Як зняти хороше відео на смартфон?

d01c2b2ee834d7c01d6edb6d5e336371

Влоги (відеоблоги) набувають зараз шаленої популярності, відео знімають всі, від підлітків до зрілих людей, а напрямки цих влогів настільки різні, що можна знайти ролики абсолютно про все – від якихось технічних питань і до кулінарії, косметології, ремонтів квартир, тюнінгу автомобілів і т.д. Дехто просто знімає відео ні про що, аби знімати … одним словом індустрія відеоблогінгу розвивається. Я вже давно міркував над цим, хотів розбавити контент на блозі живими відео, але все не доходили руки. Цікавлячись темою відеозйомки, я вивів для себе декілька основних пунктів якісного влогу (ну або просто хорошого відео), а також зробив одне не дуже приємне відкриття.

Як Ви гадаєте, що найважливіше для хорошого відео? Якість, звичайно, але це не головне, тобто можна обійтись і доволі бюджетними рішеннями. Головне для хорошого відео – це якісний звук. Само собою, що знімати ролики на телефон з 0,3МП камерою ніхто не буде, але смартфони з 5-8МП оптикою, при хорошому освітленні, зроблять це доволі якісно. Та тут є ще один момент, навіть з хорошою камерою, наприклад 5МП, не всі смартфони знімають відео з розширенням HD (1280х720), а це важливо.

Тому, для якісного (ну на рівні) відео потрібен хоча б смартфон з камерою 5МП та вище і з можливістю зйомки в форматі HD. Це перша складова. Друга – це звук. Напевно кожен з Вас бачив на YouTube відео, коли все шумить, голос розібрати дуже важко і дивитись таке чудо бажання відпадає одразу. А як добитись хорошого звуку? Як не крути, але тут потрібен зовнішній мікрофон-петелька, який коштує буквально 50-60 грн. Тоді і звук буде хороший, і знаходитись від камери можна на відстані, і рухи головою також не будуть сильно впливати.

Звичайно, що в приміщенні без вітру і так нормально можна знімати, але не завжди є така можливість, та й відео в кімнаті (як приклад), без освітлення та належного фону – м’яко кажучи не “айс”.

Ну і третя складова якісної зйомки – це освітлення. Погодьтесь, що коли на відео практично нічого не видно або дуже сильні шуми – враження складається негативне. А яке найкраще освітлення?  В ідеалі – це вулиця. Сонце чи денне світло виступають найкращим фоновим супроводом. Ну або робити світло в домашніх умовах, робити фон (хромакей) і знімати ролики в свою колекцію.

Взагалі то, всі ці “прибамбаси” можна придбати готові (софіти, фонову стойку, сам фон …), але я поставив перед собою завдання – зробити все руками з підручних матеріалів. Заготовки вже біля 3-х місяців стоять на балконі, все от ніяк не збирався, та наразі вирішив повернутись до цього заняття і реалізувати можливість знімати якісне відео вдома.

Отже, підсумуємо, для якісного відео необхідно:

– мінімум смартфон з 5МП камерою і вище, який “вміє” знімати (також мінімум) в HD форматі. В ідеалі формат Full HD.

– мікрофон-петелька, для якісного та майже професійного звуку.

– хороше освітлення (вулиця або штучне).

Звичайно, що все це не обов’язково, але для відео, яке буде не соромно викласти на YouTube – необхідно.

Для чого мені все це? Ну вести відеоблог я не планую (хоча хто зна), але хочу урізноманітнити контент на webdigest та деякі плани на наступні відеокурси також є.

А тепер – яке не дуже приємне відкриття я зробив.

Декілька днів тому, для тесту, вирішив спробувати зняти відео. Вийшов на вулицю, знайшов гарне місце, взяв з собою мікрофон, тримач для смарта, але … виявилось, що мій смартфон не підтримує запис зі стороннього мікрофону! Оце так! Записує тільки на вбудований, а петельку бачить лишень в якості навушників. Це взагалі …

Перша думка була – проблема в прошивці, але ні, виявилось що смартфон не підтримує такий запис апаратно. Пише на вбудований, а от на сторонній мікрофон – не хоче. Я взяв телефон в дружини (в неї Samsung Galaxy SII I9100), запхав петельку … і о чудо! Старенький Самсунг пише на сторонній мікрофон без проблем!

Отакої! Смартфон 2013 року випуску поступається телефону 2011 року! Я вважаю, що це недопрацювання Lenovo, як не крути. До речі, читав в мережі, що майже всі нові апарати не вміють писати на сторонній мікрофон! Навіть хтось обурювався, що Galaxy S4 також цього не вміє. Настрій впав …

Але потім, на спокійну голову, я знайшов рішення – це стороння програма LG Camera, яка є в Play Market. Встановивши цей додаток, я зміг записати звук на петельку, але погодьтесь – неприємний осад залишився. Ну але то таке – головне вирішилось.

Тепер я спокійно можу продовжити роботу над фоном і світлом (для домашнього відео), а на вулиці можна знімати в будь-який момент. Так що скоро я буду викладати на блог живе відео, правда ще не знаю в якому форматі це буде – чи окрема рубрика, чи ще якось … вигадаємо.

Що стосується фону та світла – коли я все зроблю та протестую, обов’язково поділюсь з Вами напрацюваннями.

Наразі бажаю Вам хорошого настрою та гарних вихідних.

Шануймося.