Відкрити меню

Як перетворити GPT розділ диска в MBR при інсталяції Windows

Мої вітання! Потрапив мені в руки ноутбук, в якому злетіла операційна система. Випадок поширений, нічого такого тут немає, якби не одне “але”. На ноуті стояла ОС Windows 8.1, але мене попросили поставити Windows 7, оскільки “сімка” була більш звичніша власнику. Розділивши жорсткий диск на розділи (знайомий просив зробити не два, а три) – я взявся за установку нової операційки. Коли справа дійшла до вибору розділу, ні якому буде ОС стояти, я побачив помилку “обраний диск має стиль розділів GPT” і подальша інсталяція була неможлива. Вся справа в тому, що сьогодні дуже популярними стали GPT диски, але тут бувають випадки, коли установка чогось не з “вінта”, а з сторонніх джерел, просто заборонена.

Жорсткий диск

Навіть не дивлячись на те, що нові EFI інтерфейси вміють працювати з розділами GPT, такі випадки, коли неможливо інсталювати операційну систему на такі диски, виникають дуже часто. Тоді необхідно перемикатись на стандартний режим BIOS, але в такому режимі операційки ще можуть не вміти працювати з GPT дисками і ми отримуємо помилку “обраний диск має стиль розділів GPT”.

Панікувати не варто, цю проблему можна вирішити дуже просто, навіть не припиняючи процес інсталяції операційної системи, в моєму випадку це Windows 7. Сама помилка виглядає приблизно ось так (я не зробив скрін зі свого процесу установки, а взяв зображення з інтернет-мережі):

Помилка при інсталяції

За логікою – необхідно стиль розділів GPT перетворити в знайомий і звичний всім стиль MBR, все вірно, саме так ми і зробимо. Але яким чином, коли установка вже запущена? Можна перервати процес інсталяції та скористатись сторонніми програмами для роботи з розділами, такими як Acronis, Paragon Partition та інші, а можна використати стандартну утиліту Windows, яка називається diskpart.

Як це реалізувати на практиці? Уявімо, що Ви розпочали процес інсталяції Windows, дійшли до вибору розділу жорсткого диска і отримали помилку, яка стосується стилю розділу – “Установка Windows на даний диск неможлива. Обраний диск має стиль розділів GPT”. Нам не потрібно переривати процес установки, а робимо наступне:

1. Натискаємо комбінацію клавіш <Shift+F10>, таким чином ми будемо запускати утиліту diskpart для роботи з розділами.

2. Запускаємо команду list disk, яка покаже нам перелік дисків з номерами.

3. Запускаємо команду select disk #, де # – це номер диска, який потрібно перетворити в MBR.

Вікно, в якому Ви будете проводити ці операції, виглядатиме приблизно ось так:

diskpart

Всі дії відбуватимуться саме в цій консолі. Добре, йдемо далі. Коли ми командою select disk обрали той диск, з яким будемо працювати, робимо наступне:

4. Командою clean очищаємо його від всієї інформації, яка на ньому була.

Увага
Звичайно, що перед цим Вам необхідно зберегти всі дані, якщо там було щось важливе, оскільки ця процедура видалить абсолютно все.

5. Тепер можемо переходити до конвертації (або перетворення – як Вам зручніше). Командою convert mbr ми робимо з GPT звичний нам MBR і можемо спокійно ставити будь-яку операційну систему.

За допомогою утиліти diskpart можна створювати розділи на жорсткому диску, але зручніше це робити при інсталяції Windows, тому я не буду на цьому зупинятись.

Один мінус такого методу в тому, що він знищує всі дані на вінчестері. Для того, щоб зберегти дані і перетворити диск GPT в MBR, потрібно вже звертатись до сторонніх програм, яких може не бути під рукою.

Якщо ця стаття буде корисна Вам, то пізніше я опишу (а може запишу відео) – як перетворити GPT розділ диска в MBR без втрати даних.

Взагалі то, такі помилки я зустрічав, коли просили поставити замість Windows 8 “сімку”, що говорить про наявність таких дисків на новіших ПК та ноутах. Коли я тестував “вісімку” на своєму ноутбуці, то була проблема з точністю навпаки – Windows 8 не схотіла сідати на диски MBR.

Як би там не було – тепер Ви знаєте як виходити з такої ситуації та перетворити диск в потрібний Вам стиль розділів.

Бажаю Вам вдалого дня та цікавих ідей.

Шануйтеся.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 29, середній: 4,93 з 5)
Loading...
Обговорення: 41 комментар
 1. Мирослав сказав:

  В мене та сама була проблема. Напевно добу мучився з аналогічним випадком.

  Відповіcти
 2. Володимир сказав:

  Супер! Дякую, стаття мені сильно помогла 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Радий, що став в пригоді 🙂

   Відповіcти
   1. igor сказав:

    натискаю Shift+F10 не реагує.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Коментар трішки нижче. Потрібно натиснути Fn+Shift+F10, скоріш за все затиснута саме клавіша Fn.

     Відповіcти
 3. Лілія сказав:

  Дякуючи вам ….за лічені хвилини я перетворила GPT розділ диска в MBR

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Завжди будь-ласка 🙂

   Відповіcти
 4. Назар сказав:

  Привіт,

  у мене чомусь комбінація Shift+F10 не реагуэ, вчому може бути проблема?
  Підкажіть будь-ласка, Дякую

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   У вас ноутбук? Шукайте в BIOS налаштування кнопки Fn. Швидше за все вона “натиснута” і блокує F10, замінюючи її на якусь гарячу клавішу.

   Відповіcти
 5. Назар сказав:

  виявилось, що при включеній конопці Fn потрібно набирати комбінацію Fn+Shift+F10. Дякую

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Немає за що 🙂 Користуйтесь.

   Відповіcти
 6. Роман сказав:

  Олег – дякую за пораду. я сьогодні стикнувся з протилежною проблемою – спробував поставити віндвос 8.1 на mbr. суть рішення та сама, як Ви описали – лишень на кроці 5 – convert gpt.

  З повагою
  Роман

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Немає за що, суть в процесі конвертації, а в який тип конвертувати – це вже по ситуації.

   Відповіcти
 7. Ігор сказав:

  Підскажіть будь-ласка. Ви казали, що скиете, як переконвертувати вінчестер без втрати даних, але з сторонніми утилітами.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Вітаю. Там в принципі, нічого складного немає, можу порекомендувати Вас утиліту http://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/, там є пробна версія на 30 днів. Нажаль немаю зараз можливості розписати цілу статтю, але гадаю що ви розберетесь, архіскладного там не зустрічається.

   Відповіcти
 8. Олег сказав:

  Дуже Велике Дякую пішла установка Віндовса

  Відповіcти
 9. Павло сказав:

  Після цього всього в мене просто запустився ноутбук, дані не були стерті
  Загрузочна флешка загружалась перед віндовсом а після того я не можу запустити її, як з біосу
  Тобто якщо ввімкнута флешка то ноут сам відразу її запускав, а тепер запускає віндовс
  В біос boot включити флешку не можна чомусь
  Що робити 😥

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Давайте будемо вчитись хоча б ставити запитання. “В біос boot включити флешку не можна чомусь” .. чому? Не можете зайти в біос? Не включається кнопка якась? Чому? Чітко потрібно вказати, Це по перше, а по друге – перетворення GPT розділу диска в MBR немає відношення до налаштувань біос. Виставте пріорітет в біосі для запуску з флешки, або скористайтесь швидким вибором (Esc, F2, F8, F10 …) якісь з цих кнопок повинні спрацювати, залежно від конфігурації Вашого ПК.

   Відповіcти
  2. Світлана сказав:

   В нових ноутах або ПК біос трішки відрізняється. В розділі біоса BOOT є верхня частина девайсів (схожа як на старих машинах) і нижче є частина щось із назвою UEFI. Ось там і обирається флешка. Принаймі в мене так получилось 🙂

   Відповіcти
 10. Павло сказав:

  Я запустив флешку в ноут, мене просить її форматувати, після того пише що не вдалось і не відкриває її …
  Але я обирав в дискпарті диск з 100 гіг, а флешка на 16

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Перетворювати потрібно диск ПК, а не флешку.

   Відповіcти
 11. Андрій сказав:

  Щиро вдячний!!! Ламав голову як переставити з лінукса на 7. Все помогло! 😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я, заходьте частіше 🙂

   Відповіcти
 12. Світлана сказав:

  Можна при створенні загрузочної флешки використовувати програму Rufus. У полі “Схема раздела и тип системного интерфейса” обрати варіант “GPT для компютеров с UEFI”. Тоді при встановленні будь якого нового варіанту віндовс всі диски будуть розпізнаватися для загрузки.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можна, ви праві, програмка Rufus взагалі безвідмовна. Але тут мова про те, якщо вже установка почалась, що тоді робити. А за Rufus дякую, я про неї статтю також писав, правда для установки вінди 8.

   Відповіcти
 13. Денис сказав:

  DiskPart has encountered an error: The system cannot find the file specified. Що потрібно робити в такому випадку?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Якщо встановлюєте з флешки – спробуйте інший USB, якщо з диска – інший диск. Тут, скоріш за все, проблема читання з носія.

   Відповіcти
 14. Коля сказав:

  А підкажіть як в процесі установки змінити мову, бо друкує в командній строці українською

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   По замовчуванню це повинні бути клавіші Alt+Shift

   Відповіcти
 15. Ярослав сказав:

  Вписую диск парт а мені вибиває що диск не розпізнано. Що робити? Дякую за швидку відповідь!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Важко сказати дистанційно, стан диску, можливо режим bios, можливо ще щось, спробуйте альтернативний метод, наприклад https://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/

   Відповіcти
 16. Петро сказав:

  Доброго дня! Хочу вам розказати про легке вирішення проблеми, яка виникає коли при встановленні Windows. Неможливо вибрати розділ диску для встановлення, оскільки він має стиль розділів GPT, а нам потрібно щоб був стиль розділів MBR, або навпаки, це в даному випадку значення не має, оскільки можна змінювати стиль розділів, не втрачаючи при цьому даних на
  жосткому диску. Отже, перш за все ми повинні мати програму Rufus, яку можна завантажити за посиланням: https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.14.exe , потім ми повинні завантажити ISO – образ спеціальної програми MiniTool Partition Wizard Bootable CD 9.1 for Windows для роботи з дисками через завантажувальну USB – флешку, її можна завантажити за цим посиланням: http://downloads.tomsguide.com/MiniTool-Partition-Wizard-Bootable-CD,0305-51034.html
  Після цих завантажень відкриваємо програму Rufus і створюємо завантажувану USB – флешку, але не для Windows, а для цієї програми MiniTool Partition Wizard. Після завершення процесу створення, який триває до 1 хв. ставимо USB – флешку і запускаємо Boot Manager. Зміна стилю розділів виконується дуже швидко і легко за допомогою цієї програми. Про те, як користуватись програмою для виконання такої операції, можна дізнатись за посиланням:
  http://remontka.pro/disk-has-mbr-partition-table-windows-install

  Відповіcти
 17. саша сказав:

  неможу установити вінду пише. формат нетой, треба fat32

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Де пише? На якому етапі? Детальніше будь ласка.

   Відповіcти
 18. Любомир сказав:

  підтримую коментатора котрий радив скористатись rufus (https://rufus.akeo.ie) – достатньо зробити ним завантажувальну флешку з схемою розділів GPT і встановлення буде без проблем. MBR це вчорашній день все-таки, та й на SSD ОС вантажиться швидше з GPT. А ще підтримка дисків понад 3Тб, відсутній ліміт на кількість розділів ітп.

  Відповіcти
 19. максим сказав:

  а як форматнути один з роздылыв а то мены шкода викидати всю ынформацыю

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Скористайтесь https://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/ чи на якому етапі Вам потрібне форматування?

   Відповіcти
 20. Володимир сказав:

  по цій схемі поміняв тип флешки, як її відновити?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Аналогічно, convert gpt

   Відповіcти
 21. Олег сказав:

  При вводі команди ‘list disk’ вибиває – ‘list’ is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. Що робити у даному випадку?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ой, проблем може бути безліч, найперше, що приходить на думку:
   1. Файл net.exe видалили ( %systemroot%/system32/net.exe)
   2. Шлях пошуку PATH хтось “поправив”
   Завантажте новий файл net.exe, якщо немає та перевірте шлях пошуку.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google