Відкрити меню

Як змусити Google покохати Ваш блог – 7 простих порад

Вітаю, шановне товариство! В перерві між святковими днями я вирішив опублікувати таку от статтю-керівництво під жартівливою назвою “Як змусити Google покохати Ваш блог”. Це головні поради до того, як зробити свій ресурс приємним для ока пошукової системи Google, хоча – такі речі подобаються будь-якій пошуковій машині, тому можна сказати, що це буде універсальне керівництво для блогерів і не тільки. Знаєте … я дуже часто заходжу на відомі мені блоги, які я спостерігаю з самого початку розвитку, і бачу що люди просто нехтують цими правилами, що виливається в практично нульові результати в плані відвідуваності, росту, популярності, коментування, трасту і так далі … Тому давайте сформуємо такий собі перелік основних правил.

Google

Ці правила взяті з власного досвіду, почерпнуті з загальноприйнятих канонів просування ресурсів, тому, вірити мені чи ні – справа Ваша, але хоча б спробуйте проаналізувати, чи відповідає саме Ваш блог цим пунктам, якщо ні, то перевірте в тому ж Google – правду я кажу чи просто собі “балаболю”.

1. Шаблон (тема) для блогу на WordPress.

Я не буду Вас переконувати в тому, що краще купувати професійну тему, ні. Google, грубо кажучи, “по тугому барабану” чи придбаний шаблон, чи він безкоштовний, але йому не все одно, як цей шаблон зроблений в плані верстки. Якщо в темі купа помилок, неправильних тегів і тому подібне – то Google зверне на це увагу, не сумнівайтесь і Ваш ресурс буде “не в фаворі”.

Тому, перед тим як обирати тему, проаналізуйте її на валідаторах. Звичайно, що жоден шаблон не зможе похвалитися повною відсутністю помилок, але коли їх надто багато – це не є “гуд”.

W3C CSS Validation Service

Наприклад, мій шаблон, в його чистому вигляді, також має 9 помилок у валідаторі, але це не декілька сотень, як то буває.

2. Заповніть заголовок та опис блогу (title та description).

Тут уже навіть не стоїть питання як – через штатні можливості WordPress чи за допомогою All in One Seo Pack, але подекуди я зустрічаю в описі навіть “Просто ще один блог на WordPress”, що взагалі нікуди не годиться. Само собою, що краще з будь-якої точки зору використовувати плагін, але якщо вже ніяк не хочеться його ставити, то хоча б в налаштуваннях самого двигунця заповніть ці мета-дані.

All in One Seo Pack

3. Налаштуйте постійні посилання.

Так, так, не сперечаюсь, ресурс може жити і без цього, але набагато краще, коли Google зрозуміє з самого посилання, що Ви хотіли сказати.

По-замовчуванню, WordPress одразу ставить постійні посилання типу https://olegvoloshchuk.com/?p=123

Тому заходимо в Налаштування-Постійні посилання, обираємо Власна структура, та ставимо /%category%/%postname%.html

Постійні посилання

Що це дасть? Відкрийте будь-яку публікацію на цьому блозі або просто подивіться в браузер на цю статтю, як виглядає посилання на неї? Не залишайте постійні посилання по-замовчуванню.

4. Не зловживайте плагінами та іншими “прибамбасами”.

Як відомо, дуже велика кількість плагінів погано впливає на швидкість завантаження блогу, а цього не любить жодна пошукова система, не тільки Google. Наприклад, у мене на блозі стоїть 16 активних плагінів, всього 16.

Звичайно, є плагіни без яких просто не обійтись, але не ставте різні падаючі сніжинки, вилітаючі пінгвінчики, випливаючі модальні вікна, тобто уникайте всього, без чого можна обійтись.

Якщо ресурс буде завантажуватись дуже довго, то це не сподобається ні відвідувачам, які будуть просто закривати Ваш блог, ні Google, який на основі цього зробить свої висновки не в кращу сторону стосовно Вашого сайту.

5. Не копіюйте чужий контент.

Тут і пояснювати немає чого – спам не любить ніхто, а якщо пошукова система запідозрить, що Ви просто крадете тексти – очікуйте фільтрів, з під яких не так уже і легко вибратись.

6. Попіклуйтесь про швидку індексацію Ваших матеріалів.

Хтось скаже: “О, попіклуйтесь, а як? Написати легко …” Написати легко і зробити це також дуже просто, як? Ось Вам стаття про миттєву індексацію в Google, а інші пошукові системи мене мало цікавлять.

Для чого це потрібно? Тут можна написати дуже багато причин, але подивіться хоча б попередній пункт – якщо Ваші матеріали будуть миттєво індексуватись, то красти будуть у Вас, а не Ви у когось, Google це побачить. Бували випадки, коли високовідвідувані блоги брали контент з молодих ресурсів, а за рахунок швидкої індексації виходила картина навпаки – злодій виступав як першоджерело, а наслідки … наслідки невтішні для тих, хто виявився другим.

7. Оптимізуйте Ваші статті.

Тут уже не обійтись без плагіна All in One Seo Pack або його аналогів, які дозволяють прописати title та description для окремої публікації. Візьмемо за приклад хоча б те, що Google на запит видає користувачам не головну сторінку блогу, а відповідну статтю, а отже Ви повинні вказати, що саме такому запиту відповідає Ваша публікація.

Ну от на цьому і закінчимо. Не сперечатимусь з досвідченими блогерами, що тонкощів є ще дуже багато, але на мою думку – це найосновніші моменти, яких Ви повинні дотримуватись при розвитку свого ресурсу. 7 дуже простих правил.

Детально про All in One Seo Pack, про оптимізацію, про семантичне ядро Ви зможете прочитати в інших публікаціях на блозі, які вже є і ще будуть, тут я спробував просто вивести основні “заповіді” для початківців.

Бажаю Вам вдалого дня, з наступаючим Вас Різдвом Христовим, всього найкращого та найсвітлішого в житті.

Шануймося!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 12, середній: 4,92 з 5)
Loading...
Обговорення: 11 комент
 1. Сергій сказав:

  Дякую. Цікава публікація.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я, Сергій 🙂

   Відповіcти
 2. Олег сказав:

  В мене постійні посилання налаштовані без категорії. Так воно якось більш культурніше, бо бувають випадки, що стаття підпадає під різні категорії, та й саме посилання буде коротше.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На рахунок “культурніше”, а в чому саме культура? Можна й так налаштовувати, кому як виглядає “культурніше”.

   Відповіcти
   1. Олег сказав:

    Добре, заспокоїли. Бо мене колись також вчили, що треба вказувати категорію, а мені це не дуже подобається.
    І ще, перевірив на вищевказаному валідаторі, то у вас не 9, а 59 помилок. Це майже, як в мене. Хоча я тему не купляв.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Я ж чітко писав, що шаблон в “чистому” вигляді має 9 помилок, себто щойно куплений і ще не правлений. Решта помилок – то вже мої правки, та різні кнопочки і віджети.

     Відповіcти
 3. Виталий сказав:

  Здравствуйте! Подскажите, сделал сайт и написал первую статью о проекте, его целях и тд. Но после публикации заметил что очень часто встречается название сайта “street-sport” . Т.е. получается эта фраза встречается везде где только можно (адресе сайта, в названии картинок, H1, заголовок, в самой записи записи и на главной, как ключевик, метки,теги тд.) Не понесет это за собой негативные последствия, а именно фильтры от поисковиков за переоптимизацию например? Заранее спасибо! (вот статья-http://street-sport.com/project-street-sport.html)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну тут я не бачу чогось надзвичайного, словосполучення street-sport зустрічається тільки в цій статті, тому що назва сайту street-sport.com, а URL статті також project-street-sport.html.

   Якщо Вас це не влаштовує, змініть вручну URL статті, наприклад “o-projekte-detalno”.

   Відповіcти
   1. Виталий сказав:

    Тоже думал об этом моменте, советуете сменить?) Но в целом это не критично я так понимаю? Анализировал сайт, на одном сервисе, показало 10% ключевых слов на главной странице, это очень много! Но это я так понимаю из-за малого кол-ва слов на странице (наличие лишь 1й статьи). Просто начитался за фильтры и тд. Теперь каждый шаг контролирую (ключ.слова, strong/b, переоптимизацию…)

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Так, така кількість ключів через одну статтю, буде більше кількість зменшиться. В принципі це не критично, але я б змінив 🙂 На всяк випадок 🙂

     Відповіcти
     1. Виталий сказав:

      Ок! Да, как-то настораживает в одном url “2” совпадения =D / Придется поменять)

      Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено