Відкрити меню

Як прив’язати (перенаправити) домен PP.UA до сервісу blogger.com

Всім привіт! Гадаю, що з попереднім завданням Ви справились, себто зареєстрували домен в зоні PP.UA? Якщо так, тоді рухаємось далі. Сьогодні ми розглянемо, як прив’язати цей домен до відомого сервісу від Google, який називається Blogger і знаходиться за адресою Blogger.com. Що це за сервіс? Це звичайна блогоплатформа, яка дозволяє одразу після реєстрації створити та вести свій власний блог безкоштовно. Звучить привабливо, правда? Але знаєте, що мені найбільше не подобається у всіх блогоплатформах? Це адреса блогу, яку користувач змінити не може. Ну відредагувати можна, звичайно, але додаток blogspot.com залишиться в адресі все рівно.

Blogger

Саме тому, в цій статті ми розглянемо, як змінити адресу нашого блогу кардинально, тобто ми прив’яжемо до сервісу Blogger.com наш домен в зоні PP.UA. Тоді адреса нашого блогу не буде мати вигляд vasya.blogspot.com, а виглядатиме як olegvoloshchuk.pp.ua (саме цей домен я і буду прив’язувати до Blogger.com).

Поїхали? Отже, оскільки Blogger.com – це сервіс від Google, то ми можемо зайти на нього з нашого облікового запису Google. Якщо у Вас ще немає облікового запису на Google, то обов’язково зареєструйтеся. Для цього просто зайдіть на сторінку google.com.ua та натисніть в правому верхньому куті кнопку “Увійти”.

Google

На наступній сторінці натискаєте “Створити обліковий запис”.

Google

Та проходите простий процес реєстрації, нічого складного, вводите свої дані та реєструєтесь.

Google

Після реєстрації, коли Ви будете заходити на сторінку google.com.ua, Ви вже одразу залогуєтесь і матимете доступ до всіх сервісів від Google, що дуже зручно.

Наразі нам потрібно зайти на сервіс Blogger. Для цього нам необхідно потрапити на головну сторінку Google, яка вже привітає нас, адже реєстрацію ми пройшли (хто був зареєстрований, то просто залогуйтесь, якщо виходили). Тепер натискаємо на іконку меню сервісів, яка виглядає ось так:

Blogger

Перед нами з’являться деякі сервіси Google, але Blogger ми тут не бачимо, тому натискаємо на кнопку “Більше”.

Blogger

З’явиться наступна “порція” сервісів і тут ми вже бачимо іконку “Blogger”. Це те, що нам потрібно, тому натискаємо на неї та переходимо на сам сервіс.

Blogger

Тут у нас буде все пусто (якщо Ви ніколи Blogger не користувались) і ми зараз створимо свій перший блог на базі сервісу Blogger.com. Для цього тиснемо на кнопку “Новий блог”.

Blogger

Даємо нашому блогу заголовок, підбираємо адресу та обираємо шаблон (шаблон обирайте будь-який, потім ми все рівно будемо його змінювати). Суть вибору адреси в тому, що Ви вказуєте певне слово чи словосполучення, а сервіс до нього додає blogspot.com.

Blogger

Я хочу назвати свій блог “Крізь призму власного Я”, тому в заголовку так і пишу, а в адресі блогу прописую prizma-ya, особливо не напружуючись, оскільки домен буде прив’язаний зовсім інший. Як Ви бачите, за замовчуванням адреса блогу була б така: prizma-ya.blogspot.com, не зовсім гарно, правда? А от коли адреса блогу буде olegvoloshchuk.pp.ua, без всяких додатків blogspot.com – це вже зовсім інша справа та зовсім інше сприйняття тими людьми, хто буде його читати. Прописали і тиснемо “Створити блог”.

Blogger

Блог створений і нам необхідно його трішки налаштувати, на цьому етапі. Тому переходимо на пункт “Налаштування”.

Blogger

Оскільки ми будемо підключати сторонній домен, нам необхідно натиснути “Налаштувати сторонню URL-адресу для вашого блогу”.

Blogger

Вводимо наш домен, я ввожу olegvoloshchuk.pp.ua та тиснемо “Зберегти”.

Blogger

І перша помилка (куди ж без них), яка вказує нам на те, що в адресі нашого блогу, в новому домені, нам необхідно прописати www перед назвою.

Blogger

Окей, давайте виправимо, я вказую www.olegvoloshchuk.pp.ua та тисну “Зберегти”.

Blogger

І знову помилка, яка тепер вказує на те, що нам необхідно підтвердити право власності на домен. А якщо простіше, то нам просто необхідно перенаправити наш домен PP.UA на сервіс Blogger.

Blogger

Далі нам необхідно попрацювати з налаштуваннями домену на NIC.UA. Заходимо в особистий кабінет на NIC.UA, обираємо пункт меню “Сервери імен NS” та тиснемо кнопку “Замовити сервери імен”. Ми це робимо для того, щоб змінити наші паркувальні NS на реальні від NIC.UA.

NIC.UA

Потрапляємо на сторінку замовлення NS. Все це безкоштовно, як і сам домен.

NIC.UA

Далі вводимо домен, для якого замовляємо NS та тиснемо продовжити.

NIC.UA

Після успішної операції ми побачимо про це повідомлення, все пройшло добре і NS ми замовили.

NIC.UA

Рухаємось далі. Переходимо знову в особистий кабінет на NIC.UA, переходимо на вкладку “Домени” та біля нашого замовленого домену натискаємо на коліщатко налаштувань.

NIC.UA

Переходимо трішки нижче і знаходимо пункт NS сервери. Тут змінюємо Паркувальні NS на Сервери імен NIC.UA.

NIC.UA

Тиснемо “Змінити NS”. Нас викине на сторінку з замовленим доменом, тому ми тиснемо ще раз на коліщатко налаштувань, шукаємо знову пункт NS сервери і натискаємо “Налаштувати DNS-записи”.

NIC.UA

Тобто, спочатку змінюємо NS-сервери, а потім йдемо в налаштування DNS-записів. Отже, після того, як ми натиснули “Змінити NS” та ще раз зайшли в налаштування домену, тиснемо “Налаштувати DNS-записи”.

На сторінці налаштувань у Вас буде два записи від NIC.UA, Ви їх видаляєте, натискаючи сірі хрестики біля рядочків, а лінком “+Додати”, додаєте нові. Ось такий результат Ви повинні отримати.

NIC.UA

Коли Ви натискаєте “+Додати”, то у полі “Ім’я” прописуєте значок @, поле “TTL” не чіпаєте, в полі “Тип” обираєте тип запису і в полі “Дані” прописуєте адресу. Всього Вам потрібно додати 6 таких записів. Нижче я даю Вам таку табличку, що потрібно прописати.

Зверніть увагу, що останні два рядки в кожного індивідуальні, їх Ви берете з налаштувань Вашого блогу на Blogger.com, там де у нас виникала друга помилка. Також акцентую Вашу увагу на те, що в цих двох рядках в кінці повинна стояти крапка.

Blogger

Тиснете “Зберегти” і тут, на NIC.UA, ми зробили все, що потрібно. Тепер повертаємось до нашої помилки на Blogger.com, тиснемо ще раз “Зберегти” і, якщо все Ви зробили правильно, помилка зникне і Ви побачите ось таку приблизно картину:

Blogger

Тепер нам залишається тільки чекати, поки вступлять в силу всі ці наші зміни і за адресою olegvoloshchuk.pp.ua я буду бачити не заглушку від NIC.UA, а вже свій блог на Blogger.com.

Але … чекав я чекав, і мій блог olegvoloshchuk.pp.ua так і не відкривався. Чому? А тому, що коли ми додавали домен на Blogger.com, то ми вказали www.olegvoloshchuk.pp.ua. Я думав, що сервіс самостійно все це налаштує, а виявилось що ні. За адресою www.olegvoloshchuk.pp.ua мій блог відкривався, а за адресою olegvoloshchuk.pp.ua – ніяк не хотів.

Тому, після додавання домену (скрін вище), натискаємо “Редагувати” і ставимо галочку, як на скріні нижче, щоб всіх відвідувачів перенаправляло з домену без www, на домен з www, ну і зберігаємо зміни.

Blogger

Ось тепер дійсно все, якщо всі дії Ви виконали вірно, то отримаєте свій власний блог, на безкоштовному сервісі Blogger.com, з власним безкоштовним доменом в зоні PP.UA.

Звичайно, що інструкція може бути трішки важкувата для початківців, але воно того варте, Ви отримаєте ресурс на Blogger без їхнього додатку blogspot.com.

Якщо виникатимуть труднощі, в чомусь заплутаєтесь – пишіть коментарі, я всім підкажу та допоможу.

В наступних матеріалах ми розберемо, як працювати з таким блогом та розглянемо основні моменти, які Вам необхідно буде знати, щоб без проблем розвивати свій ресурс.

А на цьому в мене все, бажаю Вам вдало прив’язати свій домен до Blogger та зустрінемось в наступних матеріалах.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 3, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 21 комментар
 1. Kilkas сказав:

  Все так. Додам, що не варто нехтувати вибором імені із blogspot.com. Буває, що сервери вашого реєстратора часом недоступні, і тоді за основною адресою на сайт не зайдеш . Але ваш блог буде і тоді цілком доступний, тільки за первинною адресою із blogspot.com. Тому може бути доцільно підбирати однакове (чи схоже) імя для адрес в обох зонах (напр., dobrodij.pp.ua та dobrodij.blogspot.com) – тоді краще шукатиметься…

  Відповіcти
 2. Оксана сказав:

  Ящо в мене є домен а хостинг закінчуєься, то я можу перенаправити на блогер? Чи можливо якось зберегти інформацію, ту, що була на сайті?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну домен Ви перенаправите без проблем, а от з матеріалами складніше. У Вордпресс можна зробити експорт через “Інструменти-Експорт”, але колись у людей були приблеми з розумінням Blogger-ом цього файлу, не знаю як ситуація зараз складається, але я б радив зберегти файл екпорту а також дамп БД. Потім можна буде вже щось “хімічити”. Напишете, Оксана, мені особисто у ФБ – будемо розбиратись.

   Відповіcти
   1. Андрій сказав:

    Як прив’язати групу Facebook до свого блогу в Blogger.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Групу, наскільки мені відомо, ніяк. Віджет можна розмістити, але тільки пабліка, себто сторінки. Для групи такої можливості немає, якщо Ви це мали на увазі.

     Відповіcти
 3. Олег сказав:

  Дякую що розписали!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я, користуйтесь 🙂

   Відповіcти
   1. Андр сказав:

    ОК

    Відповіcти
 4. Андр сказав:

  Все интересно

  Відповіcти
 5. Руслан сказав:

  Якщо чесно мене цей блог надихає, я вже не можу себе стримати, хочеться вже щось писати, настільки автор грамотно все описує, але все ж таки якийсь острах є, страшновато спробувати…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Поки не спробуєте, так і будете боятись 🙂

   Відповіcти
 6. Руслан сказав:

  Слідував Вашій інструкції, хоча я новачок, але в мене все вийшло, дякую. Створив блог, написав і розмістив свою першу статтю, попрацював з шаблоном та макетом, поки все йде чудово, дякуючи Вам.
  Тільки в розділі налаштувань:переспрямування HTTPS пише ось так:Попередження: наразі протокол HTTPS недоступний для блогів у користувацьких доменах. – це нормально?
  Бо я читав Вашу статтю про ці протоколи, тому можливо мене в мережі не бачать? Чи можливо я щось накрутив собі.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Для Вашого типу домену це нормально. Довго щоб не пояснювати, то гугл, якщо я нічого не плутаю, не дозволяє ставити https протокол на власних доменних іменах, які припарковані до нього, тобто на сторонніх доменах, це не смертельно, не переймайтесь.

   Відповіcти
 7. Руслан сказав:

  Ну і щоб Вам похвалитись, введіть ruslanfoxlive в браузері та оцініть, дякую Вам.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну давайте відверто, ок? Я не прихильник того, щоб казати “Вау, як класно!” коли на блозі одна стаття з простеньким шаблоном, наповнюйте, розвивайте, вдосконалюйте тоді й побачимо. А поки … ну не знаю що сказати, молодець, що розібрались в технічних нюансах, далі – життя покаже.

   Відповіcти
   1. Руслан сказав:

    Олег підскажіть, чому гугл не індексує сторінки блогу, скільки взагалі гугл сканує та індексує сайт, бо мій ще не проскановано і не індексовано, чи можливо якісь технічні проблеми або щось не вірно в налаштуваннях? Дякую.

    Відповіcти
 8. Руслан сказав:

  Відправляю на перевірку для гугл статтю а він її не індексує пише: временно недоступен.?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   А чому Ви вважаєте, що гугл не індексує сайт? Введіть в пошуку site:ruslanfoxlive.pp.ua і побачите, що в індексі одна сторінка.

   Відповіcти
  2. Олег Волощук сказав:

   Деколи таке буває, в мене також, спробуйте через хвилин 10-30.

   Відповіcти
 9. Ігор сказав:

  Добрий день!
  Хочу запитати. Замовлення серверу імен для домену дається тільки на 3 місяці. Що буде через три місяці ?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   День добрий. Ну це дуже просто вияснити було, насправді 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google