Відкрити меню

Як працювати з ґаджетами, як змінити дизайн та як встановити сторонній шаблон на Blogger

Мої вітання! Сьогодні у нас остання стаття з серії “Як створити блог на Blogger” і поговоримо ми про зміну зовнішнього вигляду нашого ресурсу, себто попрацюємо трішки не просто блогерами, а відчуємо себе в якійсь мірі вебмайстрами. Зміна дизайну – це доволі цікава тема, але особисто в мене вона займає дуже багато часу. Як приклад, сьогодні я підібрав шаблон для блогу, ніби все мені подобається, а вранці прокидаюсь – щось не те… І так може відбуватись декілька днів, доки не знайдеш те, що тебе влаштує на всі 100%.

Дизайн для Blogger

В цій статті ми розберемо питання ґаджетів, розглянемо, як змінюється дизайн блогу з вбудованими можливостями, а також, як встановити сторонні шаблони, які можна відшукати в інтернеті безкоштовно.

Для початку, давайте зайдемо на головну сторінку блогу та подивимось, що ми маємо зараз на ресурсі. Домашнє завдання було: написати хоча б три статті і дати цим публікаціям різні мітки. Отже, в мене наразі є три статті і до кожної з них я проставив мітки.

Дизайн

Говорячи про зовнішній вигляд, найперше, що мені не подобається – це верхня панель управління на блозі. От не люблю я такі речі, хоча, для когось, вони можуть бути дуже зручними. Суть такої панелі – це швидкий доступ до найбільш необхідних функцій управління. Особисто я буду її прибирати, а Ви вже вирішуйте самостійно, тут за бажанням.

Дизайн для Blogger

Для того, щоб цю панель забрати, заходимо в адмінку блогу та шукаємо пункт “Макет” і знаходимо такий ґаджет, як “Панель навігації”. У Вас цей ґаджет може бути в іншому місці макету, але це не страшно. Знаходимо та тиснемо “Редагувати”.

Дизайн для Blogger

У віконечку, що з’явиться, ми можемо або обрати дизайн цієї панелі, або її відключити. Щоб прибрати її взагалі, відмічаємо “Викл” і тиснемо “Зберегти”.

Дизайн для Blogger

Тепер наш блог буде без цієї панелі керування і для мене це набагато краще, Ви ж дивіться за своїми вподобаннями, ця діє не є обов’язковою.

Дизайн для Blogger

Для того, щоб без проблем працювати з елементами Blogger, варто просто зрозуміти суть побудови самого блогу. Всі елементи, які ми бачимо на головній сторінці, працюють у вигляді таких собі блоків, які можна видаляти, змінювати місце розташування на блозі і т.д., щось на кшталт конструктора. Зараз я покажу Вам великий скрін “нутрощів” блогу і проведу аналогію з головною сторінкою.

Отже, ось МАКЕТ ШАБЛОНУ З СЕРЕДИНИ, який зараз стоїть на блозі. Тут зверніть увагу на виділені червоним кольором блоки.

Макет з середини

А ось ці самі блоки, але уже на ГОЛОВНІЙ СТОРІНЦІ. Це те, що бачить відвідувач.

Дизайн для Blogger

Переставляючи ці блоки місцями або видаляючи їх, ми можемо залишити на ресурсі тільки те, що нам дійсно буде потрібно.

Біля кожного такого блоку (в адмінці) ми бачимо кнопку “Редагувати” і саме цією кнопкою ми можемо або змінити блок, або видалити. Ці блоки і називаються ґаджетами. Тиснемо редагувати і змінюємо налаштування під свої потреби.

Дизайн для Blogger

Ми можемо змінити заголовок, опис (у випадку з шапкою блогу), додати зображення і т.д. Аналогічно ми редагуємо і всі інші блоки-ґаджети. Після редагування тиснемо “Зберегти”.

Дизайн для Blogger

Певні ґаджети, якщо Blogger дозволяє, ми можемо взагалі видалити. Для цього тиснемо “Редагувати” і шукаємо кнопку “Вилучити”.

Дизайн для Blogger

Біля практично всіх ґаджетів, ми бачимо сіру вертикальну смужку (окрім тих, які не дозволяють змінювати своє положення). Утримуючи цю стрічку, ми можемо просто перетягнути ґаджет у потрібне нам місце, з шапки, як у нашому прикладі, в бокову колонку або просто поміняти місцями. Як я вже казав, маємо такий своєрідний конструктор, де компонуємо розташування елементів блогу за своїми потребами.

Дизайн для Blogger

Після закінчення роботи, коли ми розставимо блоки у потрібні місця, тиснемо кнопку “Зберегти компонування”.

Дизайн для Blogger

Я переставив певні ґаджети місцями, “Про мене” перетягнув у бокову колонку, “Архів блогу” взагалі видалив, прибрав ще декілька блоків і в результаті ось що вийшло.

Дизайн для Blogger

Так набагато краще. А тепер давайте розглянемо, як додати ґаджет, якого не було за замовчуванням і додамо ми з Вами меню, яке зробимо з наших міток, про що ми говорили в минулому уроці.

На Blogger є доволі широкий вибір таких ґаджетів, як потрібних, так і не дуже, тому я раджу не захоплюватись, а додавати тільки те, що реально буде корисне Вашим відвідувачам. Ми ж розглянемо приклад додавання міток, все інше – по аналогії.

Отже, заходимо в адмінку та обираємо “Макет”. Шукаємо в боковій колонці (як правило) лінк “+ Додати ґаджет”.

Дизайн для Blogger

Після натискання на цей лінк, перед нами відкриється бібліотека ґаджетів, які ми можемо використати. Шукаємо “Мітки” та натискаємо синенький хрестик, додаємо на блог.

Дизайн для Blogger

У вікні налаштувань, що з’явиться, одразу змінюємо назву “Мітки” на “Категорії” та обираємо, які мітки показувати. Якщо Ви проставляли до кожної статті по одній мітці, то можете обирати “Усі мітки”, якщо ж до кожної статті у Вас по декілька міток, тоді обираєте “Вибрані мітки” та вирішуєте, які з них будуть відображені у меню. Тиснете “Зберегти”.

Дизайн для Blogger

Після цього, в макеті блогу у Вас з’явиться ще один блок-ґаджет, в мене це “Категорії”. Але в описі Ви бачите, що це є ніщо інше, як звичайні мітки.

Дизайн для Blogger

Утримуючи сіру вертикальну стрічку, Ви можете розташувати “Категорії” у потрібному місці та зберегти зміни, себто натиснути “Зберегти компонування”. В результаті на блозі у мене з’явилось звичне меню та інші ґаджети, які я залишив.

Дизайн для Blogger

Все чудово! А тепер давайте поговоримо про дизайн. Звичайно, що всім захочеться змінити зовнішній вигляд ресурсу і зробити це дуже просто та легко. Для цього в адмінці переходимо на пункт “Шаблон”. Якщо “Макет” дозволив нам додати чи прибрати ґаджети, то “Шаблон” дасть нам можливість змінити дизайн блогу.

Тут ми бачимо поточний шаблон, який зараз встановлений і який будуть бачити наші відвідувачі.

Дизайн для Blogger

Якщо ж ми опустимось трішки нижче, то перед нами з’явиться бібліотека шаблонів, які нам надає Blogger.

Дизайн для Blogger

Обираємо той, який сподобався, клікаємо на ньому і якщо попередній перегляд нас влаштовує – натискаємо “Зберегти в блозі”.

Дизайн для Blogger

Зовнішній вигляд блогу зміниться одразу і ми зможемо це побачити на головній сторінці.

Дизайн для Blogger

Але не завжди (та що тут казати, майже ніколи) пропоновані Blogger шаблони не влаштовують, якісь вони прості та нудні. В цій ситуації нас рятує те, що в мережі є багато сайтів, де можна завантажити безкоштовні шаблони для Blogger, які вже набагато цікавіші.

Я гадаю, що розписувати процес пошуку потреби немає, відкриваєте Google і вбиваєте запит “Безкоштовні шаблони для Blogger”. Переглядаєте сайти, демо шаблонів і коли знайдете той, що Вам сподобається, завантажуєте собі на комп’ютер.

Розповсюджуються такі шаблони, як правило, в архівах, тому, перед використанням, Вам необхідно архів розпакувати. Всередині розпакованого архіву, окрім різних папок та файлів, нас цікавить один файл з розширенням .XML – це і є файл нашого шаблону.

Дизайн для Blogger

Щоб встановити сторонній шаблон, нам необхідно в адмінці нашого блогу, на вкладці “Шаблон”, відшукати кнопку “Резервне копіювання/відновлення”.

Дизайн Blogger

Після натискання на цю кнопку, перед нами з’явиться вікно вибору файлів, де нам і необхідно вказати наш шаблон. Тиснемо на кнопку “Вибрати файл”.

Дизайн Blogger

Обираємо завантажений файл .XML (один файл з архіву) та натискаємо “Передати”.

Дизайн Blogger

Після цього, шаблон нашого блогу зміниться, а в адмінці ми побачимо, що зараз використовується на блозі.

Дизайн Blogger

Я погрався трішки з налаштуваннями макету, видалив зайві ґаджети і ось який результат у мене вийшов. Доволі непогано, як для безкоштовного блогосервісу та безкоштовного шаблону.

Дизайн Blogger

Ось і все, що стосується створення блогу на платформі Blogger, найбільш важливі питання ми з Вами розглянули. Звичайно, що час від часу я буду викладати на цьому блозі якісь тонкощі та хитрощі роботи з Blogger, оскільки сам вестиму там блог olegvoloshchuk.pp.ua, а на сьогодні у мене все.

Бажаю Вам вдало створити та відредагувати свій ресурс, якщо виникатимуть запитання – пишіть в коментарях, я всім допоможу обов’язково.

Гарного дня та чудового настрою Вам, шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 4, середній: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google