Вітаю, товариство! Ну дуже багато статей існує на різних блогах про те, як правильно писати пости з огляду на пошукову оптимізацію та просування ресурсу в пошукових системах. Найгірше те, що велика кількість ресурсів, які з самого початку позиціонували себе як seo-майданчики, просто перестали оновлюватись та інформація на шпальтах виявляється застарілою та в корені невірною. Що ж робиться сьогодні в ПС, на що вони звертають увагу, а що вже просто можна відкинути та не брати до розрахунків.

Нові правила SEO

Ми вже не один раз говорили, що пошукові системи все більшого значення надають не так “заоптимізованості” статей, як їх людяності. Про це дуже обережно згадувалось ще давніше, коли я лишень починав вести блог, але тоді не було ніякої інформації, не було різних фільтрів та нових алгоритмів і все це залишалось на рівні розмов та здогадок. Всі продовжували слідкувати за переспамом ключами, за релевантністю, за підбором цих же ключових слів і т.д. Що ж робиться сьогодні?

Всі, хто так чи інакше стикався з пошуковою оптимізацією, знає, що при написанні посту є два важливі компоненти – meta keywords та meta description. Про title ми говорити не будемо, заголовок статті завжди мав пріоритетне значення і своєї вагомості не втратить ніколи, а от ключові слова та опис були такою собі горою, до якої ламали списи веб-майстри та точились суперечки про правильність їх написання.

Автори заходили в сервіси статистики, підбирали запити, ключі і на основі зробленого аналізу писали свої пости. Власник ресурсу справедливо вважав, що коли він підбере вдалий запит, хороші ключові слова, напише статтю, притримуючись цих параметрів, прикупить декілька “жирних” посилань на пост – то лідируючі позиції йому забезпечені. Так було …

Сьогодні пошукові системи (особливо Google) переглянули свої канони і результатом цього ми мали Google Panda та Google Пінгвін. Я колись уже казав, що в ідеалі всі ці зміни направлені на очищення пошукової видачі, позбавлення від неякісних сайтів, які створені тільки для заробітку і все б виглядало дуже гарно, якби не багато “але”.

Безліч блогів полетіли під фільтри, багато веб-майстрів знімали куплені посилання та перебудовували стратегії просування ресурсів – Google прямо вирішив підтвердити популярний в сеошних колах вислів “SEO dead”.

SEO dead

Але давайте ближче до “тіла”. Отже, при написанні статей ми враховували декілька факторів і налаштовували SEO-плагін заповнюючи Title, Description та Keywords (заголовок статті, опис та ключові слова). Готуючись до цього посту, я перечитав дуже багато матеріалу, спілкувався декілька днів на сео-форумах і вивів для себе два нових правила.

1. Meta Keywords більше не враховується пошуковими системами, як обов’язковий атрибут оптимізованої статті.

Тобто – ключові слова більше не відіграють великої ролі в зростанні позицій Вашого ресурсу. Чи вдало Ви підібрали запит, чи популярні ключові слова – більше це не має значення для пошукових систем.

2. Meta Description, який містить ключові слова, більше не враховується пошуковими системами.

Якщо розібрати “по кісточках”, то саме оптимізований опис (з ключами) більше не має значення для розкрутки. Одну послугу може Вам надати Meta Description – це відображення в результатах пошуку. Класно написаний опис – більша кількість переходів, погано написаний – відповідно навпаки.

Побутує думка, яка останнім часом  набирає все більше обертів, що більшість пошукових систем просто припинять підвищувати позиції Вашого ресурсу, якщо в описі (Meta Description) будуть вживатися ключові слова. Навіть Google дуже часто в результатах видачі відображав не опис статті, а шматки Вашого тексту, а як він поведе себе далі – одному Гуглу і відомо.

Що ми бачимо і які з цього можна зробити висновки:

– пошукова оптимізація якщо не відмирає, то дуже сильно трансформується.

– найголовнішим атрибутом хорошої статті є її корисність та людяність.

– вдалий Тайтл (заголовок) відіграє дуже важливу роль.

– кожна стаття повинна відповідати тому питанню, яке Ви порушили в Title.

– на Meta Keywords та Meta Description можна не сильно вважати (в плані ключових слів).

Якщо переказати всю цю абру-кадабру простими словами, на хлопський розум – то найголовнішою метою і ціллю для Вас повинно стати:

Написання хорошої, розгорнутої, корисної статті з класними заголовком та описом (без ключів).

Тобто, пишіть для людей, пишіть корисні матеріали, не намагайтесь лити воду та баляндрасити про що завгодно – пишіть по суті.

Колись я читав класну пораду відомого блогера, яку використовую і сьогодні:

Коли Ви пишете пост, уявіть що спілкуєтесь з однією людиною і Вам необхідно переконати цього слухача в своїй правоті.

Ось такі “пироги”, любі мої друзі. Я впевнений, що ПС приготують нам ще чимало сюрпризів, але якщо ми будемо писати та творити для людей, якщо ми будемо “білими та пухнастими” – то ніякий чорт (чи то пак – Панда) нам не страшний.

Бажаю Вам сил, натхнення, вдалої роботи і хорошого та яскравого дня.

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...