Доброго дня, шановне товариство! Сьогодні я хочу поговорити про те, як повинні виглядати блоги і що необхідно враховувати при оформленні ресурсу та при виборі шаблону. Вчора я вдосталь надивився дуже “жорстких” помилок – як правило, в неділю я статті не пишу, а займаюсь збором інформації або просто блукаю по мережі, вихідний є вихідний)).

Правильний дизайн блогу

Отже, яким повинен бути зовнішній вигляд блогу. В цій статті ми розглянемо, не так правильний дизайн, тому що вподобання в кожного різні, а поговоримо про зайві елементи та фішки, які так полюбляють пхати в свої блоги початківці і не тільки, чого вкрай не потрібно на ресурсі. Трішки, про певні помилки оформлення, ми вже говорили ось тут, але давайте розберемо більш детально це питання.

Що стосується шаблонів – тут я не берусь констатувати якісь твердження, кожен обирає те, що вважає за потрібне, але, на мій погляд, повинен бути певний баланс, між мінімалізмом, насиченістю та графічними елементами. Звичайно, якщо Ви маєте в кишені декілька сотень доларів, то можете замовити у професійного дизайнера класний PSD макет, врахувати всі свої побажання, а потім, ще сотню – другу, віддати людині, яка буде верстати шаблон.

Якщо ж зайвих коштів немає – приходиться виходити з того, що нам пропонує мережа інтернет. Особисто я, коли розпочинав створювати цей блог, придбав платну преміум – тему у відомого розробника шаблонів Гудвіна. Не так вже і дорого, такі теми коштують 20 – 40 доларів, та це набагато краще, ніж завантажувати теми з різних ресурсів та вичищати їх від лівих кодів та посилань.

Але зараз не про це – Ви можете поступати так, як вважаєте за потрібне, та, прислухайтесь до порад, в майбутньому це вбереже Вас від трати нервових клітин та коштів на правку косячного шаблону.

Чого вкрай не потрібно, на мою думку, на блозі – це різного роду віджети, інформери, годинники та інший непотріб. Для чого? Деколи, заходячи на ресурс, не одразу знаходиш контент, так уже блог “прикрашений”, що знайти вільне місце дуже важко.

Надто люблять власники блогів вставляти в сайдбари або в футери годинники. Аналогові, електронні, з малюнками, тематичні, святкові … катастрофа)).

Годинники для сайтів

Мені взагалі не зрозуміло, чим керуються вебмайстри, розміщуючи інформери точного часу. Невже хтось гадає, що відвідувач буде приходити на його ресурс для того, щоб перевірити годину? В кожному комп’ютері, в треї, розміщений годинник з датою та часом, для чого це виставляти на блозі? В смітник …

Інформер погоди – для чого? У Вас ресурс гідрометеоцентру? Будь – який користувач зайде на сайт Синоптика, чи щось на кшталт, та подивиться, які сюрпризи готує нам природа. На Ваш блог, для перевірки ситуації за вікном, точно ніхто приходити не буде.

Інформер погоди для блогу

Тим більше, що дехто виставляє погоду для певного міста. Для чого відвідувачеві з Києва, як приклад, знати погоду у Львові? В смітник …

Інформер курсу валют. Людина, яка бажає знати курс валют, зайде на сайт національного банку чи іншої фінансової установи та подивиться, яка ситуація на валютному ринку. Ви ж не біржа чи трейдер, якому вкрай необхідно проінформувати всіх про курс грошових одиниць.

Інформер курсу валют для сайту

Виставляють двадцять з гаком країн, цей інформер розгортається до низу, як полотно, для чого? Не розумію і не раджу, в смітник …

3D інформер відвідувачів. Якщо мені потрібно дізнатись, хто і з якої країни заходив, я зайду в детальну статистику блогу та подивлюсь інформацію там, на інші ресурси, для таких цілей, я точно заходити не буду.

3D інформер відвідувачів

Просто … не блоги, а інформаційні портали різних напрямків, від погодних сайтів до сайтів біржових трейдерів. Прикрашають, чим тільки можна і що знайдуть. В смітник …

Інформація про апдейти пошукових систем – для цього існують спеціальні форуми та сервіси, які надають не тільки інформацію про апи, але й мають безліч інших інструментів, для аналізу свого ресурсу.

Апдейти пошукових систем

Для чого всю цю інфу виводити на сторінках блогу? Для чого забивати сайдбари непотрібною інформацією? В смітник …

Таких прикладів, якщо задатися метою, можна привести ще не один десяток, але, я гадаю, суть Ви зрозуміли. Не варто забивати блоги тими інформерами, користі від яких немає абсолютно ніякої.

Безперечно, деяка інформація на блозі повинна бути – розмістіть один лічильник статистики (але, один!), поставте 2 – 3 кнопки якихось рейтингів, каталогів і достатньо! Не виводьте в сайдбари блогів те, чого не потрібно – останні статті (вони і так ідуть в хронологічному порядку), мітки (цього я взагалі не розумію, так, гарно, але … для чого?), архіви, календар і тому подібне.

Не робіть з своїх ресурсів новорічні ялинки, займіться краще написанням унікальних статей. Не потрібно компенсувати малу кількість інформації, різними цяцьками – це виглядає, по крайній мірі, смішно. Пройде час – кількість публікацій збільшиться, а місце на блозі – буде потрібне для зовсім інших цілей.

Блоги – це харизма автора, його досвід та професіоналізм, а не смітник зайвої інформації. Ці інформери, ніяким чином не впливають на популярність чи відвідуваність ресурсу, не впливають на просування чи оптимізацію, а тільки відлякують та відштовхують відвідувачів.

Це моє власне бачення правильного дизайну блогу, Ви можете мати свою власну думку, яку, я радий буду почути в коментарях, але багато хто зі мною погодиться.

Обирайте гарні та якісні теми, уникайте яскравих та ріжучих кольорів, не робіть занадто багато графічних елементів, не виводьте в сайдбарах зайву інформацію – і до Вас потягнуться люди. Робіть Ваші блоги цікавими, приємними та корисними!

Вдалого Вам дня та хорошого настрою!

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...