День добрий, друзі! Тема сьогоднішньої статті виникла випадково, але вона буде цікава багатьом читачам, оскільки проблема, яку ми будемо вирішувати, дуже актуальна. З самого заголовку Ви вже здогадались про що піде мова, а саме: ми розберемо, як максимально стиснути розмір відеофайлу при мінімальній втраті якості самого відео. Коли це може бути актуально? Та практично завжди. Наприклад, Ваша відеокамера, фотокамера, смартфон знімають відео, але вихідний файл виходить дуже великого розміру, а Вам необхідно його кудись передати чи просто зберегти в архів, тому тут постає питання про зменшення розміру цього файлу.

Як стиснути відео

Вирішення цієї проблеми до мене прийшло чисто випадково. Зараз я знімаю живі відеоуроки для нового курсу і одного разу я захотів показати відзнятий матеріал одному знайомому для оцінки. Загнав відео в спеціальну програму, почистив все зайве, додав заставки і вивів уже чистовий варіант уроку. Та коли я подивився на розмір файлу, то просто жахнувся – 5ГБ!

Оце так! Сирий відзнятий ролик важив 2,5ГБ і я навіть не розраховував, що програма на виході видасть практично ще стільки ж гіг до початкового об’єму! Правда, я виставив максимальні налаштування вихідного файлу, щоб добитись найкращої якості відео, але ж 5ГБ – то вже занадто.

Вирішив погратись з налаштуваннями виводу на наступний день, але, щоб скоріше отримати оцінку відео, поставив завантажувати ролик на YouTube.

На наступний день, коли товариш переглянув відео та дав схвальний відгук, мені чомусь в голову прийшла думка завантажити відео прямо з YouTube собі на ПК. Я згадав, що колись чув інформацію про те, що саме на YouTube найкраща система конвертування відео і вирішив подивитись, а чи справді це так.

Коли завантажений файл був уже на ПК, я був шокований другий раз. Розмір мого відео був … не повірите, 225МБ!!! Тут одразу я вирішив порівняти якість відео з сирим файлом, адже таке стиснення не могло не позначитись на якості. І прийшов до мене шок втретє)), якість практично нічим не відрізнялась від оригіналу! Звичайно, якщо розгорнути відео в повний екран та придивлятись, постійно порівнюючи з оригіналом, то можна помітити різницю, але для моїх цілей, для вбудовування в HTML сторінку, цього було більш ніж достатньо.

А для того, щоб запакувати всі відзняті матеріали у відеокурс, то це просто знахідка! Ніяка програма не зможе з 5ГБ зробити 225МБ з такою незначною втратою в якості.

Тому друзі, якщо Вам потрібно буде стиснути розмір відеофайлу з мінімальною втратою якості, просто закиньте відео на YouTube і завантажте його собі назад на ПК. Результатом залишитесь задоволені.

Завантажити відео з YouTube можна за допомогою програмки Ummy Video Downloader або savefrom.net, правда саме savefrom.net не дозволяв завантажити відео у форматі FullHD, максимально HD, а от програмка Ummy Video Downloader без проблем завантажила FullHD.

Ось така проста рекомендація, користуйтесь, можливо вона стане Вам у пригоді.

Гарного всім дня та чудового настрою.

Шануймося!

Натисніть на зірочку - не пошкодуйте оцінки!

Середня оцінка / 5. Всього голосів: