Як змінити домен сайту на wordpress без втрати позицій

01-wordpress

Мої вітання! Вже доволі давно мені на пошту приходять листи з проханням розказати, як перенести сайт на wordpress на новий домен, адже таку процедуру я робив деякий час тому. Що ж, давайте ми розглянемо механізм цієї дії, але для початку трішки історії, для чого мені взагалі знадобилось переносити сайт та змінювати доменне ім’я. Тут прошу врахувати, що все описане нижче апріорі матиме на увазі, що Ви знаєте, що таке хостинг, домен, база даних, phpMyAdmin і тому подібне.

Колись давно, в році 2012 чи 2013 з’явився на світ домен webdigest.com.ua, який мав на меті стати ім’ям регіонально-інформаційного сайту, що освітлював би події в житті регіону, де я проживаю. Надалі, я зрозумів, що це була помилка й одному потягнути такий ресурс просто не під силу. Тому я перепрофілював сайт з регіонально-інформаційного в звичайний ресурс, який описував програми та додатки для windows й проіснував у такому форматі сайт доволі довгенько.

Десь наприкінці 2014 чи на початку 2015 року все круто змінилось, коли я познайомився детально з SEO та wordpress. Сайт, звичайно, змінив систему керування контентом, адже до цього він базувався на Joomla, а потім на DLE й на ресурсі з’явились публікації, які були присвячені пошуковій оптимізації та просуванню. Так тривало аж до жовтня 2016 року, коли власне й був змінений домен webdigest.com.ua на olegvoloshchuk.com.

Чому так сталось? Річ у тім, що паралельно до ведення webdigest.com.ua, я робив декілька спроб вести персональний нотатник, де хотів освітлювати власні думки та події з життя, які не стосуються інтернету взагалі, та всі спроби закінчились за браком часу. В той же момент я зрозумів, що webdigest.com.ua переростає в щось значно більше, ніж просто сайт, ресурс починав ставати моїм власним блогом й потрібне було брендування сайту під себе.

В той самий час я спробував зайнятись інформаційним бізнесом, випустив 2 безкоштовні й один платний курс, тому рішення про зміну домену було прийняте твердо, тим паче що доменне ім’я olegvoloshchuk.com існувало паралельно та чекало своєї участі. Я засів за вивчення інформації, зважив всі за та проти й просто змінив ім’я сайту. Як це зробити? Ну що ж, йдемо далі.

Як перенести сайт на wordpress на новий домен – покроково:

Одразу варто сказати, що існує декілька варіантів цієї дії, але я опишу Вам тільки одну, яку виконував особисто і яка чудово працює. Отже, що потрібно було зробити:

  1. Перенести сайт на новий домен;
  2. Зробити переадресацію зі старого на новий;
  3. Не допустити втрати позицій та відвідуваності сайту.

Звичайно, що сам сайт (його вміст) хостинг не змінював, залишався все там же, змінював тільки домен, тому процедура буде описана саме для цієї ситуації, коли Ви змінювати хостинг не будете, а хочете просто дати своєму сайту нове ім’я.

Само собою, що перед початком будь-яких дій робимо резервну копію сайту й бази даних, щоб не кусати лікті, якщо щось піде не так, як планувалось.

Далі робимо наступне – виконуємо саму процедуру зміни доменного імені:

  1. Переконуємось що новий домен зареєстрований та припаркований на Вашому хостингу.
  2. Переносимо всі файли сайту, себто його вміст, на новий домен.
  3. Заходимо в phpMyAdmin, обираємо нашу базу даних та на вкладці SQL виконуємо три запити, які Ви бачите нижче.

UPDATE wp_options SET option_value = REPLACE(option_value, ‘https://oldsite.ua’, ‘https://newsite.ua’) WHERE option_name = ‘home’ OR option_name = ‘siteurl’;

UPDATE wp_options SET option_value = REPLACE(option_value, ‘https://oldsite.ua’, ‘https://newsite.ua’) WHERE option_name = ‘home’ OR option_name = ‘siteurl’;

UPDATE wp_posts SET guid = REPLACE(guid, ‘https://oldsite.ua’,’https://newsite.ua’);

UPDATE wp_posts SET guid = REPLACE(guid, ‘https://oldsite.ua’,’https://newsite.ua’);

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, ‘https://oldsite.ua’, ‘https://newsite.ua’);

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, ‘https://oldsite.ua’, ‘https://newsite.ua’);

Як виконати запити до бази даних? Почергово вставляємо три шматки коду, які описані вище та тиснемо кнопку “Вперед”. Не всі за один раз, а по черзі. Тобто, натискань кнопки “Вперед” повинно бути три рази.

20-01-2018-1-3305365

Ці запити замінять згадку про старий домен всюди, де це потрібно й після їх виконання Ваш сайт буде доступний вже на новому домені. Зміна доменного імені МАЙЖЕ закінчена.

Якщо Ви змінювали користувача та назву бази даних, то обов’язково прописуєте це у файлі wp-config.php. Якщо ж база даних та користувач залишаються старими – то нічого не чіпаємо.

20-01-2018-2-5352618

Вмикаємо 301 редірект зі старого домену на новий

Для цього на старому домені у файлі .htaccess прописуємо наступне:

RewriteEngine off Options +FollowSymLinks RewriteEngine on RewriteRule (.*) https://newsite.ua/$1 [R=301,L]

RewriteEngine off

Options +FollowSymLinks

RewriteEngine on

RewriteRule (.*) https://newsite.ua/$1 [R=301,L]

20-01-2018-3-8268673

Тепер, після цих дій, будь-яка сторінка, яку хтось схоче відкрити на Вашому старому сайті, буде перенаправлена на таку ж сторінку, але вже на сайті новому.

Звичайно, що всі файли сайту зі старого домену можна видаляти, нам потрібно буде там залишити тільки файл .htaccess з прописаною функцією переадресації.

20-01-2018-4-6528146

Якщо Вам важлива позиція сайту в Яндекс, то для цього на старому домені створюємо файл robots.txt й туди записуємо такі дані:

User-Agent: * Disallow: Host: newsite.ua

User-Agent: *

Disallow:

Host: newsite.ua

Тепер поговоримо про те, як себе будуть поводити пошукові системи відносно нашого сайту. В цілому, ми ніяких втрат відчути не повинні, адже налаштування, яке ми зробили вище, дозволить Google акуратно “переварити” наш сайт з усіма показниками. Невеличкі просідання можливі, але особисто я великого якогось “шторму” не відчув.

Декілька порад та застережень, якщо Ви змінюєте домен сайту

  • Друзі, перед тим, як змінювати домен сайту, обов’язково тричі подумайте, чи дійсно це Вам життєво необхідно, дуже часто такі дії проводять тільки тому, що старе доменне ім’я просто не подобається й хочеться чогось нового, це не та ситуація.
  • По можливості, якщо Ви думаєте про зміну домену, зареєструйте його завчасно, в ідеалі хоча б за рік до зміни. Варто сказати, що гугл дуже полюбляє домени “з історією”, тому це буде тільки плюсом.
  • Не забувайте, що старий домен потрібно буде продовжувати до тих пір, поки з індексу гугла не вилетять сторінки зі старими адресами, а натомість зайдуть нові.
  • Аналогічно, всі Ваші поширення чи згадки на інших ресурсах потрібно буде відредагувати, адже, коли Ви перестанете підтримувати старе доменне ім’я, все це стане недоступно.

Ось власне і все, якщо у Вас будуть якісь запитання чи незрозумілі моменти, пишіть в коментарях – розберемось обов’язково.

А наразі у мене все, гарного Вам дня, шануйтеся!