Відкрити меню

Як я був електриком або не лізь, куди не треба))

Доброго дня, шановні друзі! Сьогодні у нас день гумору та розрядки, а розкажу я Вам веселу історію, яка сталась зі мною, тому приготуйтесь посміятись та відпочити. Я завжди був прихильником того, що кожна людина повинна займатись тим, в чому вона спеціаліст, відповідно, не братись за речі, в яких не петрає взагалі, але кожен чоловік повинен вміти зробити щось по дому – забити цвях, прикрутити якусь поличку, замінити лампочку і т.д.  І от вчора виникла ситуація, коли необхідно було замінити дві розетки в квартирі, що було далі – читайте статтю)).

Як я був електриком

Електрики я боюсь, визнаю, тому ніколи не ліз до напруги, всіляких автоматів, щитових і перша думка, яка з’явилась в голові – це викликати кваліфікованого спеціаліста, який би замінив ці злощасні розетки. Але, пішовши всупереч своїм принципам, озброївшись індикатором та викруткою, з гаслом “Йа – електрико!”, взявся за заміну розеток самостійно.

Мені здалось, що тут немає нічого складного – відключити загальний автомат, відкрутити кілька проводів, замінити розетки та увімкнути автомат, все просто! Ну що ж, очі бояться – руки роблять, акуратно від’єднавши старі розетки, розвівши провода (щоб не переплутати, що і куди має йти), витягнув нутрощі коробки – мама моя, скільки там всього)).

Але, обережно під’єднав всі провода на місця до нової розетки, заклав все це діло назад в коробку, закріпив та, гордий своєю перемогою, покликав Людочку – мовляв, дивись, як я все класно зробив)). Що ж, можна було вмикати автомат та подавати напругу, але не так все вийшло, як гадалось …

Яким чудом (я ж слідкував, щоб не сплутати ці дроти) виявилось, що на одному вході опинились не ті провода, що потрібно, і в результаті, коли я увімкнув автомат, стався “великий, всекімнатний облом!”

Коротке замикання

Щось траснуло в щиті, звідти з’явилось полум’я, а потім їдкий димок, який дав мені зрозуміти, все, фініш, напрацювався. Звучить смішно, але тоді мені було не до сміху, враховуючи те, що я дуже боюсь напруги – стан в мене був, як у людини, яка боїться висоти, перед першим парашутним стрибком.

Прийшлось повертатись до того, що потрібно було зробити з самого початку – я взяв мобільний телефон та викликав людину, яка в цьому розуміється)). Коли електрик прийшов – довго ходив усміхнений, потім сказав: “Тобі взагалі пощастило, міг спалити собі всю побутову техніку, а якщо б перегоріло десь в стіні – мав би зайві витрати на ремонт.”

Все, досить)) Від учорашнього дня я вирішив для себе – ніколи і ні за яких обставин не братись до того, в чому не маю ні найменшого поняття, собі дорожче. Дружина мені сказала, що також ніколи більше не пустить мене до напруги, мовляв, не хоче вона бути вдовою в 26 років (чорний гумор).

Жарти – жартами, але могло статись, як в тому анекдоті: “В результаті нещасного випадку на виробництві, електрик 2 розряду забезпечив роботою тесляра 5 розряду.”

Коли мені приносять комп’ютери – налаштувати, перевстановити Windows і коли я бачу, що там вже якийсь “спеціаліст” пробував щось робити, то я завжди кажу: “Для чого було щось робити, якщо не знаєте чи це правильно?” Все, відтепер я дію тільки за таким самим принципом, тобто, не розуміюсь – не лізу.

Вчора все обійшлося “малою кров’ю” – філіжанка кави Lavazza та 25 грн. за виклик електрика, а могло бути, як в цьому відео, тому мені дійсно дуже пощастило.

Будьте обережні, шануйтеся!

- · · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 10 комент
 1. Pavlofox сказав:

  Є така штука.
  Я сам до того дійшов, що відповідальні речі повинен робити профі.
  Так і гроші зекономляться, і нерви, і сили. І результат буде кращим.
  Особливо коли це важлива операція і її потрібно виконати одноразово.

  Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  Бувають не менш дурні ситуації, коли просто наполягають, щоб ти справив враження і вирішив проблему 🙂

  У мене була така ситуація, коли провід, що йшов до лічильника, перегорів і розсипався під час якогось бенкету. У дівчат істерика. Без світла ніяк…

  Враження справити вдалось 🙂 Провід замінив, хоча струмом разок довбануло. 🙂

  Якщо б це був перший випадок перед стрибком з парашутом, то навіть не знаю… 🙂 Боюсь висоти…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Я от чесно визнаю, є на світі дві речі, яких я боюсь – це струм і змії 😳 😯 😯 😯

   Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Я змій і павуків можу налякатись тільки в тому випадку, коли не впевнений отруйні вони чи ні, а так – просто неприємно. З багатометровими монстрами в дикій природі не зустрічався. 🙂

  А от висоти дійсно дуже боюсь і не можу пояснити чому.

  Була ще одна цікава історія з електрикою. 🙂 Прихожу до товариша, той тримає в руках кілька метрів дроту, вилку, “тройник” – вирішив подовжувач зробити, але в нього чомусь довго нічого не виходило. В якийсь момент мені навіть здалось, що він захотів зкрутити ізолентою два оголені дроти. 🙂 Тут я визвався на допомогу… В одну руку взяв тройник, в другу дріт, під’єдную і тут ще один товариш, який сидів навпроти, починає істерично сміятись замість того, щоб висмикнути у мене провід з рук.
  Думаю, зрозуміло, що той горе-майстер, який хотів зробити собі довший подовжувач, чомусь вирішив увімкнути його в розетку ще до того, як я закінчу. 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   😆 😆 😆 😆 😆 😆

   Відповіcти
  2. Сергій Сметанський сказав:

   Я павуків просто не переварюю! Це мій найбільший страх! 👿

   Відповіcти
   1. Kilkas сказав:

    “Не переварюю” – тут звучить двозначно:)

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     😀 😀 😀 Страх не переварити павука)) А я й не помітив)))

     Відповіcти
 4. Kilkas сказав:

  Згоден, що треба довіряти справу профі. Але коли все-таки щось подібне треба робити вперше і самому, дуже помагає записати-сфотографувати, як було ДО ТОГО. Ніби лишня трата часу, але то таки окуповується.
  Професійні монтери теж, до речі, буває, позначають потрібний провід якимось вузликом чи надрізом

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та от справа в тому, що помічав! Щоб не сплутати ці дротики, я повісив на них певну позначку, як так сталось, що сплутав … загадка 😮

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено