Вітаю, товариство! З оновленням блогу до версії 3.5.1, виникла необхідність повторно відключати ревізії на WordPress, так як всі файли замінились свіжими і деякі налаштування злетіли (як правильно оновити блог на WordPress до нової версії – читаємо в цій статті та дивимось відео). Що таке ревізії блогу? Це, власне, резервні копії Ваших публікацій, які дозволяють відновити останні записи у випадку збою чи глюку.

Відключаємо ревізії на блозі WordPress

Технічно сама процедура виправдана, але в реалі все зовсім по іншому. Такі ревізії настільки роздувають та забивають своїми записами базу даних, що, при великій кількості матеріалу, помітне сповільнення роботи ресурсу. Дуже багато користувачів стикнулись з проблемою, коли відключення ревізій на блозі версії 3.0 і вище, значно відрізняється від цієї ж процедури в старіших пакетах двигунця.

Якщо у версіях другої лінійки ми знаходили файл wp-config.php, шукали в ньому рядок //define(‘WP_POST_REVISIONS’, 5);, розкоментовували його та змінювали значення 5 на 0, таким чином ревізії у нас відключались, то у версіях 3.0 і вище, такого рядка в файлі wp-config.php взагалі немає.

Давайте розглянемо, як відключити ревізії публікацій на WordPress блозі версії 3.0 та вище.

Якщо Ви ніколи не звертали на це увагу, то подивіться – під кожною новою публікацією, яку Ви додаєте на блог, буде ось така картина, яка показує скільки ревізійних записів Вашого посту зроблено та додано в базу даних.

Дані про ревізії блогу

Тобто, Ви щось виправляєте, дописуєте, змінюєте – а ревізій стає все більше і більше. А тепер уявіть, що у Вас на блозі 300, 400, 500 статей – відповідно до кожної статті зроблено мінімум 5 – 10 ревізій. Отже, ми отримуємо в базі даних біля 3000 зайвих записів. Звичайно, що від цього потрібно позбавлятися.

Отже, давайте складемо покроковий план дій, який Ви будете мати постійно собі в закладках чи скопіюєте в окремий файл.

Для відключення ревізій на WordPress блозі версії 3.0 та вище, потрібно:

1. Знайти в корені блогу папку wp-includes та скопіювати з неї на робочий стіл файл default-constants.php

2. У файлі default-constants.php знаходимо код (редагуємо файл редактором Notepad++)

if ( !defined(‘WP_POST_REVISIONS’) )
define(‘WP_POST_REVISIONS’, true);

Відключаємо ревізії

та змінюємо значення true на false, тобто забороняємо двигунцю робити ревізії.  В результаті у нас повинно вийти наступне

if ( !defined(‘WP_POST_REVISIONS’) )
define(‘WP_POST_REVISIONS’, false);

Забороняємо ревізії на блозі

3. Зберігаємо зміни та замінюємо відредагований файл на хостингу (чи на локальному сервері).

4. Для того, щоб видалені записи не зберігались в корзині і не збільшували розміри бази даних, робимо наступне. Знаходимо тут же код

if ( !defined( ‘EMPTY_TRASH_DAYS’ ) )
define( ‘EMPTY_TRASH_DAYS’, 30 );

Чистимо корзину від видалених записів

та змінюємо значення 30 на 0. В результаті у нас виходить наступне

if ( !defined( ‘EMPTY_TRASH_DAYS’ ) )
define( ‘EMPTY_TRASH_DAYS’, 0 );

Видалили всі записи з корзини

5. При бажанні можна змінити час автозбереження. По замовчуванню автозбереження спрацьовує кожні 60 секунд, Ви можете збільшити до 2-3 хвилин чи більше, якщо буде необхідно.

Для цього тут же шукаємо код

if ( !defined( ‘AUTOSAVE_INTERVAL’ ) )
define( ‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 60 );

Як змінити час автозбереження постів

та змінюємо значення 60 секунд на потрібне.

Ось 5 кроків, зробивши які, Ви вбережете свою базу даних від “вагітності” та ресурс від гальмування в майбутньому. Чому це не вказують в мануалах по інсталяції – не знаю, на мій погляд пунктик “як відключити ревізії на WordPress” додати до переліку налаштувань, було б не зайвим.

Оновлюйте Ваші блоги, відключайте ревізії, пришвидшуйте роботу ресурсу – вдалого Вам блогінгу!

Шануймося!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...