Вітаю, товариство! Сьогодні ми з Вами вияснимо, як перевірити релевантність статті, що це таке взагалі і для чого воно нам потрібне. Про SEO оптимізацію блогу та статей, ми вже трішки говорили ось тут, але цей пост про інше. Релевантність – загадкове значення для початківців, яке дуже часто вводить в ступор, як було колись і зі мною. Пригадую, начитавшись статей про сео, вже щось петраючи в цьому, я запитався в досвідченого сеошника поради, на що він поставив мені зустрічне запитання: “А що в тебе з релевантністю?”

Як оцінити релевантність статті

Я щось там пробурмотів, що ніби все добре, плюс/мінус, з жахом розуміючи – нічого я не знаю про цю релевантність. На той час питання сео я лиш починав вивчати, знав, що потібно підбирати запити, під ці запити писати тексти і т.д., а от про такого звіра, як релевантність – ні сном, ні духом. Давайте ми вияснимо, як оцінити релевантність статті і на що воно впливає.

Для початку, як працюють пошукові системи? Чим вони керуються, видаючи на перші позиції одні сайти, а інші – занижуючи у видачі? Коли користувач забиває в пошуку певний запит, пошукова система оцінює сайти в своїй базі по багатьох параметрах, але найважливіший з них – це відповідність конкретної сторінки цьому ключовому запиту.

Якщо ми уявимо собі, що інтернет – це книжкова крамниця, а пошукова машина – це продавець, то можна намалювати цікавий і зрозумілий приклад.

Ви заходите в книгарню та запитуєте в продавця: “Дайте мені книгу про те, як лікувати кошенят”. Продавець міг би сказати Вам: “Ідіть в самий кінець зали, там є стелаж з книгами про кошенят.” Тобто, всі ці книги відповідають запиту “про кошенят”, але … нам потрібна відповідь на “як лікувати кошенят”, тому продавець дасть Вам книгу, де описані методи лікування, медикаменти, методи визначення хвороби і таке інше, книгу з конкретною назвою “Як лікувати кошенят.”

Хіба що такої книги не існує, тоді Вам дадуть максимальну близьку за значенням. Так само і пошукова система – вона намагається поставити на перші місця ті сайти, вірніше, ті статті, які максимально повно та точно відповідатимуть на запитання “як лікувати кошенят.”

Ось це і є релевантність, відповідність статті ключовому запиту. Якщо у Вас стаття писалась під запит “як лікувати кошенят” і має релевантність 95 – 100%, тоді Ви можете сподіватись на топ за цим запитом, якщо ж ні – доволі примарно.

Як оцінити релевантність статті? Сервісів існує багато і Ви можете за цим запитом в пошуковій системі обрати бажаний, але я Вам покажу сервіс, яким користуюсь вже давно і цілком задоволений.

Сервіс перевірки релевантності

Клацаємо по банеру та переходимо на сайт megaindex.ru. Далі, нам необхідно зареєструватись (процес реєстрації я не буду описувати, справитесь самостійно) та додати в панелі свій блог чи сайт. Переходите в “Мої сайти” та додаєте свій ресурс (зображення клікабельне).

Сервіс МегаІндекс

Після додавання сайту, у Вас, в панелі управління сайтами, буде відображатись Ваш домен. Щоб іконки пошукових систем з’явились, додайте до сайту будь – який запит. Щоб знати як оцінити релевантність статті, обираємо в даних домена будь – яку пошукову систему, Яндекс чи Гугл, не важливо (зображення клікабельне).

Оцінюємо релевантність статті

На новій сторінці йдемо трішки в правий бік і в стрічці аналізу шукаємо останній пункт “релевантність“.

Оцінка релевантності

Тиснемо на цей пункт і на наступній сторінці вводимо: в “Анализировать страницу” – URL адресу статті (не блогу, а окремої статті), а в “по запросу” – той ключовий запит, за яким нас цікавить релевантність. На прикладі, я проаналізую свою статтю про відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” на релевантність до запиту “Як створити блог на WordPress”. Вводимо ці значення та тиснемо “Анализировать” (зображення клікабельне).

Результат аналізу релевантності

Після цього Ви побачите результат. В правому стовпчику будуть значення, за якими розраховується релевантність та що потрібно підправити. Стаття про відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” прилизана до 100% релевантності, єдине – я перебрав з “входжень слів із запиту”, там стоїть знак оклику, треба трішки зменшити.

100% релевантність статті

В центральній колонці Ви побачите сам текст статті та де саме і що знаходиться. Таким чином, співставляючи правий стовпчик і текст статті, Ви зможете своєму посту дати 100% релевантності до конкретного ключового запиту (зображення клікабельне).

Результат аналізу релевантності сторінки

Все, тепер Ви будете знати, як оцінити релевантність статті та як виправити деякі неточності, які будуть присутні. Якщо Ви правильно налаштуєте сео плагін, підженете Вашу статтю під 100% релевантність, а ще отримаєте декілька природніх посилань – топ за цим запитом гарантований.

Друзі, обирайте менш популярні запити, не женіться за тими ключовиками, які мають високу частоту – в топ Вам не вийти, про це ми говорили тут. За популярні запити змагаються “матьорі” сео – студії і нам це не потрібно. Краще ми отримаємо по 10 відвідувачів з 10 запитів, ніж будемо намагатись отримати 100 з одного.

Для переконання, моя стаття  про відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” за 2.5 місяці, при релевантності в 100% та 3 – 4 посиланнями, вийшла в топ3 Яндекса без фінансових вливань. Я ще борюся з двома конкурентами за 1 місце, але це діло часу … буду і на першому (зображення клікабельне).

Третє місце в Яндексі

В Гуглі трішки гірша ситуація, там, поки що, лишень 5 місце, але … поки що. Що я хочу Вам донести, друзі, пишіть статті під менш популярні запити, оптимізуйте та підганяйте під 100% релевантності. Як оцінити релевантність статті – тепер Ви це знаєте. Уявіть, що по непопулярних запитах Ви в топі за 10 – 15 позиціями, які приносять Вам по 30 відвідувачів щодня, отже, 15*30=450 уніків, а дальше – більше.

“Тихіше їдеш – дальше будеш” – можливо саме в цьому і є суть високої відвідуваності на наших блогах? Ось така в мене позиція і експеримент з одним запитом це підтвердив, значить напрямок вірний. Якщо хтось не згідний – радий буду вислухати позицію та аргументи.

Якщо у Вас будуть виникати питання на тему “Як оцінити релевантність статті” – пишіть коментарі, я з радістю допоможу всім.

Бажаю Вам високої відвідуваності на блогах та гарного настрою.

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...