Вітаю, друзі! Кожному з нас, хто веде свій блог на базі WordPress, в певний момент доводиться оновлювати двигунець до останньої версії. Як оновити WordPress правильно? Як оновити двигунець так, щоб нічого не злетіло, щоб не виникало помилок і блог продовжував працювати в звичному режимі? Відповідь на це питання Ви знайдете в цій статті.

Як оновити WordPress

Отже, на даний момент в мене на блозі стоїть українська локалізація WordPress 3.4.2, але буквально на днях вийшла нова україномовна версія двигунця – WordPress 3.5.1. Варто сказати, що версія 3.5.1 побачила світ раніше, але всім, хто запитував “як оновити WordPress”, я рекомендував дочекатись виходу української локалізації. Сьогодні, на сайті української спільноти, версія 3.5.1 вже готова до завантаження, тому ми з Вами розпочинаємо розглядати правильний та безпечний варіант оновлення блогу.

Багато хто нехтує простими правилами безпеки, тисне кнопку “Оновити автоматично” в майстерні та апгрейдить свій блог без належної підготовки. Потім настає момент здивування, коли виявляється, що злетів переклад, не всі плагіни продовжують працювати, вискакують всілякі помилки і т.д.

Існує певний порядок дій, які необхідно зробити для того, щоб двигунець оновився коректно. Чесно скажу – це не єдиний варіант оновлення WordPress, існують і інші, але так я оновлюю блоги уже на протязі декількох років і ніколи ніяких проблем не виникало, тому і Вам я рекомендую зробити те саме.

Спочатку я думав написати розширену статтю, але потім вирішив, що у форматі відео це буде більш корисно та Ви побачите на живому прикладі, як робиться оновлення блогу. Як Ви вже здогадались, оновлювати я буду свій блог, тому зможете переконатись, що цей метод безпечний, правильний та дуже простий.

Мені завжди імпонували ручні методи, до автоматичних варіантів я відношусь з ноткою недовіри. Все ж таки, те що зробив ручками – надійніше та безпечніше.

Для початку, я опишу Вам процедуру оновлення WordPress покроково, щоб Ви завжди мали під рукою інструкцію, а як зробити це практично – Ви переглянете на відео.

Інструкція по оновленню WordPress до нової версії:

1. Перевіряємо плагіном Health Check відповідність наших PHP та MyQSL до нової версії двигунця. Після встановлення та активації плагіна, в майстерні з’явиться ось таке повідомлення, яке свідчить про те, що все окей (зображення клікабельне).

Health Check

Якщо виникатимуть помилки, то зв’язуєтесь з вашим хостером та вимагаєте виправити всі вимоги, які будуть представлені. Переважно всі хостинги відповідають цим правилам, але існують ще “динозаври”, які мають застарілі версії PHP та MyQSL.

2. Обов’язково робимо бекап (резервну копію) бази даних та всіх файлів нашого блогу.

3. Завантажуємо нову версію WordPress (для україномовних блогів – ось тут) та розпаковуємо архів.

4. Деактивуємо всі плагіни, які активні на даний момент.

5. Завантажуємо з заміною на хостинг файли з папки wp-admin та wp-includes (з нової версії двигунця).

6. Завантажуємо з заміною на хостинг файли з папки wp-content/languages (з нової версії двигунця).

7.  Завантажуємо з заміною на хостинг “голі” .php файли з кореневої папки нового двигунця, окрім файлу wp-config-sample.php (він нам не потрібен, на хостингу у нас є файл wp-config.php, де прописані всі налаштування нашого блогу. Тому wp-config.php повинен залишитися без змін).

8. Заходимо в майстерню та у запиті, який з’явиться, підтверджуємо оновлення бази даних.

9. Активуємо по черзі кожен плагін та перевіряємо в роботі.

Ось такі прості кроки вбережуть Вас від форс-мажорних обставин та дозволять коректно, в ручному режимі оновити Ваш блог.

А тепер дивимось відео, як оновити WordPress, на реальному прикладі мого блогу.

Зробивши оновлення блогу один раз, Ви будете знати на майбутнє, як це робити правильно. Але, хочу сказати ще раз, не поспішайте тиснути гудзик “Оновити автоматично”. Дочекайтеся виходу мовної локалізації (української чи російської, залежно від мови Вашого блогу) і тільки тоді приступайте до апгрейду двигунця.

Дублюю посилання на плагін Health Check – завантажуємо тут, а також посилання на сайт української спільноти WordPress – останні локалізовані версії Ви завжди можете знайти ось тут.

Вдалого Вам оновлення, пишіть коментарі та відгуки. Будуть питання – допоможу обов’язково.

Шануймося!

P.S. Якщо буде необхідно – я можу вислати посилання для завантаження відео. Кому потрібно – пишіть в коментарях.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...