Відкрити меню

Як оцінити релевантність статті та чому це важливо для SEO просування блогу

Вітаю, товариство! Сьогодні ми з Вами вияснимо, як перевірити релевантність статті, що це таке взагалі і для чого воно нам потрібне. Про SEO оптимізацію блогу та статей, ми вже трішки говорили ось тут, але цей пост про інше. Релевантність – загадкове значення для початківців, яке дуже часто вводить в ступор, як було колись і зі мною. Пригадую, начитавшись статей про сео, вже щось петраючи в цьому, я запитався в досвідченого сеошника поради, на що він поставив мені зустрічне запитання: “А що в тебе з релевантністю?”

Як оцінити релевантність статті

Я щось там пробурмотів, що ніби все добре, плюс/мінус, з жахом розуміючи – нічого я не знаю про цю релевантність. На той час питання сео я лиш починав вивчати, знав, що потібно підбирати запити, під ці запити писати тексти і т.д., а от про такого звіра, як релевантність – ні сном, ні духом. Давайте ми вияснимо, як оцінити релевантність статті і на що воно впливає.

Для початку, як працюють пошукові системи? Чим вони керуються, видаючи на перші позиції одні сайти, а інші – занижуючи у видачі? Коли користувач забиває в пошуку певний запит, пошукова система оцінює сайти в своїй базі по багатьох параметрах, але найважливіший з них – це відповідність конкретної сторінки цьому ключовому запиту.

Якщо ми уявимо собі, що інтернет – це книжкова крамниця, а пошукова машина – це продавець, то можна намалювати цікавий і зрозумілий приклад.

Ви заходите в книгарню та запитуєте в продавця: “Дайте мені книгу про те, як лікувати кошенят”. Продавець міг би сказати Вам: “Ідіть в самий кінець зали, там є стелаж з книгами про кошенят.” Тобто, всі ці книги відповідають запиту “про кошенят”, але … нам потрібна відповідь на “як лікувати кошенят”, тому продавець дасть Вам книгу, де описані методи лікування, медикаменти, методи визначення хвороби і таке інше, книгу з конкретною назвою “Як лікувати кошенят.”

Хіба що такої книги не існує, тоді Вам дадуть максимальну близьку за значенням. Так само і пошукова система – вона намагається поставити на перші місця ті сайти, вірніше, ті статті, які максимально повно та точно відповідатимуть на запитання “як лікувати кошенят.”

Ось це і є релевантність, відповідність статті ключовому запиту. Якщо у Вас стаття писалась під запит “як лікувати кошенят” і має релевантність 95 – 100%, тоді Ви можете сподіватись на топ за цим запитом, якщо ж ні – доволі примарно.

Як оцінити релевантність статті? Сервісів існує багато і Ви можете за цим запитом в пошуковій системі обрати бажаний, але я Вам покажу сервіс, яким користуюсь вже давно і цілком задоволений.

Сервіс перевірки релевантності

Клацаємо по банеру та переходимо на сайт megaindex.ru. Далі, нам необхідно зареєструватись (процес реєстрації я не буду описувати, справитесь самостійно) та додати в панелі свій блог чи сайт. Переходите в “Мої сайти” та додаєте свій ресурс (зображення клікабельне).

Сервіс МегаІндекс

Після додавання сайту, у Вас, в панелі управління сайтами, буде відображатись Ваш домен. Щоб іконки пошукових систем з’явились, додайте до сайту будь – який запит. Щоб знати як оцінити релевантність статті, обираємо в даних домена будь – яку пошукову систему, Яндекс чи Гугл, не важливо (зображення клікабельне).

Оцінюємо релевантність статті

На новій сторінці йдемо трішки в правий бік і в стрічці аналізу шукаємо останній пункт “релевантність“.

Оцінка релевантності

Тиснемо на цей пункт і на наступній сторінці вводимо: в “Анализировать страницу” – URL адресу статті (не блогу, а окремої статті), а в “по запросу” – той ключовий запит, за яким нас цікавить релевантність. На прикладі, я проаналізую свою статтю про відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” на релевантність до запиту “Як створити блог на WordPress”. Вводимо ці значення та тиснемо “Анализировать” (зображення клікабельне).

Результат аналізу релевантності

Після цього Ви побачите результат. В правому стовпчику будуть значення, за якими розраховується релевантність та що потрібно підправити. Стаття про відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” прилизана до 100% релевантності, єдине – я перебрав з “входжень слів із запиту”, там стоїть знак оклику, треба трішки зменшити.

100% релевантність статті

В центральній колонці Ви побачите сам текст статті та де саме і що знаходиться. Таким чином, співставляючи правий стовпчик і текст статті, Ви зможете своєму посту дати 100% релевантності до конкретного ключового запиту (зображення клікабельне).

Результат аналізу релевантності сторінки

Все, тепер Ви будете знати, як оцінити релевантність статті та як виправити деякі неточності, які будуть присутні. Якщо Ви правильно налаштуєте сео плагін, підженете Вашу статтю під 100% релевантність, а ще отримаєте декілька природніх посилань – топ за цим запитом гарантований.

Друзі, обирайте менш популярні запити, не женіться за тими ключовиками, які мають високу частоту – в топ Вам не вийти, про це ми говорили тут. За популярні запити змагаються “матьорі” сео – студії і нам це не потрібно. Краще ми отримаємо по 10 відвідувачів з 10 запитів, ніж будемо намагатись отримати 100 з одного.

Для переконання, моя стаття  про відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” за 2.5 місяці, при релевантності в 100% та 3 – 4 посиланнями, вийшла в топ3 Яндекса без фінансових вливань. Я ще борюся з двома конкурентами за 1 місце, але це діло часу … буду і на першому (зображення клікабельне).

Третє місце в Яндексі

В Гуглі трішки гірша ситуація, там, поки що, лишень 5 місце, але … поки що. Що я хочу Вам донести, друзі, пишіть статті під менш популярні запити, оптимізуйте та підганяйте під 100% релевантності. Як оцінити релевантність статті – тепер Ви це знаєте. Уявіть, що по непопулярних запитах Ви в топі за 10 – 15 позиціями, які приносять Вам по 30 відвідувачів щодня, отже, 15*30=450 уніків, а дальше – більше.

“Тихіше їдеш – дальше будеш” – можливо саме в цьому і є суть високої відвідуваності на наших блогах? Ось така в мене позиція і експеримент з одним запитом це підтвердив, значить напрямок вірний. Якщо хтось не згідний – радий буду вислухати позицію та аргументи.

Якщо у Вас будуть виникати питання на тему “Як оцінити релевантність статті” – пишіть коментарі, я з радістю допоможу всім.

Бажаю Вам високої відвідуваності на блогах та гарного настрою.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 16 коментарів
 1. Сергій сказав:

  Дякую. Як завжди корисна стаття і сервіс.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Сервіс дійсно корисний, саме з його допомогою потрібно і писати статті на запити з семантичного ядра.

   Відповіcти
 2. igor сказав:

  Головне не перерелевантити)
  Ці сервіси вже застарілі, за такого підходу буде переспамленість сторінки ключовиками.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Нічого подібного, якщо робити все акуратно та не перенасичувати – переспаму не буде.

   Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Шаг влево, шаг вправо… 🙂 Не нашел я линка Релевантность… 🙁

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Прокрутіть сторінку в правий бік, там панелька розтягується за межі екрану.

   Відповіcти
 4. Сергій сказав:

  У меня сама надпись Релевантность не отображается, поэтому сразу и не нашел. Со временем по-необходимости разберусь с этим сервисом 🙂

  Вердикт относительно релевантности по первой статье не особо порадовал: всего 50% по основному запросу. Хотя я только запрос добавил, может еще что-то в настройках нужно проставить?..

  Время покажет 🙂 Я не претендую на эталонное утверждение, постоянно учусь как и все, но если бы не было положительных результатов, то и блог свой не создал бы 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не розумію чому релевантність у Вас не відображається … коли додаєш сайт і запит, з’являються іконки пошуковиків, клацаєте по будь – якій і пунктик Релевантність повинен бути.

   50% – малувато, хоча і 100% також не завжди виправдано. Проаналізуйте конкурентів по своєму запиту, візьміть статтю з топового сайту і подивіться, яка релевантність там. Якщо у лідера 80%, то 80 – 85% Вам буде достатньо.

   А на рахунок збільшення – просто виправте те, що говорить сервіс – кількість точок входу і т.д.

   Відповіcти
 5. Сергій сказав:

  Разобрался. Нужно было выставить регионы поиска.

  Результат неплохой получился, учитывая, что я писал статью с чистого листа и никакими сервисами не пользовался. По России и Украине по запросу “поисковая оптимизация” для Гугла и Яндекса релевантность запроса составила 90%, под запрос “SEO” – 100%, под запрос “SEO-оптимизация” – 53%. Но последний запрос я добавил, когда уже заканчивал писать статью. На него нет вхождения по ключевому запросу. Счас подправлю и будем следить за результатами SERP. 🙂

  У Гугла в последнее время своеобразное отношение к релевантности. Очень часто он мне выдает далеко не то, что я искал. Тогда обращаюсь к Яндексу. Он пока лучше меня понимает 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Як на мене – то і Яндекс і Гугл, останнім часом, взагалі важко зрозуміти 🙂

   Відповіcти
 6. Сергій сказав:

  Так и есть. Но Гугл понять особенно сложно. Он вроде бы как начал бороться с точными вхождениями, но это у него не очень хорошо получается. Зачастую выдача не соответствует запросу.

  Подправил. Теперь и последний запрос имеет 100% релевантность.

  Но, честно говоря, я к подобным сервисам начал с опасением относиться, когда поисковые машины начали вводить новые алгоритмы.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Важко щось зараз стверджувати однозначно, поживемо – побачимо. Я, наприклад, не всі статті оптимізую на 100%, тільки ті, за якими власне і просувається блог, а всі решта … просто пишу, без огляду на релевантність.

   Відповіcти
 7. Сергій сказав:

  Привіт. Досить не поганий у Вас получився блог. От якось шукав інфо. з приводу перевірки релевантності сторінок сайту, і натрапив до Вас. Ви показуєте як користуватись таким сервісом як megaindex. І от в мене запитання.
  Перевірка запитів без використання у виразі букви “і”, наприклад, “як вибрати пилосос”, відбувається без проблем. У випадку ж використання “і”, наприклад, “як вибрати телевізор”, сервіс її не розуміє, тому релевантність = практично нулю. Ви з цією проблемою стикались, вона якось вирішується?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можливо якось і можна обійти, але я завжди намагався обійти в такому випадку саме літеру “і”.

   Відповіcти
   1. Сергій сказав:

    На жаль обійти її інколи не можливо. Але гадаю це лише не доопрацювання цього сервісу, на все інше це ж не впливає? Дякую за швидку відповідь.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Якщо комерційні запити – то так, обійти інколи неможливо. А на рахунок недопрацювання сервісу – гадаю саме так, адже сервіс розрахований на російську мову.

     Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google