Доброго дня! Гадаю, що практично всі знають, що таке домен? Давайте ми, все ж таки, зробимо невеликий відступ, перед тим як переходити до теми посту, та нагадаємо собі, що ж таке домен і з чого він складається. Якщо взяти за приклад цей блог, то його домен виглядає так: olegvoloshchuk.com, але насправді, цей домен складається з двох частин, а саме: з доменного імені та доменної зони, де webdigest – це доменне ім’я, а com.ua – це доменна зона. В сукупності вони і складають таке поняття, як домен блогу.

NIC.UA

Розміщення доменного імені в доменній зоні com.ua платне, обслуговування такого домену вартує 289грн. на рік, десь дешевше, десь дорожче, але приблизно ціна ось така. Та існує в Україні і безкоштовна доменна зона, де розміщення Вашого доменного імені не буде коштувати ні копійки – це зона PP.UA, саме про реєстрацію доменного імені (далі просто домену) в цій зоні ми з Вами і поговоримо.

Взагалі то, я планую написати не просто одну статтю про домени, а серію публікацій: як зареєструвати безкоштовний домен, як прив’язати його до безкоштовного блогосервісу, як налаштувати там роботу з ресурсом. В результаті Ви отримаєте сайт на безкоштовному сервісі, але з нормальним доменом.

Для початку, я хочу щоб Ви прочитали ось цю статтю та підійшли до матеріалу, який буде нижче, вже з готовими варіантами Вашого домену. Чому? Тому що назва Вашого сайту, його ім’я – це Ваша візитівка в інтернеті, це характеристика Вашої діяльності, це відношення відвідувачів до Вас та до Вашого ресурсу, тому перечитайте обов’язково статтю та їдемо далі.

Отже, реєструвати домен ми будемо у реєстратора NIC.UA, який і обслуговує доменну зону PP.UA. Я буду намагатись розписати Вам все детально, але якщо будуть виникати запитання – обов’язково пишіть в коментарях. Для початку переходимо на сайт NIC.UA та знаходимо вгорі пункт “Увійти”.

NIC.UA

Тиснемо на нього і перед нами виникає форма входу. Якщо хтось уже тут зареєстрований, то просто заходимо, якщо ж Ви тут вперше, то тиснемо на лінк “Зареєструйтесь”.

NIC.UA

Далі просто вводимо свої дані та тиснемо зелену кнопку “Зареєструватись”.

NIC.UA

Після вдалої реєстрації, сайт NIC.UA привітає Вас уже за Вашим іменем, як доброго знайомого.

NIC.UA

Натискаємо на маленьку стрілочку біля свого імені, обираємо пункт “Особистий кабінет” та заходимо в кабінет, де ми і будемо керувати нашим доменом.

NIC.UA

І ось перед нами кабінет, панель управління всім, що ми тут будемо робити.

NIC.UA

Наразі нас цікавлять домени, тому переходимо на вкладочку “Домени” та тиснемо кнопку “Зареєструвати домен”.

NIC.UA

Нас одразу перекидає на головну сторінку та пропонує відшукати домен. Але давайте ми спочатку перейдемо на вкладку “Ціни” та перевіримо, а чи дійсно є безкоштовний варіант домену?

NIC.UA

Далі обираємо пошук в Україні, тому що саме українська доменна зона нас наразі цікавить.

NIC.UA

Опускаємось трішки нижче і бачимо, що дійсно зона PP.UA є повністю безкоштовна. Це те, що нам і потрібно.

NIC.UA

Окей, повертаємось на головну сторінку NIC.UA та спробуємо підібрати собі доменне ім’я. Особисто я вже підібрав собі домен, рекомендую Вам ще раз перечитати статтю про тематику доменного імені. Цей домен, як і ресурс в цілому, я буду створювати реальний, це буде мій нотатник, щоденник, який не буде стосуватись сайтобудування взагалі, а висвітлювати я збираюсь все, що мене хвилюватиме – про природу, про стосунки, про людей, про все, що попроситься “на папір”.

Тому я в поле пошуку ввожу домен olegvoloshchuk.pp.ua, а Ви вводите той домен, який хочете зареєструвати. Ввели та натискаєте іконку пошуку.

NIC.UA

Якщо домен вільний, себто ніким не зареєстрований, то Ви побачите ось таку картину. Якщо ж Вам скаже, що домен занятий, здійснюєте процедуру пошуку ще раз, поки не знайдете вільний.

NIC.UA

Коли домен вже визначений, просто тиснете кнопку “В корзину”. Одразу Ви вгорі побачите, що замовлення в корзині і праворуч буде доступна форма для оформлення замовлення. Відповідно тиснемо “Оформити замовлення”.

NIC.UA

Далі ми бачимо дані нашого замовлення, перевіряємо достовірність та натискаємо “Продовжити”.

NIC.UA

Наступний крок – нам необхідно обрати дані людей, які відповідають за домен, оскільки домен реєструється на реальну особу, себто на Вас і буде Вашою власністю. NIC.UA одразу запропонує дані за замовчуванням, але Ви можете це змінити. Наприклад, власник – це одна особа, технічний контакт – інша, адміністратор – ще інша, але я обрав за замовчуванням, тобто ті дані, які я вказував при реєстрації. Вам рекомендую зробити аналогічно, щоб не розводити різних “фантомних осіб”.

NIC.UA

Перевіряємо, щоб у всіх пунктах стояли наші дані та тиснемо “Продовжити оформлення замовлення”.

NIC.UA

Все, далі бачимо повідомлення про те, що наше замовлення оформлене та оплата не потрібна! Чудово!

NIC.UA

Але не будемо поспішати та подивимось уважніше на це повідомлення. Бачимо, що у випадку реєстрації нами домену pp.ua, його необхідно активувати відповідно до інструкції. Раніше, ще з рік тому, активація відбувалась шляхом введення на сайті pp.ua коду з смс, але останнім часом смс чомусь не приходять, можливо від такого методу відмовились, а пропонують активувати домен через Telegram.

Я читав, що багатьом смс не приходять, але чудово, коли є альтернатива. Telegram я активно юзаю, користуючись нагодою, раджу і Вам придивитись до нього та підписатись на мій канал.

Тому тиснемо на лінк у повідомленні “інструкції” та читаємо уважно, як активувати домен через Telegram. Інструкція, матері його ковіньку, на російській, але pp.ua давно вже тролять з цього приводу, тому маю надію, що найближчим часом ця ситуація зміниться.

NIC.UA

Одразу після активації, Ваш домен в особистому кабінеті матиме статус “Виконується завдання”.

NIC.UA

Коли пройде активація, це триває декілька хвилин, домен буде в робочому стані, біля нього з’явиться зелена іконка, яка підтвердить його активацію.

NIC.UA

100% домен буде робочим тоді, коли вступлять в силу NS-сервера NIC.UA, це може тривати від 1 години до 72 годин, але, як правило, до 2 годин всі NS-сервера вступають в силу. Вам потрібно дочекатись моменту, коли при відкритті в браузері свого домену Ви побачите ось таку картину:

NIC.UA

Тепер Ваш домен зареєстрований, робочий і можна переходити до наступного етапу. А наступний етап буде в статті, яка вийде через декілька днів, очікуйте!

Бажаю Вам зареєструвати класний домен та з натхненням підготуватись до наступного кроку.

Вдалого Вам дня та шануйтеся!

Натисніть на зірочку - не пошкодуйте оцінки!

Середня оцінка / 5. Всього голосів: