Як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці? На це питання вже давно відповіли розробники Windows, Mac OS та Linux, які заклали у свої операційні системи сполучення гарячих клавіш для цих цілей. Я не буду описувати процес для кожної ОС, у Вікіпедії є сторінка, яка детально про це розказує. Але … чи все так зручно та просто з використанням оцих гарячих клавіш? Звичайно, якщо Ви робите скріншот раз на рік й ця функція Вам потрібна не дуже часто, то просто запам’ятайте ці комбінації клавіш, в моєму ж випадку – цього явно не достатньо. В цій статті я розкажу Вам як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці простіше та зручніше, ніж це пропонує нам операційна система.

В чому ж недолік стандартних PrtScr чи Alt+PrtScr для Windows (як приклад)? Річ у тім, що зроблений таким чином знімок неможливо відредагувати одразу ж, для цього необхідно відкривати додаткову програму (Paint чи інший графічний редактор), а це зайві рухи та час. Певною мірою ситуацію рятує інструмент «Засіб захоплення фрагментів», але знову ж таки, його можливості доволі обмежені, як на мене. Як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці ще простіше та швидше? Для цього нам необхідно звернутись до сторонніх програм.

Як зробити скрін на ПК

Перебравши та протестувавши декілька, я зупинився на Lightshot. Це дуже зручний інструмент, який існує у вигляді програми та розширення для браузера. В чому відмінність між розширенням та програмою? Як зробити скрін за допомогою Lightshot? Основна відмінність між програмою та розширенням для браузера в тому, що програма робить скріншоти всюди (сайти, робочий стіл), а розширення тільки у браузері (тобто тільки на відкритих сторінках). А зробити знімок чогось надзвичайно просто та легко. Зараз ми все розберемо на прикладах.

Як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці за допомогою програми Lightshot

Отже, для початку переходимо на сайт програми та завантажуємо інсталяційний файл собі на комп’ютер.

app.prntscr.com

На головній сторінці Ви побачите дві кнопки завантаження для Windows та Mac OS, якщо ж потрібен інший дистрибутив – тиснете кнопку «Безкоштовно завантажити Lightshot». Почнемо з програми, оскільки функціонал розширення майже ідентичний. Після інсталяції програми на ПК, Ви побачите в треї іконку Lightshot, яка і буде «спусковим гачком» для створення скріншотів.

Як зробити скрін на ноутбуці

Налаштування програми дуже прості, фактично й розглядати немає що. Тиснемо на іконці правою кнопкою мишки та обираємо «Налаштування».

Налаштування програми Lightshot

Особисто я тут взагалі нічого не змінював, але якщо Вам потрібно буде обрати інші гарячі клавіші чи, як приклад, формат скріншота, то тут все це легко можна налаштувати.

Обираємо параметри Lightshot

Як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці за допомогою програми Lightshot? А тут все настільки просто, що аж хочеться ці скріншоти робити. Тиснемо на іконку в треї, екран затемниться й ми мишкою виділяємо потрібний фрагмент.

Після того, як ми відпускаємо мишку, скріншот можна одразу відредагувати. Якщо виділилось не те чи не там, то розміри вікна можна змінювати або пересунути його в потрібне місце. В режимі редагування ми можемо зробити підкреслення, надпис, поставити стрілочку, щось виділити … тобто майже все. Це права панель інструментів біля вікна.

Починаємо роботу з Lightshot

Знизу ми бачимо не менш цікаві функції. Тут можна завантажити скрін в хмару, поділитись в соціальних мережах, шукати схожі зображення в Google, надрукувати чи скопіювати, зберегти, ну і закрити це вікно повністю без збереження. Також великим плюсом для мене є те, що тут одразу видно розмір фрагмента, який ми виділили.

Коли ми відредагуємо скрін, напишемо щось чи виділимо, тиснемо на дискету (кнопка «Зберегти» в нижній панелі інструментів) та зберігаємо на ПК під потрібним ім’ям. Якщо ж хочемо просто комусь показати, можна завантажити в хмару на сервіс prntscr.com та не тримати у себе на ПК. Для прикладу, тиснемо відповідну іконку в нижній панелі.

Як зробити скрін та відправити у хмару Lightshot

Відбувається завантаження на сервіс prntscr.com. Звичайно, що у цьому випадку потрібен доступ до інтернету.

Lightshot завантажує скрін у хмару

Далі просто копіюємо лінк. Це посилання ми можемо відправити в будь-який зручний спосіб будь-кому.

Отримуємо лінк скріншота

Приблизно ось так виглядатиме перегляд у браузері нашого скріншота.

Наш скрін уже в хмарі

Ви можете зберігати знімки собі на ПК, відправляти в соціальні мережі, ділитись через хмарний сервіс Lightshot – як Вам буде зручно чи як потрібно в конкретній ситуації. Гадаю … ні, навіть не так … впевнений, що простішого методу й не вигадаєш.

Власне й все що я хотів сказати про те, як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці за допомогою програми Lightshot.

Переваги та недоліки десктопного варіанту Lightshot:

Переваги:

 • Легка, безкоштовна, без зайвих непотрібних опцій.
 • Швидке та зручне редагування зробленого скріншота.
 • Зміна розмірів виділеної області до редагування та зміна положення зі збереженням розмірів.
 • Можливість відправити в соціальні мережі чи на хмарний сервіс prntscr.com.
 • Зміна якості та формату скріншота.
 • Налаштування гарячих клавіш.

Недоліки:

 • Неможливо зробити скрін з прокруткою сторінки браузера до низу.
 • Не вміє знімати відео.

Але, ми з Вами говорили, що існує ще й розширення для браузера. Розгляньмо, як працює цей варіант.

Як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці за допомогою розширення для браузера Lightshot

А тут, опираючись на все вищесказане, говорити нам прийдеться дуже й дуже мало. Повторюсь, відмінність десктопного варіанту від браузерного тільки в тому, що додаток робить знімки лишень в браузері. Якщо Ви працюєте тільки в онлайні, якщо робите скріншоти в основному якихось статей, публікацій тощо, то додаток буде для Вас чудовим варіантом, без встановлення програми на ПК.

На сайті Lightshot ми бачимо, що є розширення практично для всіх браузерів. Найбільш популярний на сьогодні Chrome, але є й для Firefox та Opera.

Розширення Lightshot для браузера

Встановити нове розширення в браузер – секундне діло й вже за мить Ви побачите іконку цього чуда у своєму переглядачі.

Розширення Lightshot встановлено

Натискаємо, сторінка відкривається в новій тимчасовій вкладці з затемненням й тут нам потрібно просто виділити необхідну ділянку, яку ми хочемо “заскрінити”.

Розширення пропонує виділити область

Ну а далі все аналогічно з програмою: редагуємо та зберігаємо на ПК. Безсумнівно, тут ми також можемо відправити скріншот в соціальні мережі чи в хмарний сервіс prntscr.com, залежно від ситуації.

Розширення Lightshot також має редактор

Ось і вся різниця між розширенням та десктопним варіантом програми Lightshot. Оскільки додаток – це не повноцінна програма, то тут звісно не працюють гарячі клавіші й налаштувань ніяких немає. Та цього й не потрібно.

Переваги та недоліки розширення Lightshot:

Переваги:

 • Не потребує встановлення в систему.
 • Має практично весь функціонал десктопного варіанту зі створення та редагування скріншотів.

Недоліки:

 • Не робить скріншот поза межами браузера.
 • Немає взагалі ніяких налаштувань (формат скріншотів, якість, гарячі клавіші тощо).
 • Неможливо зробити скрін з прокруткою сторінки браузера до низу.
 • Не вміє знімати відео.

Як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці – підсумок

Варто сказати, що програм та сервісів для створення скріншотів є дуже багато, як платних, так і безкоштовних. Звичайно, що кожен користувач обере собі те рішення, яке буде для нього зрозумілим, зручним та комфортним. В цій статті я відповів на питання «як зробити скрін на комп’ютері чи ноутбуці» описом того інструменту, який використовую в роботі особисто.

Оскільки я волію використовувати безкоштовні варіанти програм, а не піратські ламані версії, то мій вибір на користь Lightshot був однозначним. Хоча за функціоналом та можливостями, наприклад, мені дуже імпонує платна програма FastStone Capture. Але 20$ в цьому випадку (саме стільки коштує ліцензія) я вважаю для себе зайвою тратою коштів.

Протестувавши Lightshot в роботі та використовуючи її вже доволі давно, можу сміливо рекомендувати цю програму (або розширення) й Вам також. Зробити скрін, додати підпис, виділити, підкреслити щось, відправити в хмару чи поділитись в соціальних мережах … все це Lightshot вміє, а це основне.

Гарного дня, шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...