Вітаю, шановне товариство! Для чого скидати пароль через phpMyAdmin? Ситуацій може бути багато – Ви забули цей пароль і з якихось причин не можете згадати через електронну пошту, Вас чомусь не пускає в адмінку, Ви забули пароль від електронної пошти або цією скринькою вже не користуєтесь, Ваш блог просто зламали та змінили пароль (боронь Боже) і т.д. Найпростішим вирішенням цієї проблеми є скидання пароля через phpMyAdmin на хостингу.

Як скинути пароль

Нещодавно я працював з одним блогом, який потребував прямого втручання в БД і скидання пароля, тому вирішив написати цей пост, щоб в разі потреби – Ви мали таку собі інструкцію “Як скинути пароль до адмінки WordPress через phpMyAdmin на хостингу”.

Отже, в будь-якому випадку, але доступ на хостинг в панель управління Вашим сайтом (сайтами) у Вас залишається і нам цього буде достатньо. В залежності від того, яким хостингом Ви користуєтесь (у мене це thehost.com.ua) – тип та зовнішній вигляд панелі управління сайтами буде різний, але в кожній такій панелі є пункт “phpMyAdmin”, от його і знаходите.

phpMyAdmin

phpMyAdmin може бути прихований, скажемо – знаходитись в підпункті “Управління базами даних”, тому уважно передивіться панель управління і знайдіть цей додаток. Знайшли і переходимо безпосередньо в phpMyAdmin. Перед Вами виникне ось така картина:

phpMyAdmin

Тут ми маємо можливість робити з нашими базами даних все, що нам потрібно, повністю ними керувати. Наразі нам необхідно знайти ту БД, яка стосується нашого блогу. Якщо Ви не пам’ятаєте яка саме база даних з переліку (їх тут в лівій стороні може бути декілька) стосується Вашого ресурсу, то просто перегляньте файл wp-config.php, там Ви всі ці дані прописували.

Знаходите в цьому файлі стрічку:

І саме цю базу даних обираєте в phpMyAdmin.

База даних

Натискаємо на цю БД і перед нами відкриється повністю вся структура, всі таблиці, які ми можемо редагувати. Наразі нас цікавить таблиця wp_users.

Таблиці БД

В цій таблиці записані всі користувачі (якщо таких декілька), які мають доступ до управління блогом. Саме тут ми і зможемо змінити пароль або видалити певного користувача – натискаємо на wp_users і нам відкриється вміст всієї таблиці.

Тут нам потрібно відредагувати пароль користувача. У випадку з блогом, з яким я працював, було видно, що окрім адміністратора був зареєстрований ще один користувач, а власник мені повідомив, що користувач повинен бути тільки один. Значить хтось там вже жив.

У таблиці нам необхідно натиснути на олівчик “Редагувати” біля імені користувача та змінити пароль.

Таблиця користувача

Перед нами відкриється структура цієї таблиці, де ми побачимо всі дані, що стосуються цього користувача. Я не буду детально зупинятись на кожній стрічці – розкажу тільки як скинути пароль.

Дані користувача

Зараз пароль у нас зашифрований методом MD5, тому у відповідному рядочку ми бачимо незрозумілі символи.

Пароль користувача

Щоб змінити пароль – робимо наступне: в рядочку user_pass в полі паролю пишемо новий пароль, а в полі varchar(64) – обираємо метод шифрування MD5.

Змінюємо пароль

Внесли зміни і тиснемо кнопочку “Вперед” в самому низу та зберігаємо новий пароль.

Зберігаємо зміни

Після збереження всіх змін – той пароль, що Ви прописували, знову стане в MD5, але він буде такий, який Вам потрібно. Тепер спокійно заходимо в майстерню блогу з новим паролем.

Таким чином мені вдалось врятувати блог користувача, який навіть не міг потрапити в адмінку свого ресурсу через стороннє втручання і я вирішив, що ця інформація буде Вам корисною, адже ситуації в житті бувають різні.

Порада: НІКОЛИ не використовуйте логін admin та простенькі паролі – це вбереже Вас від неприємних наслідків злому Вашого ресурсу. Змініть свої дані доступу на більш складні та “чудернацькі”.

Бажаю Вам ніколи не мати проблем з доступом до блогу, вдалого дня та тільки позитивної інформації.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 2, середнє 5,00 з 5)
Loading...