburner я збирав не заради цифри на лічильнику, а для зручності – отримувати оновлення блогу на пошту чи в RSS-стрічку, як не крути, дуже зручно. Що робити? Як пропонувати моїм відвідувачам отримувати оновлення ресурсу?

Іконка RSS через feedburner залишиться висіти в сайдбарі, доки сервіс не помре остаточно або поки не знайдеться реальна альтернатива, а наразі – я вирішив звернути увагу на можливості соціальних мереж. Все ж таки соціальний фактор та SMO набирають обертів і нехтувати цим не можна.

Найбільше мені подобається можливість створювати кола в соціальній мережі (напевно так її можна назвати) Google+, адже і туди можна анонсувати свої публікації, заохочуючи відвідувачів до перегляду. Практично на кожному ресурсі можна побачити кнопочку +1, а це свідчить про те, що цей метод також дуже динамічно розвивається та має хороші перспективи.

Задовольнятись маленькою кнопочкою Google+ я не схотів, а поставив собі за мету вивести великий та гарний віджет, який одразу говорив би відвідувачам, що вони можуть підписатись та отримувати новини з ресурсу прямо в аккаунт Google. Як на мене – дуже зручно.

Розмістити такий віджет на блозі виявилось не дуже складно і зараз я розкажу Вам, як це зробити.

Найперше – це потрібно завести собі обліковий запис в gmail.com, але пошта гугл є зараз практично в кожного користувача, тому проблем тут не буде ніяких. Якщо ж Ви до тепер не користувались поштовим сервісом gmail – раджу це виправити. Переходите на https://accounts.google.com та реєструєте свій аккаунт.

Далі все дуже просто – існує окрема сторінка “девелоперів”, де можна легко згенерувати код віджета та розмістити в будь-якому місці вашого ресурсу. Ось ця сторінка:

https://developers.google.com/+/web/badge/

Переходите за посиланням і перед собою побачите зрозумілий конструктор віджета Google+, який допоможе нам в створенні “підписного банера.”

Google+

Тут нам необхідно авторизуватись – для цього в поле, яке обведене червоним, вводимо адресу свого аккаунта на Google+ або просто авторизуємось на сервісах Google єдиним обліковим записом gmail. Після авторизації Ви побачите вже свої дані, які підставляться автоматом і залишиться тільки код віджета згенерувати.

Свій Google+

Далі потрібно тільки виставити бажані параметри в лівій колонці і розмістити код на блозі. Я не буду детально зупинятись на формуванні зовнішнього вигляду – тут і розказувати немає що. Виставили ширину віджета, обрали макет, кольорову гаму, увімкнули чи вимкнули обкладинку, обрали мову і все.

Під прикладом нашого віджета ми бачимо код, який нам і потрібно розмістити в будь-яке місце нашого ресурсу, куди забажаємо.

Код віджета Google+

Копіюємо код з віконечка і розміщуємо на блозі. Ви можете розмістити цей код або напряму в файлі sidebar.php, або вставити через текстовий віджет – як Вам зручніше. Розмір ми підігнали, а значить з розміщенням проблем не буде.

Особисто я скопійований код розмістив на початку файлу sidebar.php і наразі віджет Google+ на моєму блозі виглядає таким чином:

Віджет Google+ на блозі

Якщо раптом Вам не сподобається оформлення Вашої сторінки на Google+, спокійно заходите в аккаунт, змінюєте обкладинку, фото, додаєте інформацію і всі ці зміни образу відобразяться на блозі, нічого повторно вставляти не треба.

Аккаунт +1

Тепер Ваші відвідувачі можуть “плюсувати” блог, отримувати анонси статей в свій аккаунт та поширювати Ваші публікації.

Ставте +1 на цьому блозі, читайте анонси публікацій в своєму Google+ та заходьте частіше.

Бажаю Вам здійснити все задумане і гарного настрою на весь день.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 4, середній: 4,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 22 коментарі
 1. Nelia сказав:

  Олеже!
  Цікава стаття. В мене одразу запитання: коли натискаю на гугл +1, то випадають 4 опції:
  підписка
  друзі
  знайомі
  сімя
  а також “створити нове коло”.
  Щоб підписатися, мабуть, слід вибрати підписку. Натиснути “нове коло”і ввести адресу gmail чи інша адреса також підійде?
  Чи я щось не так зрозуміла?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну там, Неля, виходить як в однокласниках, Ви підписуєтесь, але вказуєте хто ця людина Вам. Ви підписались, я вже Вас в своїх колах бачу, все окей.

   Відповіcти
   1. Nelia сказав:

    Дякую! Я в Однокласниках не маю аккаунту. В Гуглі+ теж вас бачу, значить все ок, бо вчора щось не могла розібратися.

    Відповіcти
 2. Роман сказав:

  Мені Г+ починає все більше подобатись. Інтеграція і функції радують.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Я от тільки з поштою не можу здружитись, а так то 100% підримую 🙂

   Відповіcти
   1. Nelia сказав:

    я теж до пошти довго звикала, зате дуже зручно працювати з диском та календарем.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Так, сервісів в Гугла багато і зручних, ну от хоть стрельни – не можу я звикнути до інтерфейсу gmail 😆

     Відповіcти
     1. Nelia сказав:

      Ну, що ж, буває… 😛
      В мене ще питання: чи варто і далі тримати на сайті підписку через Feedburner? Якщо вона дає збої, то, може краще її видалити?

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Можете забрати, я, скоріш за все, так і зроблю.

       Відповіcти
       1. Nelia сказав:

        Якщо забрати, то що ставити взамін? В Гугл+ же ж доведеться публікувати анонси статей? Чи, можна додати на блог підписку через ФБ? В мене, наприклад, в ФБ найбільше контактів.

        Відповіcти
        1. Олег Волощук сказав:

         Можете поки не забирати, а просто додати ще один варіант.

         В принципі можна і у ФБ, але я б почав з нуля, адже у ФБ Ваші друзі, родичі, яким може бути не зовсім цікаво читати про що Ви пишете на блозі.

         А анонси так … додавати вручну. Я зараз шукаю рішення/плагін для автоматичного постингу в +1 – як знайду, напишу статтю.

         Відповіcти
         1. Nelia сказав:

          Якщо я правильно вас зрозуміла, то схема така: читачі заходять на блог, якщо їм цікава тема, то вони вступають в “коло”. І що далі? Чи отримуватимуть вони нові статті на мейл? Якщо ні, то сенс заводити коло в Гугл+? Чи не простіше дублювати листи в Смартреспондер і відповідно збирати читачів через форму підписки на блозі?

          Відповіcти
          1. Олег Волощук сказав:

           “читачі заходять на блог, якщо їм цікава тема, то вони вступають в коло” – саме так і потім отримують анонси статей в свій аккаунт +1.

           Ну Смартресподер … можете дублювати, але чи варто? Самрресподнер призначений для іншого, а не для простого анонсу статей. І чи вистачить Вам ресурсів смарту відправляти всі статті лдистами.

 3. Nelia сказав:

  Зрозуміло. Фактично це створення тематичної групи в соцмережі. Якщо людина часто тусується в гугл+, то має сенс тримати її в курсі новинок через цю мережу. Крім того я читала, що гугл+ дружить з пошуковими системами, тобто можна буде знайти також нових читачів.
  Єдине незрозуміло з тими, що не висять у соцмережах. Тоді або їм цікавий контент блогу і вони самі будуть час від часу заходити, або просто загубляться.
  Ось такі в мене міркування. Виправте, будь-ласка, якщо щось не так розумію.
  🙄

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Якщо так подивитись, то перелік підписників RSS – це також створення тематичної групи на сервісі, яким не всі користуються :), але гадаю, що людей, які мають пошту gmail набагато більше ніж тих, які сидять в різних соціалках.

   Якщо людина взагалі нічим не користується (що малоймовірно), можна спробувати плагін subscribe2, який буде надсилати новини на пошту. Особисто я ще його не тестував.

   Якщо контент вашого блогу буде людині цікавий, то вона на чомусь зупиниться, тому і раджу використовувати можливості хоча б найбільш популярних соц. мереж, всеж таки з SMO майбутнє.

   Відповіcти
   1. Nelia сказав:

    Олеже, вибачте, я вас, мабуть, зовсім заморочила.
    😳
    У вашому попередньому коментарі для мене ключовим є те, що, виходить, користувачі гугл+, які увійшли в коло, таки отримують оновлення через гмейл.
    Тоді я бачу сенс у встановленні цього віджета.
    Дякую за вашу відповідь.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Все ок 😉 . Якщо у Вас в профілі, в налаштуваннях увімкнена функція “сповіщати по e-mail, якщо хтось ділиться публікацією” – відповідно Вам на пошту буде приходити повідомлення, що хтось чимось з Вами поділився. Ви тоді заходите в профіль і дивитесь чим саме поділились.

     Відповіcти
 4. Богдан сказав:

  А я все таки вірю в FeedBurner. Незважаючи на те, що був збій лічильника у всіх. Через декілька днів в мене все поновилось.
  Ходять чутки, що гугл його заморозить, і розвивати не буде. Навіть якщо так, то не страшно – в нього є всі необхідні функції для rss/e-mail підписок. Головне щоб повністю не вирубали, так як Google Reader.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Хто зна … бачити постійно скакаючу статистику не дуже хочеться, та і працездатність сервісу стоїть під питанням, якщо гугл його вже не підтримує.

   Відповіcти
   1. Богдан сказав:

    Поки що, дійсно достойної альтернативи цьому сервісу немає. Може будуть з’являтись нові подібні проекти , якщо раптом FeedBurner закриють.

    Відповіcти
 5. Шаповал Сергій сказав:

  Шановний пан Олег !
  Дякую Вам за цікаву і корисну інформацію.
  З повагою, Шаповал Сергій.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Немає за що, Сергій, заходьте 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google