Відкрити меню

Одвічне питання – якої тематики варто створювати блог?

Друзі, доброго всім дня! Сьогодні я вирішив висловити свою думку стосовно: “Яку тему обрати для свого майбутнього блогу?” Чому? Тому що все частіше я зустрічаю на різних форумах та ресурсах (та і в листах мені писали неодноразово) ось таке питання. Справа в тому, що блогінг, блоги, блогосфера – сьогодні дуже популярне заняття і користувачі, начитавшись різних книжечок, статей, фінансових стриптизів, запалюються ідеєю створити власний блог, в надії на високі доходи.

Як обрати тематику для блогу

Дуже багато користувачів, натрапляючи на популярний та високовідвідуваний блог, одразу ж хочуть мати щось подібне, тому і переймають практично все, починаючи з тематики. Мовляв, ого … ця тема дійсно прикольна та популярна і відвідувачі є … все, буду я писати про … ну не важливо, Ви зрозуміли.

Ось тут людина фактично одразу передрікає своєму ресурсу провал, тому що не вистачить у Вас сили і натхнення вести блог на незнайому, не улюблену тему навіть протягом 6 місяців. Ми вже не один раз говорили про те, що від 6 місяців і до 1 року потрібно ресурсові, щоб вийти на стабільний ріст, звільнитись від різних “пісочниць” пошукових систем і спостерігати позитивну динаміку.

Все це при умові регулярного поповнення, правильного seo статей і постійної генерації нових ідей. А що Ви будете генерувати, якщо обрали напрямок, виходячи з його популярності, а не з відношення самих себе до теми? Все це призведе до того, що через декілька місяців (в кращому випадку) Ви просто втратите інтерес до свого дітища і закинете це заняття. Звідси і купа “мертвих” блогів в мережі.

Якщо Ви сконцентрувались на тому, щоб продавати посилання, то Вам підійде будь-яка комерційна ніша, але … наженете Ви пузомірки, продасте посилання, витиснете з блогу все що можна і відправите його в небуття. Якщо така схема Вам підходить (з моральної точки зору), тоді я вмиваю руки, можете чинити так, як вважаєте за потрібне.

Якщо Ваша позиція зорієнтована на довготривале ведення та підтримку одного (або декількох) проектів, тоді треба чинити по-іншому.

Зважайте ще на те, що будь-яка популярна, комерційна ніша, окрім прибутків, має дуже високу конкуренцію, тому, якщо Ви вже обрали якусь популярну тему, наприклад – IT, то спробуйте виділити якийсь окремий, вузький напрямок саме з цієї тематики і вперед. Майте на увазі, що в популярних тематиках вже дуже багато матеріалу, тому, якщо Ви не в змозі запропонувати щось нове та оригінальне, нічого толкового не вийде.

Порада для дівчат та жінок – на сьогодні дуже популярні сайти та блоги жіночої тематики. Про дітей, про стосунки, про моду, про кулінарію, про косметику і т.д. Тема нова, свіжа і не так сильно “замилена”. От для чоловіків цей напрямок не підійде, тому що … ну реально не цікаво! Я от люблю дивитись на гарний макіяж своєї дружини, але щоб про це писати … ну на 2-3 статті мене б стало, а далі? Ні знань, ні цікавості, ні компетентності …

Фінанси, юриспруденція, страхування, нерухомість, будівництво – ось для прикладу доволі популярні напрямки на сьогодні для чоловіків, але я не обрав ні одну з них, тому що слабо в тому розбираюсь. Я люблю блогінг, люблю українську мову, люблю колупатись в сео секретах (хоча seo вже ой як зачовгана тема) – про це і пишу.

Колись на одному форумі дуже “розумний” дядько сказав приблизно наступне, що він не став би вивертатись і читати статті про оптимізацію на рідній мові. От до таких висловів і думок також треба бути готовим, адже об….ти дуже легко, а от у власника ресурсу залишається неприємне враження і дуже часто опускаються руки.

Особисто я не позиціоную свій блог, як сео ресурс. Перш за все – це осередок моїх вподобань, думок, української мови в мережі, я пишу про те, що мені цікаво і подобається. Тому і вдається генерувати ідеї для статей практично кожного дня. А про що я б писав, обравши юриспруденцію чи страхування? Ото ж бо і воно …

Тому друзі, я не буду зараз розписувати принципи вибору тематики, а наголошу на одній (можливо банальній) пораді при плануванні нового блогу:

– обирайте тільки ту тему, яка Вам цікава, в якій Ви добре розбираєтесь і про що зможете писати часто і писати корисні матеріали.

Це – найголовніше і найважливіше при визначенні напрямку вашого майбутнього ресурсу, повірте мені. Виберете не те – через місяць-другий просто втратите інтерес і не будете мати про що писати.

Бажаю Вам вдалого дня і гармонії в помислах та прагненнях.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 9, середній: 4,78 з 5)
Loading...
Обговорення: 7 коментарів
 1. MrVigner сказав:

  От мій “Інфо-Світ” народився трохи інакше… Я спочатку просто читав іноземні блоги такої тематики, і мене дивувало чому немає українських сайтів такої тематики. І я просто вирішив це виправити, так і поїхало…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Але ж якщо Ви читали іноземні блоги такої тематики, значить це було Вам цікаво, отже і на нашій мові Ви з задоволенням пишете.

   Відповіcти
   1. MrVigner сказав:

    Звісно) І на рідній мові мені набагато приємніше читати було б. Але така ситуація склалась що для того щоб на рідній причитати спочатку треба написати…. 🙂

    Відповіcти
 2. MrVigner сказав:

  От зараз хочу ще щось подібне створити (якийсь тематичний блог) але ніяк не можу підібрати тематики яка мені б з часом не набридла.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   От тут потрібно 7 раз подумати.

   Відповіcти
 3. Павло сказав:

  Я згоден, якщо тема самому не дуже цікава, то краще блог не починати. Потім проект перетворюється в тяжкий тягар. І кинути не можна, бо за хостинг і домен заплачено, й тягнути далі нема сил… 🙁

  Відповіcти
 4. Анна сказав:

  Ну і нехай той “розумний” дядько іде своєю дорогою. Як кажуть, всім подобається лише стодолларова купюра, а стосовно блога будь-якої тематики завжди занйдуться ті, хто у захваті, а кому воно зовсім не потрібно.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google