Відкрити меню

Як я власноручно міняв LSD дисплей на телефоні Apple iPhone 3GS

День добрий, товариство! Технічний прогрес диктує нам свої умови і сьогодні нікого не здивуєш супер-сучасними девайсами та новинками інженерної думки, хоча мені ніколи не була зрозуміла гонитва молоді (і не тільки) за найновішими телефонами, ноутбуками, планшетами … працює стара річ, виконує свої функції і цього цілком достатньо, все інше – як говорять в народі – понти.

iPhone

Ще більше мене дивувало, коли люди беруть кредити і купують мобільну техніку за 3-4-5 тисяч гривень, питається – для чого? Інша річ, коли була б фінансова можливість, тоді все зрозуміло, але коли ти маєш мобільник, який працює, для чого залізати в борги і брати кредитні зобов’язання для купівлі мобільного телефону? Не телевізор, не холодильник, не пральну машину, які конче необхідні в домашньому господарстві, а мобільний! Але … кожен живе так, як вміє.

Особисто в мене вже 3 чи 4 роки вірою і правдою працював старенький Samsung C5212 Duos, якому я б поставив пам’ятник за надійну роботу та виживання в екстремальних умовах. Робота цього апарату мене цілком влаштовувала і не було гострої необхідності міняти його на щось нове – дзвонить, приймає смс-повідомлення … що ще потрібно?

Samsung C5212 Duos

Слабка якість фото? – ну так для цього є фотоапарат, не заходить в інтернет? – ну так вдома є ноутбук, за яким я буваю практично щодня, а якщо і трапиться перерва, то нічого не станеться, небо на землю не впаде. Одним словом – за технічним прогресом (в плані мобільних телефонів) я не гнався.

Тим більше, що не рахую себе великим спеціалістом в мобільній техніці і питання на кшталт: як правильно вибрати смартфон – було для мене чимось загадковим, я завжди керувався зовнішнім виглядом, надійністю бренду та відгуками інших людей, які вже купували та користувались певними девайсами.

Та от нещодавно трапилась оказія – мені запропонували за смішні гроші (трішки більше 600 грн.) дітище геніального мозку Cтіва Джобса (так прийнято вважати) – Apple iPhone 3GS. Віддавали так дешево тому, що були певні недоліки і поломки, які потребували технічного втручання. Полазивши по мережі та переглянувши будову iPhone – я побачив, що ці недоліки усуваються і можна полагодити цей телефон, не докладаючи значних зусиль.

Власне про поломки – були незначні дефекти користування на задній панельці, невеличка подряпина на сенсорному склі, але основне – це биті пікселі на LSD дисплеї. Вирішити цю проблему можна було тільки заміною екрану, подивившись на ціну з/ч та на спосіб заміни – вирішив, а давай куплю. Кошти невеликі, чому б не випробувати це чудо техніки. Купив.

Покористувавшись декілька днів цим телефоном я зрозумів – недарма багато молоді просто марить iPhone (звичайно – новішими моделями, але все ж) – це така собі ПК-станція, маленький комп’ютер в кишені. Тут тобі і доступ до інтернету, і соціальні мережі, і купа корисних (та не дуже) додатків, і класний зовнішній вигляд … про переваги та недоліки Apple iPhone 3GS я розкажу в кінці статті, а зараз – про заміну дисплея.

Зайшовши в одну майстерню я дізнався, що з/ч до таких девайсів просто купа, але практично всі вони дешевого китайського виробництва. Та тут мені знову пощастило – у майстра виявився розбитий аналогічний Apple iPhone 3GS, який не підлягав ремонту, але мав чудом вцілілий дисплей. Зійшовшись з чоловіком на 100 грн. та подякувавши, я забрав дисплей додому.

Засів знову за інтернет в пошуках якої-небудь інструкції по ремонту, платити в майстерні я не захотів, тому вирішив зробити все сам. Виявилось, що інформації просто безліч тому – вперед!

Взагалі, сам iPhone побудований на принципі такої собі блокової збірки, тобто всі деталі прикручені блоками, одна на одну і якщо не влізати в апаратну частину (де потрібно щось відпаювати), то зробити заміну потрібної деталі не зовсім складно. Найскладніше буде замінити акумулятор, тому що для цього прийдеться зняти екран, материнку, ще декілька елементів, а вже потім можна потрапити у відсік, де зберігається сама АКБ.

Ну … поїхали. Для початку потрібно було вийняти сімку. Сім-карта в цьому телефоні розміщується в спеціальному тримачі, який виймається оригінальною скріпкою (не знаю для кого це написали), в наших реаліях цілком пасує звичайна канцелярська скріпка. Натискаємо вітчизняним інструментом в спеціальний отвір і виймаємо слот для сімки.

iPhone 3GS

Ось в такій штуці і розміщується сім-картка. В принципі зручно, замінити картку проблем не буде, вийняв слот і все. Єдине – це спосіб відкриття, але канцелярська скріпка знайдеться в будь-якому місці.

Apple

Після цього можна переходити до розбирання самого телефону. Необхідно було визначити, що тримає дисплей на корпусі, виявилось – два маленькі шурупи, які потрібно просто відкрутити.

Apple iPhone

Шурупи там звичайні, хрестові, тому я скористався простим набором викруток, який придбав у магазині за 25 чи 30 грн., вже не згадаю точно.

Викрутки

Та попався мені якийсь китайський непотріб, тому що після чотирьох шурупів одна насадка “зализалась”. На майбутнє – потрібно буде придбати якісні викрутки (або набір).

Після того, як я відкрутив ці шурупи, найскладніше було зняти з пазів сам екран. Це виявилось не так просто, я перепробував всі можливі способи та на допомогу знову прийшов інтернет. За допомогою звичайної присоски, яка використовується для поличок у ванній кімнаті, нарешті екран мені вдалось підважити.

Apple iPhone 3GS

Тут потрібно бути вкрай обережним – підважувати (витягувати) можна тільки нижню частину і то не до кінця, тому що у верхній частині є три шлейфа, які можна дуже легко обірвати. Акуратно піднімаємо нижню частину екрану – притримуючи одночасно сам корпус.

Айфон

Тепер потрібно було дуже акуратно від’єднати ці два шлейфа, під якими знаходиться третій в особливому кріпленні. Позичивши у дружини з манікюрного набору якусь пластикову штуку я обережно зняв перші два. Залишився третій, де потрібно було підняти чорний фіксатор, після чого шлейф легко вийшов з пазу.

3GS

Все, половина справи зроблена. У мене в руках залишився від’єднаний екран з сенсором, які також потрібно між собою розділити.

Apple 3GS

Тут справа пішла набагато скоріше. Сам екран і сенсор на Apple iPhone 3GS з’єднані між собою двома шурупами з однієї сторони …

Екран Apple iPhone 3GS

Трьома шурупами з іншої. Якщо телефон жодного разу не розбирався, то ці три шурупчика будуть закриті спеціальною плівкою, яку ми просто здираємо.

Apple iPhone

І з самого верху є ще один шуруп, який скріплює сенсор і екран між собою. Його також акуратно відкручуємо.

Телефон Apple

Далі … беремо щось пластикове, щоб не пошкодити сенсор чи екран (пластикова картка, медіатор, щось з манікюрних наборів) і обережно витягуємо (підважуємо) екран з пазу на сенсорі. Якщо Ви надумаєте робити це чимось твердим та металевим – будьте вкрай обережні.

Телефон iPhone 3GS

В результаті – ми отримуємо окремо екран, і окремо сенсорне скло. Тепер можна замінити те, що вийшло з ладу. Я читав дуже багато відгуків про Apple iPhone 3GS і виявляється, що заміна сенсора та екрану – найпоширеніші випадки поломки у цього девайса.

Apple iPhone 3GS

Все, взявши новий LSD дисплей та вклавши його на місце старого, я зібрав телефон у зворотньому порядку. Настав найбільш хвилюючий момент – запрацює телефон чи ні. Але все було зроблено добре, тому апарат засвітився своїм яблучком і без проблем увімкнувся.

Тепер я вже мав змогу відчути та побачити всі принади Apple iPhone 3GS. І хоча це не п’ята модель iPhone, і навіть не четверта, та все ж цей апарат заслуговує на повагу.

Давайте я спробую описати переваги та недоліки iPhone 3GS з точки зору рядового користувача, без технічних термінів, опишу те, що кинулось в очі мені особисто.

Переваги Apple iPhone 3GS:

1. Надзвичайно велика кількість комунікативних  функцій (соц.мережі, Skype, QIP і т.д.). Фактично Ви носите з собою портативний ПК.

2. Надзвичайно чуттєвий сенсор. Немає потреби по кілька раз “тапати” на потрібну кнопку.

3. Шикарний екран. Кольори, кути огляду … працювати та читати щось одне задоволення.

4. На App Store можна знайти додатки на будь-який смак та встановити все, що завгодно.

5. Доволі великий об’єм вбудованої пам’яті. Навіть у найслабших моделях (а саме така у мене) місця під файли та програми – 8ГБ. Існують моделі з 16ГБ та 32ГБ пам’яті.

6. Можливість встановити карти та навігацію. Я цим не користуюсь, але для когось це важливий параметр.

7. Гарний, насичений та чистий звук і на зовнішньому, і на внутрішньому динаміку.

Недоліки Apple iPhone 3GS:

1. Доволі слабкий акумулятор. При середньому навантаженні заряду вистачає максимум на 2 доби.

2. Немає можливості розширити об’єм пам’яті, не підтримує зовнішні картки. Але 8ГБ поза очі.

3. Не підтримує передачу даних по Bluetooth. Функція то є, але вона призначена (скоріше за все) тільки для використання гарнітури “вільні руки”, з’єднатись з іншими телефонами можливості немає.

4. Безпосередньо в Apple iPhone 3GS доволі посередня камера, всього 3МП. За такі гроші (як коштує новий) могли б розщедритись і на більше.

5. Важка заміна акумулятора – прийдеться розібрати практично весь апарат.

Як на мене – то все. Звичайно, якщо залізати в апаратну частину, розбирати потужність процесора та інші характеристики, то можна цих пунктів виділити більше, але кому це потрібно? Я описав основні переваги та недоліки з точки зору звичайного користувача, якому потрібен хороший смартфон (комунікатор).

Який можна зробити висновок:

Телефон, беззаперечно, заслуговує на увагу. Функціонал на висоті, користування дуже зручне, хоча за такі кошти, як просять за новий, можна придбати щось з Samsung на крок вище. З одного боку – це просто дуже дорога іграшка, з другого – це як їздити на хорошому автомобілі. Пересядьте з Жигулів на Мерседес – ось Вам враження від зміни свого апарату на Apple iPhone 3GS.

Навіть аналогічний в класі Samsung Galaxy ACE (такий у моєї дружини), хоча і має практично ті ж функції, що і iPhone 3GS, значно поступається в комфорті та в зручності користування.

Якщо дуже коротко, то вживаний, за невеликі гроші купувати рекомендую, новий – просто марнотратство, як на мене.

Ось так я погрався в телефонного майстра (добре, що все пройшло вдало) і за якихось 700грн., враховуючи ціну дисплея, придбав собі Apple iPhone 3GS.

Бажаю Вам вдалого дня і хорошого настрою.

Шануйтеся.

P.S. Вчора ми бавилися з дружиною та змонтували невеличке відео про нашу подорож до Львова. Пропоную Вам до перегляду.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 2, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 9 комент
 1. Павло сказав:

  Айфон є айфон :). Вітаю, що його вдалося привести до тями. Колись я намагався почистити кулер у свого старого ноутбука й випадково обірвав проводки, так ноутбук після того й не піднявся. Хоча я з того не шкодую, зрештою, купив новий, з якого, до речі, зараз і пишу. А нормальна камера в смартфоні для блогера – річ необхідна, як і можливість бути постійно “на зв’язку” зі своїм блогом та в соцмережах.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую, Павло. Камера в iPhone 3GS так собі, 3МП, без спалаху, але при денному світлі світлини виходять досить якісні. А от на рахунок комунікацій – тут Айфон на висоті, то правда.

   От у дружини Samsung Galaxy ACE – то там камера 5МП, з автофокусом на діодним спалахом, але Айфон виграє в інших характеристиках. Для блогера – те що треба.

   Відповіcти
 2. istore сказав:

  согласна, у айфона 3GS, вспышка не очень, зато не тормозит в работе) 😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   “у айфона 3GS” взагалі немає спалаху 🙂

   Відповіcти
 3. Віта сказав:

  Привіт. можи ви мені допоможите, в мене в телефоні ipone 3g не хоче шукати мережу, тобто в параметрах не відображається оператор, дзвонити не можливо.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Спробуйте подивитись чи не відламався конектор антени, може телефон падав чи вдарився десь? Потрібно знімати передок і добиратися до материнської плати, там переглянути – чи ціла антенка і чи добре приєднані всі шлейфи.

   Відповіcти
 4. Віта сказав:

  дякую 😉 😉 😉

  Відповіcти
 5. RNS сказав:

  хороша инструкція!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Очі бояться – руки роблять 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено