Відкрити меню

Як зробити скріншот екрану – хмарний скріншотер Joxi в допомогу

Вітаю! У ситуаціях, коли мені необхідно було зробити скріншот екрану, я використовував утилітку PicPick, яка, в принципі, задовольняла всі потреби. Але нещодавно почав активно використовувати альтернативу – хмарний скріншотер Joxi. Одразу варто сказати, що програм для зняття скріншотів є дуже багато і кожен користувач обирає ту, яка найбільше припала до смаку, комусь цілком достатньо можливостей Print Screen. В цій статті ми розглянемо програму Joxi, яка мені здалась найзручнішою і надзвичайно функціональною.

Joxi

Я не хочу сказати, що хмарний скріншотер Joxi – це найкраще рішення, просто мені ця утиліта здалась найзручнішою, тому і вирішив з Вами поділитись, а Ви вже собі обирайте – підійде Вам чи ні. Великий плюс Joxi в тому, що вона абсолютно безкоштовна та доступна до вільного завантаження. Отже, хмарний скріншотер Joxi – що це таке і з чим його їдять.

Офіційний сайт програми – www.joxi.ru, звідки і можна завантажити інсталяційний файл цього скріншотера. Після завантаження – Ви отримаєте на робочому столі (чи у вибраній теці) ось такий гарний файл-пташку, з якого і розпочнете установку.

Скріншотер Joxi

Клацаєте два рази і розпочинаєте інсталяцію. Я не буду описувати кожен крок окремо, просто викладу Вам зображення в тій послідовності, в якій і відбувається інсталяція. Все там просто, тому щось писати – буде зайвим. Скажу тільки одне – програма, на превеликий жаль, не має української мови, тому будемо використовувати російську.

Вибір мови
Майстер установки
Ліцензійна угода
Шлях установки
Тека установки
Параметри установки
Інсталяція
Процес інсталяції
Завершення інсталяції
Майстер установки завершив роботу

Після того, як Ви натиснете кнопку “Завершити” – у Вас на робочому столі з’явиться ось така іконка швидкого запуску скріншотера Joxi.

Іконка швидкого запуску

Запускаємо Joxi і при першому старті програми нам запропонують зареєструватись. Можна ввести свою пошту або залогінитись за допомогою соціальних мереж. Я введу свою поштову скриньку, тому що авторизуватись за допомогою соціалок не дуже полюбляю.

Перший запуск Joxi

Вводимо адресу і тиснемо “Далі”. Звичайно, що потрібно буде вигадати пароль, тому в наступному вікні вводимо свій секретний “password”.

Вигадати пароль

Придумали пароль і тиснемо “Реєстрація”. Якщо ж Ви обрали варіант авторизації через соціалки – то там залогінить одразу, потрібно буде тільки дати дозвіл на доступ до даних. Як би там не було – після реєстрації Ви побачите ось таке привітальне віконечко. Тиснемо “Розпочати користуватись Joxi”.

Розпочинаємо користуватись Joxi

Після цього у правому нижньому кутку екрану у Вас запуститься робоче середовище скріншотера Joxi.

Робоча зона

Якщо Ви натиснете на “Налаштування”, то в першій вкладці побачите, що Joxi дає нам 1024 мб хмарного сховища для зберігання скріншотів – цього більш ніж достатньо.

Налаштування

На другій вкладці, власне “Налаштування”, можна виставити бажані параметри роботи скріншотера Joxi.

Налаштування Joxi

“Гарячі клавіші” я не виставляю, тому що мені зручніше працювати з стандартними кнопочками – Ви собі виставляйте, як Вам зручніше.

До речі – якщо Ви закриєте робочу панель, натиснувши на хрестик, то щоб повернути її на місце необхідно клацнути правою кнопочкою мишки на іконці в треї Вашого монітора.

Повернути робочу панель

Тепер що стосується скріншотів. Тут все просто та зрозуміло. Наприклад, нам необхідно зробити скрін певного фрагмента нашого екрану – тиснемо на відповідну клавішу в робочому середовищі.

Скрін фрагмента

Екран затемнюється і ми просто мишкою виділяємо той фрагмент, який нам потрібно. Виділили і відпустили мишку – одразу відкривається можливість цей скрін відредагувати.

Скрін фрагмента

Якщо у Вас є певні вимоги – редактором на нижній панельці вносите зміни. Я не буду зупинятись на кожній кнопці – все простенько, розберетесь самостійно.

Змінюємо скріншот

Коли зміни внесено (або ні) тиснемо на маленьку стрілочку на кнопці та обираємо, що нам необхідно зробити: зберегти, опублікувати чи відправити в соціальні мережі.

Зберігаємо чи публікуємо

Зберегти на ПК, відправити в соціальні мережі – тут все зрозуміло. Давайте виберемо “Опублікувати”. Як тільки натиснемо – хмарний скріншотер Joxi одразу почне копіювати цей скрін в хмарку (буфер обміну).

Копія в буфер обміну

Як тільки завантаження завершиться – ми побачимо про це повідомлення і зможемо відкрити збережений файл.

Хмарка

Можна відкрити звідси, а можна відкрити потім з головної робочої панелі, як Вам буде зручніше.

Робоча панель

Коли Ви натиснете “Відкрити” – то в браузері відкриється останній збережений скріншот. Тут вже можна обрати, що з ним робити – завантажити, видалити, поділитись і т.д.

Скрін в буфері

Якщо ж Вам необхідно зробити декілька скріншотів, то результат можна потім переглянути в особистому кабінеті, натиснувши на пункт “Історія” в панелі інструментів.

Особистий кабінет

При необхідності – копіюєте посилання (натиснувши на кнопку “Скопіювати посилання” під скріншотом) та відправляєте лінк на зображення будь-кому.

Якщо ми зараз подивимось в налаштування, то побачимо, що певний об’єм хмарки вже використовується.

Місце в хмарці

Що стосується скріншотів цілого екрану – то тут і пояснювати немає що, все логічно та зрозуміло. Коли Ви натиснете на кнопку “Екран”, то після затемнення всієї області – Вам необхідно просто клацнути два рази мишкою і скопіюється цілий екран.

Знімок цілого екрану

І з кнопочки “Екран” також можна робити скріншоти виділеної області, як і в першому випадку. Функції редагування, відправки, публікації – аналогічні.

Ось такий зручний скріншотер (як на мене). Функції Joxi, в принципі, практично нічим не відрізняються від можливостей інших безкоштовних аналогів, але однією великою перевагою для мене є наявність хмарного сховища (акаунта). Мені дуже часто приходиться працювати за різними ПК, тому ця можливість хмарного скріншотера Joxi – дуже доречна.

Офіційний сайт Joxi

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 5 коментарів
 1. Саша сказав:

  Цікава програмка. А можна робити скріни окремого вікна, так, щоб потім не обрізати залишки по краям?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Знаю, про що ти 😉 , але на жаль немає, приходиться чимось жертвувати. Хоча сама процедура здалась мені дуже точною, тобто зробити скрін вікна можна дуже точно…але автоматом такого немає.

   Та перевага її в тому, що Joxi має таку собі хмарку для зберігання + може публікувати одразу в соц.мережі.

   Відповіcти
   1. Саша сказав:

    Ну на рахунок хмари то це круто. Я також часом на роботі за вільної хвилинки можу попрацювати над статею для блогу)

    Відповіcти
 2. Євген сказав:

  Програму lightshot (офіційний сайт https://app.prntscr.com/uk) не пробували? Вона на мою думку значно краща за joxi. Ось чому: присутня українська мова, не потрібно реєструватися щоб отримати доступ до хмари і багато інших плюсів, яких через брак часу не можу сказати. Одне слово – спробуйте! Не пошкодуєте))

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Спробуємо, обов’язково спробуємо. Дякую за пораду, завжди цікаво щось новеньке помацати 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google