Відкрити меню

Як вивести кількість опублікованих статей та коментарів в сайдбар чи підвал блогу

Вже давно хотів реалізувати у себе на блозі функцію підрахунку кількості коментарів та публікацій, але розмістив тільки лічильник коментарів. Та сьогодні, коли видалась вільна хвилинка, вирішив здійснити задумане, а заодно і поділитись з Вами цим цікавим рішенням. Для чого? На мій погляд – така інформація покаже відвідувачам, що ресурс серйозний і матеріали коментують, що автор старанно наповнює свій блог, а при значній кількості опублікованих статей – говорить про достатній об’єм інформації на сайті.

Підрахунок статей та коментарів

Реалізувати все це діло не дуже складно, достатньо просто “вшити” в будь-яке місце Вашого шаблону певний код, а вірніше – коди. Так як виводити ми будемо кількість коментарів та кількість статей, то шматків коду буде два. Для початку давайте визначимо, а де саме ці лічильники ми будемо виводити? Найоптимальніші варіанти – це сайдбар або підвал блогу, відповідно файли шаблону sidebar.php або footer.php, хоча тут за бажанням – хоч в хедері.

Отже, перший шматок коду, який буде брати з бази даних інформацію про загальну кількість коментарів, які залишили відвідувачі:

Другий код, який буде підраховувати загальну кількість опублікованих статей:

Тут слова “Всього коментарів” та “Всього статей” Ви можете змінювати на довільні, не обов’язково залишати все як є.

Тепер давайте виведемо такі собі лічильники в сайдбар. Підвал у мене на блозі не сильно великий, тому місця обмаль, Ви ж виходьте зі своєї ситуації та з огляду на дизайн свого шаблону. Завантажую файл теми sidebar.php собі на ПК, відкриваю його в редакторі Notepad++ і на тому місці, де буде виводитись підрахунок, ставлю два закоментовані рядки.

Закоментовані рядки

Такі рядки дуже зручні для тих, хто тільки починає працювати з кодом, адже завжди буде видно, де саме починається і закінчується той чи інший вивід, лічильник, функція і т.д.

Тепер між цими “кордонами” вставляємо наші коди для визначення кількості коментарів та статей, але розмежуємо їх тегом <br />, щоб результати виводились з нового рядка.

Код

Зберігаємо зроблені зміни і можемо завантажувати файл sidebar.php назад на хостинг. На місці, яке я обрав, спостерігаю наступну картину:

Результат

Кількість коментарів виводиться, кількість статей – також. Правда, до бажаного зовнішнього вигляду потрібно ще попрацювати, але якщо Вас влаштовує такий скромний дизайн – можна і так залишити.

Я ж зроблю невеличкі правки: створю дві звичайні HTML таблиці на два стовпчики кожна і у відповідні осередки вставлю наші коди та лінки на зображення.

Таблиці

Я викладу це форматування, щоб Ви могли собі створити свій зовнішній вигляд лічильників. Самі таблиці виглядають так:

Відповідно, де “Лінк на зображення” – Ви вставляєте посилання на іконку, яку перед цим завантажили на свій блог, а в поле “Код” – код бажаного лічильника.

В результаті я отримав ось таку картину:

Код з картинками

Залишилось одіти все це в рамочку, відступити від верхнього поля декілька пікселів і, можливо, дати якийсь легенький фон. Погравшись трохи зі стилями, я підігнав цей блок під дизайн блогу.

Редагований код

Врахуйте, що наводити стилі, вставляти картинки, щось редагувати – не обов’язково, можете просто використати два шматки коду і все буде працювати.

Можливо хтось скаже, що на молодих блогах така інформація в сайдбарі не буде доречною, але з іншого боку – вивід підрахунку статей та коментарів, як на мене, може яскраво продемонструвати динаміку та прогрес росту Вашого ресурсу. В будь-якому випадку, Ви вільні вчиняти так, як вважаєте за потрібне.

В наступних статтях я буду викладати рішення, які дозволять замінити певні плагіни на код, адже основним завданням, яке я собі поставив, є: максимально зменшити кількість встановлених плагінів, без шкоди для функціоналу.

Бажаю Вам вдало реалізувати підрахунок кількості статей та коментарів, якщо виникатимуть питання – пишіть, допоможу з великим задоволенням.

Хорошого Вам дня та цікавих подій.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 5 комент
 1. Pavlofox сказав:

  “В наступних статтях я буду викладати рішення, які дозволять замінити певні плагіни на код” – це потрібна річ. Сам хочу повикидати зайві плагіни. Буду чекати.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ти правий, від деяких плагінів звичайно не відмовитись, але от зменшити кількість до 10, хоча б – буде круто 🙂

   Відповіcти
   1. Pavlofox сказав:

    Я тільки-що видалив плагін “TinyMCE Advanced”. І ніби нічого не втратив.

    Відповіcти
 2. Мирослав сказав:

  Дякую за дуже корисну статтю, пане Олеже! В мене вийшло це зробити. Люблю цю категорыю на Вашому блозі. :mrgreen:

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дуже на здоров’я, користуйтесь 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено