Відкрити меню

Як розбити жорсткий диск на розділи без використання програм на Windows 7

Мої вітання! Слідуючи неписаним правилам жорсткий диск комп’ютера ділять на два або три розділи: C, D і E. Кількість і літери розділів можуть відрізнятись, може бути тільки C і D або C, D і G, як приклад, але суть залишається все та ж. Один розділ (як правило C) залишають під операційну систему та програми, які будуть встановлюватись, а інші (або інший) використовують для зберігання різних файлів – музики, відео, фото, інсталяційних пакетів і т.д. Що ж робити, коли потрібно розбити розділ, який вже існує, на два? Як це реалізувати, не втративши тих даних, які вже там зберігаються?

Ділимо жорсткий диск

Розглядати ми будемо можливості самої операційної системи Windows 7 без використання сторонніх менеджерів та програм. Отже, моделюємо ситуацію – наш жорсткий диск розбитий на три розділи C, D і E, нам необхідно розбити один з них на два, тобто зробити три розділи, при чому, всі дані повинні зберегтись.

Ми будемо робити наступне – обираємо певну кількість вільного місця з якогось розділу і з цих Гб робимо ще один розділ (або диск – як його часто називають), покажу я Вам все на реальному прикладі.

Зараз на комп’ютері наступна ситуація: є три розділи C, D і E, на C стоїть операційна система і програми, а диск (розділ) D і розділ E – виділені під зберігання файлів. Диск D ми і будемо “різати”. На скріншоті видно, що вільного місця в розділі D – 72,3 гб, давайте ми з цього розділу зробимо ще один, розміром 10гб.

Диски

В подальшому, щоб не плутатись, розділи я буду називати дисками, так як їх іменують на ПК. Для того, щоб проводити операції над дисками, нам необхідно викликати функцію управління цими дисками самої операційної системи Windows 7. Робиться це дуже просто:

– натискаємо кнопку “Пуск” і обираємо команду “Виконати”. Якщо у Вас команда “Виконати” не виведена в стартове меню, просто натисніть комбінацію клавіш “Win+R”.

Виконати

Після натискання “Win+R” (чи при виклику функції “Виконати” через стартове меню) у Вас з’явиться ось таке консольне віконце:

Консоль

Прописуємо в рядочку “Відкрити” наступну команду diskmgmt.msc і тиснемо “ОК”.

Команда

Після цього у нас запуститься утиліта управління дисками нашого ПК, яка і покаже – як саме розбитий вінчестер комп’ютера:

Розділи ПК

Тут у мене аж п’ять дисків: C, D і E – власне диски для операційної системи та файлів, диск на 1.08гб – це місце зберігання заводських файлів Lenovo, у Вас цього може і не бути, Kingston G – під’єднана зовнішня флешка.

Давайте ми диск D спробуємо розділити на два і для другого диска виділимо 10гб. Ви можете розбивати з врахуванням тих розмірів, які Вам потрібні – 10гб я виділю просто для тесту, щоб показати саму процедуру. Отже, клацаємо правою кнопочкою мишки по диску D і обираємо пункт “Стиснути том”.

Стискаємо том

Утиліта управління дисками сама просканує диск D і визначить, скільки вільного місця ми можемо забрати.

Визначення вільного місця

Після сканування ми побачимо – загальний розмір дискового простору, скільки можна забрати (доступне вільне місце), зможемо виставити той розмір, який нам потрібний для нового диска.

Визначення вільного місця

Нам необхідно відділити 10гб (10240мб) – ми у віконці розмір стискуваного простору виставляємо бажаний розмір, себто – 10240мб.

Ділимо диск

Виставили і тиснемо кнопку “Стиснути”. Після цього ми побачимо в структурі вінчестера ПК вільне місце на 10гб (10240мб).

Вільне місце на диску

Але вільне місце – це ще не диск. Нам потрібно ці 10гб відформатувати і створити повноцінний, робочий диск. Клацаємо правою кнопочкою мишки на цьому вільному місці і обираємо “Створити простий том”.

Створюємо простий том

Далі запуститься “майстер створення томів”, який допоможе виконати нам цю операцію. Тиснемо “Далі”.

Майстер створення томів

Майстер покаже нам мінімальний і максимальний розмір, який ми можемо обрати для нового диска, а також автоматом підставить вільне місце – 10240мб (10гб). Змінювати ми нічого не будемо, адже саме ці 10гб ми і виділили для наших потреб. Врахуйте, що тут Ви можете змінити розмір, але якщо поставите менше 10240мб, то у Вас залишиться нерозмічене вільне місце. Тиснемо “Далі”.

Створюємо новий том

Наступний крок – нам пропонують обрати літеру для нового диска. По-замовчуванню майстер пропонує літеру H, але ми можемо її змінити на іншу.

Обираємо літеру диска

Давайте для повноти експерименту я зміню літеру диска з H на Q.

Змінюємо літеру диска

Визначились з літерою і тиснемо “Далі”. Майстер створення томів повідомить нам про те, що операція завершена і наш диск створений.

Завершення роботи майстра

Тиснемо “Готово” і ми будемо спостерігати нову структуру нашого вінчестера, де добавиться ще один диск Q на 10гб.

Новий диск

Давайте перейдемо в “Мій комп’ютер” і подивимось на картину там.

Мій комп'ютер

Тут ми також спостерігаємо наявність повноцінного диска Q на 10гб. Тепер ми можемо проводити з цим диском будь-які операції – записувати файли, встановлювати додаткову операційну систему і т.д.

Давайте розглянемо випадок, коли нам необхідно вчинити навпаки – з’єднати два диски в один. Наприклад, у нас є зайвий диск на ПК, який нам без потреби і ми бажаємо його злити з іншим диском. Візьмемо за піддослідного новостворений диск Q – от хтось так розділив вінчестер і ми його з’єднаємо з диском D.

Для цього нам необхідно спочатку диск Q видалити, тобто залишити тільки голу нерозмічену область вінчестера. Клацаємо правою кнопочкою мишки на диску Q і обираємо “Видалити том”.

Видалити том

Звичайно, що нас перепитають – чи дійсно ми це бажаємо зробити, адже така операція видалить всі дані. Дані нам не потрібні (або ми їх скопіювали) – тиснемо “Так”.

Видаляємо диск

В результаті ми отримаємо порожню область на 10гб, як і при створенні диска.

Порожня область

Тепер, якщо ми бажаємо об’єднати цю вільну область з диском D – то на ньому (на диску D) клацаємо правою кнопочкою мишки і обираємо “Розширити том”.

Розширити том

Запуститься “майстер розширення тому”, який і допоможе нам в цій операції. Тиснемо “Далі”.

Майстер розширення тому

Майстер одразу визначить доступне вільне місце, тому нічого тут не обираємо. Якщо Ви забажаєте злити не всі 10гб, а менше – то виставляйте потрібне значення, але врахуйте – залишкове вільне місце так і залишиться висіти. Тиснемо “Далі”.

З'єднюємо вільне місце

Наступний крок повідомить нас про завершення операції – ось так просто. Тиснемо “Готово”.

З'єднали вільну область

Тепер перед нами знову та картина, яка була на початку – знову тільки три диска.

Знову три диска

Все – ми з Вами розглянули, як можна розділити жорсткий диск на розділи без використання сторонніх програм на Windows 7, а також – як можна з’єднати два окремі розділи (диски) також без сторонніх програм, можливостями самої операційної системи.

Розділяйте Ваші вінчестери, якщо існуюча розмітка Вас не влаштовує, бажаю Вам вдалого дня та продуктивної роботи.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 24, середній: 4,88 з 5)
Loading...
Обговорення: 33 комент
 1. Саша сказав:

  Управління дисками можна ще запустити просто клацнувши правою кнопкою миші на значок Мого комп’ютера в Пуску і вибрати пункт “Управління”, а там в лівій частині є Управління дисками. Як на мене, то так трошки простіше ніж через “Виполнить”)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Чим? Win+R + diskmgmt.msc … хіба так не простіше? Хоча … на смак і колір …

   Відповіcти
   1. Саша сказав:

    Ну це так, але особисто мені простіше запам’ятати той спосіб з Пуском, ніж “diskmgmt.msc”… Але це дійсно що на смак і колір)

    Відповіcти
 2. Козак сказав:

  Досить добре викладенна інструкція, класно ще тим що багато наглядних інструкцій.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую, радий буду, якщо знадобиться та допоможе.

   Відповіcти
 3. Роман сказав:

  Доброго дня! В мене таке питання як мені поміняти логічний диск?
  От в мене логічний диск стоїть D а мені треба щоб логічний диск був С як це зробити?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Як на мене, то найлегше це зробити через Acronis. Там взагалі все просто і одразу зрозуміло навіть при першому використанні.

   Відповіcти
 4. Назар сказав:

  Доброго часу доби! Вмене виникло таке наболіле питання… я неможу зєднати диски пише що це звязано з типом диску в картинках що показані вище тип диску є основним а вмене чомусь показує ті диски що хочу зєднати Фізичні порадьте будьласка як можна змінити цей тип! Наперед Спасибі!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Завантажте програму Acronis Disk Director Home – вона вміє перетворювати “все у все” 🙂 І об’єднати, і розбити, і змінити тип … там є все.

   Відповіcти
 5. Назар сказав:

  ой не фізичний а динамічний

  Відповіcти
 6. Halia сказав:

  Зробила все за Вашою інструкцією. У віконечку “Управление дисками” новий том з’явився, а в меню “комп’ютер” його нема.

  Ну а програма – класна річ, тільки платити за те, щоб один раз скористатися… якось невдобняк.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Після перезавантаження ПК, розділи також не з’явились?

   Відповіcти
 7. Halia сказав:

  Також не з’явились.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Значить щось не так зробили. Розділи з’являються.

   Відповіcти
 8. Андрій сказав:

  При створенні нового тому, при натисканні “завершити” пише: “Вибрана операція перетворить вибрані базові диски на динамічні диски, вам не вдасться запустити інстальовані операційні системи з жодного тому на дисках (окрім поточного тому завантаження). Продовжити?”

  Жму “Так”…

  Вискакує повідомлення “Бракує вільного простору на дисках для завершення операції”
  Розмір нового тому обираю точно такий як розмір нерозподіленого простору на диску.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ви часом не з диска С відрізали шматок? Спробуйте зробити диск менший за вільне місце десь на 100-120 мб.

   Відповіcти
 9. Андрій сказав:

  Не з С. Я пробував створити диск на 10 Гб (450 нерозподіленого). Ніякого толку.
  Я порізав диск D і хочу за рахунок вільного місця збільшити диск С. Створити новий диск за диском D що залишився, перекинути на нього всю інфу з D і розширити за його рахунок С… Якось так.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Мені здається, якщо не зраджує пам’ять, давно вже цим займався, то операції з диском С, на кшталт розширити том, штатними методами не виконати, потрібні сторонні програми, з іншими дисками без проблем, а от з системним не вийде. Спробуйте безкоштовний варіант Partition Manager 14 Free Edition

   paragon-software.com/home/pm-express/download.html

   Відповіcти
   1. Андрій сказав:

    Дякую, спробую. Але проблема зараз саме в створені нового тому з нерозподіленого дискового простору.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Можливо проблема в попередніх помилках на томі, спробуйте Парагоном.

     Відповіcти
     1. Андрій сказав:

      Дякую!

      Відповіcти
 10. Андрій сказав:

  Заради експерименту спробував на вісімці – працює бездоганно як при стискуванні тому, так і при його розширенні (працював з диском С).

  Відповіcти
 11. Олександр сказав:

  А мене цікавить таке питання. Маю на роботі комп’ютер з Windows XP. Необхідно збільшити диск С (він системний). Встановив Partition Manager, відрізав кусок від диску D, завершив, як було написано і з’вився нерозподілений простір. А як його об’єднати з системним диском С так, щоб не злетіла інформація з С, бо він з усіма бухгалтерськими даними і пише, що вони різні -: С – системний, а вільний простір локальний?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ой … не згадаю так одразу. По ідеї Вам необхідно на диску С обрати збільшення простору і якщо є вільне місце, то саме це місце і покаже для можливості збільшення (розширення), не пригадаю вже як точно функція називається.

   Мені здається, що в програмі повинно бути винесено окремо “Збільшення вільного простору”, якщо немає – спробуйте знайти, виділивши диск С і викликавши функції з ним.

   Відповіcти
 12. Alf сказав:

  Може не локальний, а логічний? Логічні розділи знаходяться в розширеному. Основних розділів можна створити лише чотири, якщо потрібно більше – створюють розширений, і вже в ньому можна створити скільки завгодно логічних. Моя стаття на цю тему alamzaker.narod.ru/stattya.html Якщо диск С основний, а диск D логічний, то потрібно розширений також зменшити майже до межі диска D.

  Відповіcти
 13. Іулія сказав:

  В мене на комп. перевстановлювали Віндовс, і так як комп. мав “накритись” і працювати в мене тимчасово, то диск взагалі не розбили – в мене один С. Питання в наступному чи я можу скористатись вашим алгоритмом і поділити диск без втрати даних?… Бо немає найбільш постійних речей – як тимчасові???

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Особисто я не пробував, але коментар вище від Андрія говорить про те, що можна.

   Заради експерименту спробував на вісімці — працює бездоганно як при стискуванні тому, так і при його розширенні (працював з диском С).

   Відповіcти
   1. Валерій сказав:

    Хочу розширити диск С,але функція розширити неактивна, що робити? віндовс 7

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Спробувати Partition Manager 14 Free Edition

     paragon-software.com/home/pm-express/download.html

     Відповіcти
 14. Сергій сказав:

  Велике ДЯКУЮ!!! На 7 різав диск С і все получилося!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здров’я, радий що згодилось і допомогло.

   Відповіcти
 15. Дарій сказав:

  Десь читав, що при стисканні тому файли автоматично “прозоро архівуються”, через що система працює повільніше, чи в цьому випадку ми лише відокремлюємо певну кількість кластерів від розділу?
  Наперед дякую!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну буду корчити з себе великого знавця компів, але гадаю, що тут відбувається звичайне відокремлення, оскільки, на момент написання статті, старенький комп не помітив сповільнення системи, аж ніяк.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено