Відкрити меню

Як створити, відредагувати та опублікувати першу статтю на Blogger.com

Вітаю, шановні друзі! Більш ніж вдосталь часу пройшло з моменту публікації попереднього матеріалу, тому я впевнений, що ті, кому тема створення блогу на Blogger.com цікава, вже давно зареєстрували домен в зоні PP.UA та прив’язали його до свого ресурсу. Сьогодні ми розглянемо наступний крок, а саме: як опублікувати статтю на блозі.

Blogger

Власне, там нічого складного немає і можна було б цей матеріал взагалі не писати, але, все ж таки, я вирішив це зробити, оскільки при публікації матеріалу на Blogger є ряд моментів, на які варто б звернути Вашу увагу.

Отже, для початку заходимо на сервіс Blogger.com, всі вже знають де і як це зробити. Тут ми знаходимо велику та яскраву помаранчеву кнопку з олівчиком – це і буде наша стартова кнопка для написання матеріалів.

Blogger

Тиснемо на неї і перед нами з’являється візуальний редактор, який вкрай зрозумілий, адже щось подібне ми можемо спостерігати в редакторі Word від Microsoft, яким кожен з нас хоча б один раз користувався.

Blogger

Ну а далі все звично, набираємо текст, даємо нашій статті заголовок та тиснемо кнопку “Опублікувати”. Я буду використовувати для прикладу текст-рибу, який потім видалю та напишу реальну статтю.

Blogger

Після натискання “Опублікувати”, нам одразу запропонують поділитись матеріалом в Google+, я тут натисну “Скасувати”, а коли стаття буде справжня – звичайно поділюсь.

Blogger

Після цього нас перекидає в майстерню блогу, де ми вже можемо побачити нашу публікацію. Також ми можемо натиснути кнопку “Переглянути блог” та оцінити свою працю, як виглядає наша стаття на головній сторінці.

Blogger

Ось так наразі виглядає наш матеріал, ніби все ми зробили, статтю опублікували, але щось тут не те …

Blogger

Теоретично, але тільки теоретично, можна залишити і так, адже публікація готова, та хто ж такий ресурс буде читати? Без зображень, без відео, без оформлення анонсів на головній … коли на сайті знаходитись просто некомфортно?

Тому давайте ми розглянемо, що можна зробити з матеріалом, як його відредагувати та “прикрасити”. Повертаємось назад в адмінку блогу та наводимо мишку на нашу статтю. Під назвою побачимо лінк “Редагувати” і тиснемо на нього.

Blogger

Знову відкриється редактор і давайте ми зробимо статтю на головній не в “повний ріст”, а невеличким анонсом, щоб відвідувач міг вирішити, чи переглядати матеріал повністю, чи шукати інший на блозі.

Для цього стаємо мишкою в кінець абзацу, після якого будемо робити розрив та натискаємо іконку в редакторі “Вставити розрив переходу”. Після цього у нас в потрібному місці з’явиться роздільна лінія і ми можемо натискати “Оновити”.

Blogger

Знову можемо натиснути “Переглянути блог” чи просто оновити головну сторінку, якщо Ви її не закривали, та переглянути результат. Бачимо, що стаття у нас скоротилась і з’явився лінк “Детальніше”, все чудово, відвідувач зможе переглянути повний текст публікації тоді, коли йому буде зручно.

Blogger

Тепер варто було б додати до статті хоча б якесь зображення. Тут також все дуже просто, повертаємось в редагування тексту публікації, стаємо мишкою в те місце, куди бажаємо вставити зображення, та натискаємо іконку “Вставити зображення”.

Blogger

З’явиться спеціальне вікно, де ми і можемо додати якусь світлину до нашої статті. Тут також все просто, тиснемо “Вибрати файли” та обираємо підготовлене зображення на своєму ПК. Можна обрати і з інших джерел, вгорі Ви можете побачити варіанти: “З цього блогу”, “З архіву Google”, “З веб-камери” і т.д.

Blogger

Завантажуємо файл, виділяємо його та тиснемо “Додати вибрані”.

Blogger

Зображення з’явиться в тексті нашої публікації. За замовчуванням, Blogger покладе цей файл по центру, а оскільки я хочу додати невелику мініатюру на початок статті, то мені потрібно врівняти це зображення ліворуч.

Blogger

Для цього я виділяю зображення в редакторі та бачу знизу стрічку з елементами керування. Тут я можу змінити розмір світлини, вирівняти при потребі, додати заголовок або взагалі видалити.

Blogger

Розмір я оберу “малий” та вирівняю ліворуч, тобто натисну “зліва”. Ось тепер зображення в тому положенні, яке мені і було потрібне.

Blogger

Аналогічно, десь після лінії розриву, я додам ще одну світлину, але розмір оберу “середній” та залишу вирівнювання “по центру”. Ось результат.

Blogger

Після цього тисну “Оновити” та переглядаю головну сторінку блогу. Бачу, що мініатюра є, все класно, так набагато краще.

Blogger

Якщо ж я натисну на лінк “Детальніше”, то в тексті також бачу другу світлину. Чудово!

Blogger

Тепер давайте додамо до нашої статті відео. Найчастіше відео додають з YouTube, тому саме це ми і зробимо. Тут також немає нічого складного, повертаємось до редагування публікації, стаємо мишкою в те місце, де ми хочемо відео додати та тиснемо іконку “Вставити відео”.

Blogger

З’явиться схоже вікно, як і при додаванні зображення, також з варіантами джерел. Давайте вставимо стороннє відео з YouTube, для цього і обираємо вкладку “З YouTube”.

Blogger

У поле вставляємо URL-адресу відео та тиснемо кнопку пошуку, нам необхідно, щоб Blogger відшукав це відео на сервісі YouTube.

Blogger

Коли відео знаходиться, ми його виділяємо і тиснемо “Вибрати”.

Blogger

Якщо ж Ви будете додавати відео зі свого каналу, то просто переходите на вкладку “Мої відео на YouTube” і по аналогії, виділяєте ролик та натискаєте “Вибрати”.

Blogger

Після цього, обране відео з’являється в нашій публікації. Але з’являється воно в дуже маленькому розмірі, тому нам необхідно його трішки збільшити.

Blogger

Для цього ми в лівому верхньому куті знаходимо дві кнопки “Написати” та “HTML”, перемикаємось на режим “HTML”. Не лякайтесь незнайомих символів, тут нам просто необхідно знайти абзац, в якому зустрічається слово YouTube, а в цьому абзаці відшукати два значення – height та width.

Blogger

Далі ми йдемо на YouTube, до того відео, яке ми вставляли. Під відео знаходимо посилання “Поділитися”, далі – “Вставка” і тиснемо “Показати більше”. Відкриється попередній перегляд відео і під ним ми бачимо можливість обрати розмір.

Blogger

Чому так? Ви можете і навмання змінити розмір відео, але тоді можна просто не вгадати з пропорціями і у Вас може вийти велика ширина, але маленька висота. А на YouTube вже є готові, “налаштовані” за співвідношенням, розміри.

Отже, ці розміри ми і прописуємо у режимі “HTML”, просто виправляємо значення height та width і перемикаємось назад в режим “Написати”.

Blogger

Одразу бачимо, що розмір відео змінився, з’являться ось такі сірі полоси і ми можемо оновити публікацію.

Blogger

Переглядаємо сторінку статті і бачимо, що відео гарно вписалось в текст.

Blogger

Що далі? Що ще ми можемо зробити з нашим текстом? Деколи бувають випадки, коли необхідно дати посилання на якийсь сторонній сайт, як це зробити на Blogger? І знову ж таки, все дуже просто. Ми виділяємо те слово чи декілька слів, які ми хочемо зробити посиланням та натискаємо на лінк “Прив’язати”.

Blogger

У вікні, що з’явиться, у полі “Текст для відображення” підставиться слово чи слова, які будуть посиланням, а у полі “Веб-адреса” необхідно вказати URL-адресу того сайту, куди ми посилаємось.

Трішки нижче бачимо дві галочки. Перша, “Відкрити це посилання в новому вікні”, дає можливість відвідувачам, переходячи за нашим посиланням, все ж таки залишатись на сайті, тобто ресурс, на який ми посилаємось, відкриється в новій вкладці браузера.

А друга, “Додати атрибут “rel=nofolow””, вказує Google, що це посилання враховувати не потрібно, адже велика кількість вихідних посилань з нашого ресурсу, як Ви можливо знаєте, не дуже добре впливає на позиції сайту у пошуковій видачі.

Тому ми ставимо ці дві галочки також. Прописали, проставили і тиснемо “ОК”.

Blogger

Можемо це посилання зробити жирним шрифтом, щоб його було краще видно та тиснемо “Оновити”.

Blogger

Все, бачимо наше посилання в тексті статті. Готово!

Blogger

Ще один момент, якого нам необхідно торкнутись, це мітки до нашої публікації. Справа в тому, що сервіс Blogger не дає нам можливості просто зробити меню сайту з категорій, як це відбувається на WordPress, тому в якості цього меню категорій ми будемо використовувати мітки.

Як це виглядає? Для початку давайте зайдемо в редагування нашої публікації та звернемо увагу в правий бік редактора, де є пункт “Мітки”.

Blogger

Натиснемо на нього і у полі під назвою “Мітки”, ми можемо прописати ті мітки, які хочемо додати до нашого матеріалу. Як їх правильно прописати? Тут просто майте на увазі, що одна з міток, які Ви додасте до цієї статті, буде виступати в якості пункту меню. Я зроблю трішки по своєму, себто я не буду додавати до статті декілька міток, а додам всього одну, до кожної статті по одній мітці.

Blogger

Чому так? Тому що мітки, як на мене, мало хто використовує для пошуку і я їх виводити на сайті не буду. А для того, щоб потім не виникло плутанини, я буду вважати, що мітки – це і є категорії мого ресурсу, саме з цієї точки зору я і буду їх проставляти. Ви ж можете ставити декілька міток, якщо бажаєте, потім, при формуванні меню, можна буде обрати ті мітки, які будуть у нас виконувати роль пунктів меню.

Взагалі то, зміст міток в тому, що це додаткова можливість навігації по сайту. Наприклад, я пишу статтю про своє відношення до знищення тварин, в мітках я прописую наступне: тварини, суспільство, жорстокість. Через декілька днів, я вирішив написати статтю про непомірне вживання алкоголю. Відповідно, я можу проставити мітки: алкоголь, застілля.

Але, і ця і попередня стаття також можуть мати мітку суспільство. І коли я виводжу на сайті перелік міток, людина може не просто скористатись меню з категорій, а обрати за мітками, себто за змістом. Тому що стаття про тварин в мене може відноситись до категорії “Особисте”, а стаття про алкоголь – до категорії “Люди”, тобто статті будуть в різних пунктах меню і читачам потрібно буде переглянути ці дві категорії. А обравши мітку “суспільство”, читач відкриє всі статті з цією міткою, незалежно до якої категорії вони відносяться.

Отже, прописали ми мітку (чи мітки) і зберегли її. Тепер наша публікація має визначену мітку, з якої і будемо робити меню. Все, тиснемо “Оновити” – наша перша публікація готова.

Blogger

Тепер ми в адмінці бачимо цю статтю, бачимо час публікації, бачимо автора та мітку.

Blogger

А зараз Ви отримаєте невелике домашнє завдання. Створювати меню ми будемо в наступному уроці, тому що нам потрібно буде ще розібратись з макетом блогу, що нам виводити, а що ні, там ми і займемось меню.

Інші можливості редактора я розглядати не буду, тому що зробити текст жирним, курсивом, поміняти шрифт і т.д., впевнений Ви зробите самостійно, це вже дуже легко та просто.

Домашнє завдання: написати хоча б три публікації та проставити до них різні мітки. Напишіть три різні за змістом статті з мітками, щоб ми мали з чого створювати меню та працювати з макетом. Подумайте, не поспішайте, часові обмеження ми ставити не будемо. До наступного уроку я також підійду з уже реальними матеріалами на своєму блозі olegvoloshchuk.pp.ua.

А на сьогодні в мене все, бажаю Вам відшукати цікаві теми для публікацій, гарного Вам дня та чудового настрою!

Шануйтеся!

P.S. При створенні публікації, Blogger автоматично генерує URL матеріалу, який виглядає не зовсім правильно. Тому, при написанні статті, виправляйте ці URL відповідно до назви Вашого матеріалу в латинській транслітерації. Наприклад, стаття з назвою “Про мене”, повинна мати URL “pro-mene”. Це можна зробити в текстовому редакторі, під пунктом “Розклад”.

Постійне посилання статті

В полі “Постійне посилання” поставте позначку на “Спеціальне постійне посилання” та пропишіть латинську транслітерацію назви Вашої публікації. Ця дія не обов’язкова, але вкрай рекомендована.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 2, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 2 коментарі
 1. Ксенія сказав:

  Дуже Вам дякую!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я, радий якщо допомогло.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google