День добрий, друзі! Приводячи в порядок свої проекти перед новорічними святами, я вирішив зробити редирект з піддомену свого форуму підтримки, який знаходився на forum.olegvoloshchuk.com в окрему теку на сервері і зараз форум знаходиться за адресою olegvoloshchuk.com/board/. Не буду говорити для чого, змінити адресу форуму я хотів вже давно, розкажу Вам як це виконати і для чого взагалі ці редиректи потрібні.

Редирект

Навіщо мені робити редирект? Змінив адресу форуму і все, даєш нове посилання. Вся справа в тому, що і в першому відеокурсі і в другому в меню підвішена адреса форуму підтримки на піддомені, себто на forum.olegvoloshchuk.com і при спробі переходу по меню (без редиректу) людина буде потрапляти на неіснуючу сторінку, що недопустимо.

Один з варіантів, як зробити редирект – це перенаправити відвідувача на потрібну адресу штатними можливостями хостинг-майданчика, але мені цей варіант не дуже до вподоби.

Редирект домену

Працює він чудово, тут проблем немає, але от для прикладу – надумали Ви змінити хостинг-провайдера, перенесли сайт і забули увімкнути редирект. Відвідувачі і пошукові системи не будуть Вам повідомляти, що десь там є помилка – отже і знати Ви  не будете, якщо не згадаєте або не побачите видачу.

А от зробити перенаправлення (редирект) через файл .htaccess – саме те, просто і зручно. Про файл .htaccess ми вже говорили, коли розглядали редагування та створення цього файлу. Отже – розглянемо варіант перший, коли потрібно зробити редирект просто з домену на домен.

Для цього у файлі .htaccess просто прописуємо наступний код:

де https://olegvoloshchuk.com/board/ – домен, куди потрібно перенаправити відвідувача і кладемо цей файл в той домен, звідки потрібно перенаправляти (я поклав файл .htaccess в корінь піддомену forum.olegvoloshchuk.com)

.htaccess

Тепер, якщо відвідувач буде набирати в адресному рядку forum.olegvoloshchuk.com (або переходити з меню відеокурсу), то його автоматично буде перенаправлено на https://olegvoloshchuk.com/board/.

Варіант другий – якщо потрібно зробити редирект з префіксом www.

Тут також нічого складного немає – в тому ж файлі .htaccess прописуємо вже інший код:

Тобто тут я роблю редирект з olegvoloshchuk.com на www.olegvoloshchuk.com

.htaccess

Такий редирект потрібен тоді, коли необхідно склеїти домени з www і без, для запобігання втрати посилальної ваги сайту.

Для чого взагалі використовують редирект 301 і в яких випадках він доцільний:

1. Власне про що ми і говорили – при необхідності склеїти домен з www і без.

2. При зміні доменного імені, тоді це дозволяє зберегти показники.

3. Якщо Ви перенесли якусь сторінку на сайті – тоді пошукові системи і відвідувачі не будуть бачити посилання, яке не працює, а потраплятимуть на робочу сторінку.

Чому редирект за допомогою файлу .htaccess кращий? Як на мене то тому, що при переносі сайту на інший хостинг не виникатиме помилок з редиректом, так як переносити Ви будете всі файли проекту і пам’ятати про те, що десь там щось не увімкнули – не потрібно.

Тепер Ви знаєте, як зробити редирект 301 і при виникненні певних ситуацій – сюрпризів в роботі у Вас не буде.

Редагується файл .htaccess дуже просто – звичайним текстовим редактором, але тут використовувати Блокнот я не рекомендую, для таких цілей завантажте і встановіть собі на ПК альтернативний текстовий редактор Notepad++, який більш коректно працює з кодом та кодуваннями.

Якщо ж Ви не бажаєте щось редагувати чи налаштовувати – можна просто звернутись в технічну службу підтримки хостингу і, при адекватних співробітниках, суппорт Вам допоможе налаштувати редирект в панелі або навіть пропише необхідні дані у файл .htaccess. Та корисно знати та вміти зробити це самостійно.

Бажаю Вам безперебійної роботи Ваших ресурсів і вдалого та хорошого дня.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...