Мої вітання! Слідуючи неписаним правилам жорсткий диск комп’ютера ділять на два або три розділи: C, D і E. Кількість і літери розділів можуть відрізнятись, може бути тільки C і D або C, D і G, як приклад, але суть залишається все та ж. Один розділ (як правило C) залишають під операційну систему та програми, які будуть встановлюватись, а інші (або інший) використовують для зберігання різних файлів – музики, відео, фото, інсталяційних пакетів і т.д. Що ж робити, коли потрібно розбити розділ, який вже існує, на два? Як це реалізувати, не втративши тих даних, які вже там зберігаються?

Ділимо жорсткий диск

Розглядати ми будемо можливості самої операційної системи Windows 7 без використання сторонніх менеджерів та програм. Отже, моделюємо ситуацію – наш жорсткий диск розбитий на три розділи C, D і E, нам необхідно розбити один з них на два, тобто зробити три розділи, при чому, всі дані повинні зберегтись.

Ми будемо робити наступне – обираємо певну кількість вільного місця з якогось розділу і з цих Гб робимо ще один розділ (або диск – як його часто називають), покажу я Вам все на реальному прикладі.

Зараз на комп’ютері наступна ситуація: є три розділи C, D і E, на C стоїть операційна система і програми, а диск (розділ) D і розділ E – виділені під зберігання файлів. Диск D ми і будемо “різати”. На скріншоті видно, що вільного місця в розділі D – 72,3 гб, давайте ми з цього розділу зробимо ще один, розміром 10гб.

Диски

В подальшому, щоб не плутатись, розділи я буду називати дисками, так як їх іменують на ПК. Для того, щоб проводити операції над дисками, нам необхідно викликати функцію управління цими дисками самої операційної системи Windows 7. Робиться це дуже просто:

– натискаємо кнопку “Пуск” і обираємо команду “Виконати”. Якщо у Вас команда “Виконати” не виведена в стартове меню, просто натисніть комбінацію клавіш “Win+R”.

Виконати

Після натискання “Win+R” (чи при виклику функції “Виконати” через стартове меню) у Вас з’явиться ось таке консольне віконце:

Консоль

Прописуємо в рядочку “Відкрити” наступну команду diskmgmt.msc і тиснемо “ОК”.

Команда

Після цього у нас запуститься утиліта управління дисками нашого ПК, яка і покаже – як саме розбитий вінчестер комп’ютера:

Розділи ПК

Тут у мене аж п’ять дисків: C, D і E – власне диски для операційної системи та файлів, диск на 1.08гб – це місце зберігання заводських файлів Lenovo, у Вас цього може і не бути, Kingston G – під’єднана зовнішня флешка.

Давайте ми диск D спробуємо розділити на два і для другого диска виділимо 10гб. Ви можете розбивати з врахуванням тих розмірів, які Вам потрібні – 10гб я виділю просто для тесту, щоб показати саму процедуру. Отже, клацаємо правою кнопочкою мишки по диску D і обираємо пункт “Стиснути том”.

Стискаємо том

Утиліта управління дисками сама просканує диск D і визначить, скільки вільного місця ми можемо забрати.

Визначення вільного місця

Після сканування ми побачимо – загальний розмір дискового простору, скільки можна забрати (доступне вільне місце), зможемо виставити той розмір, який нам потрібний для нового диска.

Визначення вільного місця

Нам необхідно відділити 10гб (10240мб) – ми у віконці розмір стискуваного простору виставляємо бажаний розмір, себто – 10240мб.

Ділимо диск

Виставили і тиснемо кнопку “Стиснути”. Після цього ми побачимо в структурі вінчестера ПК вільне місце на 10гб (10240мб).

Вільне місце на диску

Але вільне місце – це ще не диск. Нам потрібно ці 10гб відформатувати і створити повноцінний, робочий диск. Клацаємо правою кнопочкою мишки на цьому вільному місці і обираємо “Створити простий том”.

Створюємо простий том

Далі запуститься “майстер створення томів”, який допоможе виконати нам цю операцію. Тиснемо “Далі”.

Майстер створення томів

Майстер покаже нам мінімальний і максимальний розмір, який ми можемо обрати для нового диска, а також автоматом підставить вільне місце – 10240мб (10гб). Змінювати ми нічого не будемо, адже саме ці 10гб ми і виділили для наших потреб. Врахуйте, що тут Ви можете змінити розмір, але якщо поставите менше 10240мб, то у Вас залишиться нерозмічене вільне місце. Тиснемо “Далі”.

Створюємо новий том

Наступний крок – нам пропонують обрати літеру для нового диска. По-замовчуванню майстер пропонує літеру H, але ми можемо її змінити на іншу.

Обираємо літеру диска

Давайте для повноти експерименту я зміню літеру диска з H на Q.

Змінюємо літеру диска

Визначились з літерою і тиснемо “Далі”. Майстер створення томів повідомить нам про те, що операція завершена і наш диск створений.

Завершення роботи майстра

Тиснемо “Готово” і ми будемо спостерігати нову структуру нашого вінчестера, де добавиться ще один диск Q на 10гб.

Новий диск

Давайте перейдемо в “Мій комп’ютер” і подивимось на картину там.

Мій комп'ютер

Тут ми також спостерігаємо наявність повноцінного диска Q на 10гб. Тепер ми можемо проводити з цим диском будь-які операції – записувати файли, встановлювати додаткову операційну систему і т.д.

Давайте розглянемо випадок, коли нам необхідно вчинити навпаки – з’єднати два диски в один. Наприклад, у нас є зайвий диск на ПК, який нам без потреби і ми бажаємо його злити з іншим диском. Візьмемо за піддослідного новостворений диск Q – от хтось так розділив вінчестер і ми його з’єднаємо з диском D.

Для цього нам необхідно спочатку диск Q видалити, тобто залишити тільки голу нерозмічену область вінчестера. Клацаємо правою кнопочкою мишки на диску Q і обираємо “Видалити том”.

Видалити том

Звичайно, що нас перепитають – чи дійсно ми це бажаємо зробити, адже така операція видалить всі дані. Дані нам не потрібні (або ми їх скопіювали) – тиснемо “Так”.

Видаляємо диск

В результаті ми отримаємо порожню область на 10гб, як і при створенні диска.

Порожня область

Тепер, якщо ми бажаємо об’єднати цю вільну область з диском D – то на ньому (на диску D) клацаємо правою кнопочкою мишки і обираємо “Розширити том”.

Розширити том

Запуститься “майстер розширення тому”, який і допоможе нам в цій операції. Тиснемо “Далі”.

Майстер розширення тому

Майстер одразу визначить доступне вільне місце, тому нічого тут не обираємо. Якщо Ви забажаєте злити не всі 10гб, а менше – то виставляйте потрібне значення, але врахуйте – залишкове вільне місце так і залишиться висіти. Тиснемо “Далі”.

З'єднюємо вільне місце

Наступний крок повідомить нас про завершення операції – ось так просто. Тиснемо “Готово”.

З'єднали вільну область

Тепер перед нами знову та картина, яка була на початку – знову тільки три диска.

Знову три диска

Все – ми з Вами розглянули, як можна розділити жорсткий диск на розділи без використання сторонніх програм на Windows 7, а також – як можна з’єднати два окремі розділи (диски) також без сторонніх програм, можливостями самої операційної системи.

Розділяйте Ваші вінчестери, якщо існуюча розмітка Вас не влаштовує, бажаю Вам вдалого дня та продуктивної роботи.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 25, середнє 4,88 з 5)
Loading...