Відкрити меню

Як зробити інсталяційну флешку з Windows 7 та куди я пропав

Всім привіт, шановні читачі. Більше 20-ти днів я нічого не писав в блог, не з’являвся онлайн, не відповідав на листи та не давався чути. Такої великої перерви в своїй діяльності я ще не пригадую. Чому так сталось? Та все банально просто – декілька днів я морочився з ПК (перевстановлював операційну систему, відновлював дані), а потім вірус поклав мене в ліжко на два тижні і ні про яку роботу вже навіть не думалось. Яка може бути активність, коли червоний ніс, запалені очі, температура трималась в районі 38-39, голова розліталась на друзки … одним словом – просто жесть. Але … природа бере своє і організм, за підтримки ліків та близьких людей, переборює всілякі болячки. Самопочуття зараз, правда, як у вичавленого лимона, та я вже без особливих зусиль можу сісти за ноут та щось написати.

Сьогодні буде така собі розвантажувальна стаття на тему: “Як зробити інсталяційну флешку з Windows 7. Це питання стало для мене актуальним, так як останнім часом частенько перевстановлював ОС і робив це за допомогою дисків, про можливість поставити Вінду з флешки чув, але ніколи не пробував, все робив “по-простому”.

Інсталяційна флешка

Коли я чогось не знаю, то сідаю за Google і пошук видає мені відповідь на будь-яке запитання. Але на рахунок інсталяційної флешки Гугл дав стільки варіантів, що я просто взяв перший з них і, як очікувалось, мене спіткала невдача. Ноут не бачив флешку, інсталяція не стартувала, чорний екран і білий курсор … все. Тоді я вже почав читати відгуки, переглядати різні варіанти і, спробувавши декілька методів, вивів для себе найкращий та найзручніший.

Багато рекомендують різних програм – UltraISO, якісь ледве не піратські утиліти, радять навіть робити інсталяційну флешку за допомогою командного рядка, але я, спробувавши практично всі методи, визначив найпростіший – це офіційна програма Microsoft, яку можна завантажити на їхньому сайті, під назвою Windows7 USB/DVD Download Tool.

Завантажити Windows7 USB/DVD Download Tool

Ця програмка інсталюється на ПК і працює як звичайний софт. Запускаємо встановлену Windows7 USB/DVD Download Tool з ярлика на робочому столі і бачимо перший крок – ось таке віконце:

Windows7 USB/DVD Download Tool

Тиснемо на кнопочку Browse і обираємо завантажений образ операційної системи Windows 7 в форматі ISO. Нічого не розпаковуємо, просто обираємо образ ОС. Обрали та тиснемо Next.

Далі нам потрібно обрати носій, на який будемо записувати Вінду – флешка чи DVD-диск. Так як ми будемо робити інсталяційну флешку, то тиснемо кнопку USB device (флешка повинна бути вже в ПК).

Windows7 USB/DVD Download Tool

Обираємо зі списку нашу флешку, об’ємом не менше 8ГБ та вже відформатовану в системі NTFS і тиснемо Begin copying.

Чому не менше 8ГБ? Тому що багато збірок мають розміри більше 4ГБ. Якщо Ви будете використовувати образ вагою менше 4ГБ, то можна вставити і відповідну флешку, не 8ГБ, а 4ГБ.

Чому вже відформатовану? Тому що мені спокійніше, коли розгортання йде на чистий носій, який не форматується в процесі. Програма і так буде флешку форматувати, але вже пройдеться по чистому та готовому полі.

Windows7 USB/DVD Download Tool

Натиснули Begin copying і програма Windows7 USB/DVD Download Tool спочатку швиденько флешку форматне …

Windows7 USB/DVD Download Tool

… а потім розгорне (запише) необхідні файли на носій.

Windows7 USB/DVD Download Tool

Очікуємо 100% процесу і коли запис добіжить до кінця, закриваємо програму і отримуємо інсталяційну флешку з операційною системою Windows 7.

Як на мене – це найпростіший та найшвидший метод створити інсталяційну флешку. Тепер я позбавився від необхідності купувати DVD-диски, якщо захочу перевстановити операційну систему, а в разі чого – флешку завжди можна дуже легко форматнути та записати нову версію ОС.

Завантажити Windows7 USB/DVD Download Tool з оф.сайту

P.S. Шановні друзі. Я вже в строю, ближчим часом відповім на всі коментарі та листи, які від Вас надходили. Дякую всім, хто переймався моєю відсутністю та писав хороші і теплі слова, я відповім всім обов’язково.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 7, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 18 коментарів
 1. Олександр сказав:

  Пробував я таку штуку зробити – не виходить. Пише, що флешка не підходить. Користуюся іншим методом unetbootin – программа і Windows, i Linux може на флешку встановити.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Все там виходить і пишеться чудово, програма спеціально Майкрософтом розроблена для запису Windows 7. Я вже декільком знайомим поробив такі флешки і незалежно від виробника чи типу флешки – все пишеться просто супер.

   Відповіcти
   1. Олександр сказав:

    А чому ж я тоді написав? Щоб потролити, чи що?
    Ось зняток.
    http://i-fotki.info/17/8b0faf5b304a770a0c586782feada502b06245199674404.jpg.html

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Особисто, своїми руцями писав на 4, 8, 16 ГБ флешки. На Кінгстони, Трансенди, Сілікони, Апасери і т.д. Підозрюю, що така штука може вискакувати, якшо, скажемо, 4-5ГБ Вінду пробувати запхати на 32ГБ чи 64ГБ флешку.

     Відповіcти
     1. Олександр сказав:

      Флешка 16 ґіґова. Пробував на 4 ґб флешку – результат такий самий. Особисто я підозрюю, що причиною можуть бути образи Windows з Гуртом…

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Не думаю, що всі … є там така Windows 7 Ultimate SP1 x64 by SAV2907 v.02.11.2014 [Ukr] – щойно я її без проблем записав на 8гіговий Кінгстон.

       Відповіcти
       1. Олександр сказав:

        Зараз перевірю.

        Відповіcти
        1. Олександр сказав:

         Все те саме – не може скопіювати файли.

         Відповіcти
   2. Богдан сказав:

    Створив ISO образ Windows 7 (розмір 20,7 Гб,система назвала його WindowsImagesBackup).
    Запустив програму Windows 7 USB DVD Tool,але вже на першому кроці з чотирьох програма ніяк не приймає ІМЕНІ файлу,називаючи його некоректним (invalid),пропонує назвати ім’я файлу КОРЕКТНО і повторити спробу.Я перепробував десятки варіантів,але результат той самий.Образ знаходиться на диску Е,тому я починав так: Е:\WindowsImageBackup як назву файлу і шлях до нього.Що я роблю не так? Буду вдячний за допомогу профі.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну спробуйте дати коротшу назву. Або спробуйте альтернативну прогу https://olegvoloshchuk.com/porady-ta-dopomoga/kompyuter/yak-pravylno-zapysaty-windows-8-1-na-fleshku.html

     Відповіcти
     1. Богдан сказав:

      Пробував навіть Богдан-ПК (мій комп має таку назву) -глухий номер.Приємно здивований блискавичною відповіддю земляка (Старі кривотули на трасі Коломия-Ів.-Франківськ).Спробую скористатися вашою порадою.Дякую.

      Відповіcти
 2. Олег Волощук сказав:

  Дивне щось відбувається 🙂 Саме ця вінда в мене зараз стоїть,саме її я ставив з флешки. Попробував декілька, що є в мене завантажені – все чудово, все пишеться. Відформатував в NTFS і вперед – без проблем. Навіть не знаю що й казати.

  Відповіcти
  1. Олександр сказав:

   Не знаю, можливо щось з комп’ютером (але складно щось таке уявити, бо прообував на 6 чи 7 встановлених Windows (я надзвичайно часто їх перевстановлюю), а результат той же).
   Але, в принципі, то не проблема. Просто користуюся іншою програмою.

   Відповіcти
 3. MrVigner сказав:

  Теж колись перепробував багато програм, але зупинився саме на UltraISO і теж рекомендував би її. Чому? Тому що вона універсальна, правильно записує будь-яку систему (чи то Windows 7, чи то Ubuntu 14.10).

  Щодо згаданої утиліти unetbootin – її проблема полягає в тому, що навіть найновіша версія далеко не завжди вміє нормально записувати нову версію тієї ж Ubuntu. Часто бувало, що після запису нею запуск установки не йшов.

  Тому якщо треба записати завантажувальну флешку під «віндою» – мій вибір однозначно UltraISO 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   UltraISO, на жаль, не вміє коректно записувати ХР, сімку так, без проблем, а от хрюшку – не вміє.

   Відповіcти
   1. MrVigner сказав:

    Хмм, ну часи, коли була і хрюша і флешки я не застав… Ставив її не раз, але з СД-диску. А з влешки сімку і різні лінукс-дистрибутиви ставив, то тільки Ультраісо їх всіх коректно записувала 🙂

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Я теж в принципі проти UltraISO нічого не маю, але от нещодавно хотів поставити на нетбук хрюшу (там з вінди більш нічого не піде), так от – UltraISO не змогла коректно на флешку образ записати. А так – прога добра, без сумніву, лишень не з “динозаврами” операційних систем 🙂

     Відповіcти
 4. VMT сказав:

  Користуюсь Windows7 USB/DVD Download Tool, мабуть, років зо 5, відтоді перестав користуватися універсальними утилітами, в т.ч. UltraISO. Універсальніть, це завжди посередність, нічого нормально не зробиш.
  До речі, прога не тільки створює boot win 7, але й boot win 8.1.

  Для Linux (99 %) дистрибутивів є така річ, як: ntfsprogs і ms-sys.

  З флешками часто є проблеми, або їх не бачить система, або помилка запису. Розібрався і з цим – на оф.сайті trancend є утиліта: onlinerecavery, яка виправляє помилки та дозволяє відформатувати флешку, практично любого виробника. Форматування обов’язково має бути повним.

  Щодо Windows – теж років зо 5 скачую з оф.сайту microsoft, для W7:
  http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery
  На ліві збірки, типу “by XXX”, або “repack”, просто не зважаю.

  Як наслідок:
  – на моєму ноуті стоїть 8.1, чотири роки не переставлялася. Працюю кожен день – web, Java, Javascript, віртуальні машини, купа тестів, скачувань;
  – на моєму неті W7U;
  – на ноуті брата стоїть W7U, теж років три – чотири.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google