Відкрити меню

Як перевірити доступність свого блогу та виявити причину виникнення проблеми

День добрий, шановні друзі! Доступність та недоступність ресурсів – з такою проблемою, час від часу, стикається практично кожен власний сайту чи блогу. Важко дати “пігулку” від цієї ситуації, адже причин може бути безліч – проблеми на хостинг-майданчику, проблеми на ПК, перебій з інтернет-доступом, вірус, якісь збої на лінії маршруту, питання до свого інтернет-провайдера і т.д. В цій статті ми поговоримо про те, як визначити з якого боку виникають подібні трабли і знати, в якому напрямку рухатись для вирішення непорозуміння.

Доступ до сайту

Перше, що робить власник блогу – пише в службу підтримки свого хостингу і це правильне рішення. Адже не залежно від того, з чиєї сторони виникла проблема – служба підтримки просто зобов’язана відреагувати, за це ми і платимо їм гроші. Та не завжди в хостері проблема і враховуючи людський фактор та професіоналізм співробітників, ми можемо отримати відповідь типу: “З нашого боку все нормально, шукайте проблему в себе”.

Панікувати не варто, потрібно переконатись, а чи дійсно наш сайт не відкривається з будь-якого ПК і з будь-якого місця. Можна попросити когось із друзів, які є в онлайні, відкрити Вашу сторіночку та переконатись – якщо і там видасть помилку, значить потрібно довбати хостинг-компанію, при умові, що цей Error не є наслідком дії Ваших ручок (редагування файлів блогу, налаштування …)

Приклад, вчора я зайшов на свій блог і побачив ось таку картину (клікабельно):

Робота хостингу

Хоча, написавши знайомому в ICQ, я дізнався, що блог нормально працює і проблем з відкриттям сторінок немає. Проста дія, але бувають випадки, коли в онлайні ні душі (ніч, свято, вихідний день і т.д.) Що робити тоді?

В мережі існують сервіси, так звані анонімайзери, які призначені для приховування Вашого ІР і дозволяють зайти на будь-які сайти анонімно. Пряме призначення цього ресурсу нам не потрібне, але це може дуже сильно допомогти веб-майстрові у визначенні проблеми. Якщо через анонімайзер Ви заходите за допомогою сторонньої ІР-адреси, значить ми будемо мати тест доступу до вашого сайту з іншого ПК.

Погугливши трішки, я дізнався, що таких сервісів просто греблю гати, але я порекомендую Вам той, про який почув декілька років назад від попереднього хостинг-провайдера – сервіс www.anonymouse.org

anonymouse.org

Незважаючи на простий дизайн та зроблений “на коліні” логотип – сайт успішно працює з 1997 року і ні разу не підводив. Користуватись anonymouse.org … ну тут власне і немає що розказувати, вбиваєте в форму URL-адресу свого блогу і тиснете “Surf anonymously”.

Форма перевірки

Не будемо вдаватися в подробиці та аналізувати принцип роботи сервісу, просто сприймемо результат – anonymouse перенаправляє Ваш запит через якісь інші анонімні айпішки і показує результат так, ніби ми відвідали ресурс з іншого комп’ютера. Якщо Ваш блог функціонує і проблема не в хостинг-майданчику – то Ви побачите своє творіння в усій красі, але з графічними елементами анонімайзера.

Наш блог

Тепер ми точно знаємо, що проблем в роботі блогу немає і потрібно шукати причину локально, коли ж ресурс виявиться недоступним і через цей сервіс – проблема в майданчиках, де він розміщується. Якщо у Вас адекватний хостер, то при зверненні співробітники в будь-якому випадку дадуть ряд порад, якими можна скористатись для вирішення питання доступу.

Наприклад, можна вказати у файлі hosts адреси Вашого ресурсу і перенаправити свій ПК туди примусово, якщо проблема в кешуванні ДНС Вашого інтернет-провайдера, причин може бути багато.

По крайній мірі – сервіс anonymouse.org зайняв своє місце в закладках мого браузера, в теці “Інструменти”. Беріть собі на озброєння, адже випадки бувають різні і потрібно бути готовим до всього.

Бажаю безперебійної роботи Вашим ресурсам і результативної праці Вам.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 8 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Може блог грузить процесор хостинга своєю роботою.
  В мене під час роботи з адмінкою блогу часто таке є. Тоді сайт недоступний.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Відверто кажучи – для мене це загадка, ніколи не стикався з тим, що при роботі в адмінці блог стає недоступним, можливо просто щастило до цих пір?

   Відповіcти
   1. Pavlofox сказав:

    В мене навантаження зростає в рази. Причому всі зайві плагіни видалив. Стоїть HyperCash.
    Подивитись на навантеження можна звернувшись до хостера.
    На Джино є можливість самому подивитись.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Хм … цікаво, якось ніколи не це не зважав, просто не помічав уповільнення чи щось такого…

     Відповіcти
 2. MrVigner сказав:

  В мене скільки не працював – навіть до половини допустимого навантаження практично не доходить. Рідко скачки на графіку бувають вище середини.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну так і я про те … щось тут в Павла дивне відбувається.

   Відповіcти
   1. Pavlofox сказав:

    На старому шаблоні таке саме було.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Якщо хостинг той самий – то може якийсь вірус на сайті? Ну бо справді дивно … такого не повинно бути.

     Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google