Відкрити меню

Якщо пропадає Wi-Fi на ноутбуці – одна з можливих причин та її вирішення

Мої вітання! Декілька днів я бився над проблемою нестабільного Wi-Fi сигналу. Ну це я так думав, сигнал був чудовий, а “корч” намалювався зовсім в іншому місці. Ситуація була наступна: до мене в квартиру заведений звичайний ADSL-кабель, стоїть звичайний модем, до якого підключений Wi-Fi роутер. Відповідно ноутбук бере інтернет уже не з самого модему, а підключається до мережі через Wi-Fi. І от, без видимої причини, ноутбук почав втрачати цей Wi-Fi сигнал. Працює собі нормально деякий час і тут бац – на іконці в треї видає “без доступу до мережі інтернет”. Коли перемикаю напряму через ADSL-модем, то все окей, інтернет є, а через Wi-Fi – дуля з маком. Я грішив і на роутер, і на плату в ноутбуці, але … випадково натрапив на одне налаштування самого ноута, яке проблему зняло.

Wi-Fi

Звичайно, що це не панацея від усіх випадків, але якщо у Вас ситуація подібна (коли через певний проміжок часу пропадає Wi-Fi сигнал, але з модему інтернет є) – то таке рішення може Вам допомогти. Я вже і скидав налаштування сітки та створював нову, і перепрошивав сам Wi-Fi роутер – не допомагало, а потрібно було просто погратися з режимами економії енергії.

Всім відомо, що в ноутбуках існують різні режими енергозбереження, які можна регулювати або стандартними налаштуваннями ПК, або спеціальними програмами від виробника. Та виявляється, що існують такі режими і для безпроводового адаптера, які можна налаштувати окремо від загального режиму ноутбука. Я цього не знав, так як не є великим спеціалістом в комп’ютерній техніці, та, виявляється, все дуже просто)).

Заходимо в Панель Керування та шукаємо пункт “Електроживлення”. Залежно від ПК та програмного забезпечення – цей пункт може називатись інакше, але суть одна – керування живленням.

Електроживлення

Коли ми відкриваємо це “Електроживлення”, то потрапляємо в налаштування різних планів живлення, які дозволяють нам заощадити енергію, підвищити продуктивність, обрати оптимальний варіант і т.д. Наразі нас цікавить той план, який стоїть активним – тиснемо “Змінити налаштування плану”.

Налаштування плану

В мене на ноуті стояв якийсь режим “Energy Star”, в якому я відключив різні затемнення екрану, режим сну і т.д. Але тут нам необхідно обрати більш детальні налаштування, тому шукаємо пункт “Змінити додаткові налаштування живлення”, ну або щось подібне.

Energy Star

В додаткових налаштуваннях, які відкриються, потрібно знайти персональні налаштування безпроводового адаптера. Коли я відкрив цей пункт, потім відкрив “Економія енергії”, то побачив, що тут стоїть такий собі план роботи від акумулятора і від мережі, як “Мінімальна економія енергії”.

Мінімальна економія

В принципі, я так би і залишив, якщо б не сіпнув мене дідько клацнути на цій “мінімальній економії”. Клацнув і побачив, що існують окремі плани живлення саме для безпроводового адаптера.

Тоді я заліз в пошук вже з конкретним запитанням і виявилось, що якраз таки ці налаштування можуть впливати на втрату сигналу Wi-Fi ноутбуком. Що ж … я виставив максимальне значення (максимальна продуктивність) і зберіг зміни.

Максимальні налаштування

Після цього, для страховки, створив нову мережу і почав користуватись Wi-Fi в звичному режимі. Минуло декілька днів і все стабілізувалось, доступ до інтернету більше не пропадав, все стало на свої місця.

Наскільки я зрозумів, безпроводовий адаптер, при інших налаштуваннях, просто ішов в якийсь режим сну чи щось подібне, тому і Wi-Fi сигнал (доступ до інтернету) на ноуті зникав. По крайній мірі, після виставлення максимальних значень для адаптера, в мене проблема зникла, дарма прошивав роутер)).

Повторюсь, я не великий спеціаліст в залізі, якщо якісь серйозні проблеми з ПК, то несу в сервіс, але ці дії, які описані вище, мою проблему вирішили. Може це простий збіг, може роутер “нарозумився”, але така от ситуація. Якщо у Вас виникають такі “затики” з Wi-Fi – спробуйте налаштування планів живлення, раптом саме в цьому і був ключик до вирішення.

Бажаю “міцного здоров’я” Вашим комп’ютерам, нехай вони служать Вам вірою і правдою багато років.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 27, середній: 4,56 з 5)
Loading...
Обговорення: 30 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  В мене було ще простіше: принесли ноутбук, і там виключена клавіша “wi-fi”. То я десь годину мучився, поки здогадався:)
  Просто моя клавіша вмикання інтернету на клавіатурі підсвічується, і зразу видно коли вимкнена. А там клавіша без підсвітки.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   З цією кнопочкою дуже часті випадки, я теж з цим стикався 🙂

   Відповіcти
  2. Олег Волощук сказав:

   А, Павло, до речі. Зміни свою поштову скриньку на нормальну, а то ти постійно пишеш @uandex і я кожного разу твої коментарі зі спаму дістаю 🙂

   Відповіcти
   1. Pavlofox сказав:

    Мало того що яндексівська пошта, та ще й з помилками 🙂

    Відповіcти
  3. Володимир сказав:

   в мене така ж ситуація,яка описана в пості. Деколи повністю відключає мережу,але можливий і такий випадок коли вона стає обмеженою.Не підкажете ,що може бути?

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Важко Володимире тут точно зорієнтувати, може роутер, може плата на ноуті … я описав одну з можливих причин, як це було у мене. Нажаль не можу точно вказати на вашу проблему.

    Відповіcти
 2. Serjart сказав:

  Ще мене бісить, коли по замовчуванню там стоїть вимикання жорстких дисків. Я завжди забуваю змінювати цей параметр після встановлення вінди і згадую коли диск починає клацати під час паркування.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Опа, а що це за вимикання? Як казав Бородач “я не в курсі” 🙂

   Відповіcти
   1. Serjart сказав:

    В режимі простою HDD через 20 хвилин вони вимикаються, а потім коли з’являються потреби в записі/читанні, то вони заново запускаються. На ноутбуках це не так сильно чутно, як на стаціонарних (класичне клацання під час паркування, та розкручування дисків під час вмикання), проте можуть бути помітні легкі залипання.

    Можеш глянути сам чи в тебе там стоїть в списку “Жорсткий диск”.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Актуально. Я от нещодавно придав зовнішній жорсткий, так мені дико не подобається, коли він вимикається. Я гадаю, що то не є дуже корисно.

     Відповіcти
 3. MrVigner сказав:

  З цим віфієм завжди якісь глюки) То роутер, то вінда глючить і зайвий час йде на перезавантаження чи виявлення і усунення проблем… А зараз в мене напівноут (ага), все одно його вже не порухаєш, то поставив кабель і відмінний інет без глюків:-D

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Бачив, бачив я твій напівноут 🙂

   Відповіcти
   1. MrVigner сказав:

    Е ні, в мене великі зміни 😀 Тепер мій ноут без монітора (здох він і я його відчепив взагалі, лишився тільки “системник”), а в додачу купив звичайний монітор до компа 🙂 Пізніше напишу про це в блозі 🙂

    Відповіcти
 4. Мирослав сказав:

  Я думаю,що в знайомого на старенькому ноутбуці пропадав сигнал. а це он воно що…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну це одна з можливих причин, не факт, що саме це вирішить проблему, хоча варто спробувати.

   Відповіcти
 5. Юрій сказав:

  В мене були побібні проблеми з пропаданням віфі. Вирішив … покупкою нового рутера :-\

  Відповіcти
 6. illich сказав:

  Дійсно корисна тема піднята паном Олегом..Дозвольте і від себе декілька слів на цю тему: Для впевненого прийому WI-FI сигналу, в треї-де показаний рівень сигналу,повинно бути не менше 3-х позначок,краще 4-5,інакше постійно будуть проблеми з інтернетом.Для вирішення цих проблем,дійсно потрібно,або добавляти енергоспоживання/потужність сигналу/ внутрішнього адаптеру,або виставляти максимальний /dbm/сигнал в ADSL модемі,якщо він не виставлений,як такий. за замовченням,або ставити новіші модеми / наприклад, від Укртелекому-HG532\ в яких застосовуються більш прогресивні технології проходження сигналу.Я вже не кажу про антени,кабелі і.т.д..Дозвольте не погодитись з вимкненням режиму затемнення екрану,та режиму сну..Якщо Ви надовго не залишаєте комп.,то тоді це може бути,в іншому випадку йде нерівномірне вигорання пікселів екрану,і взагалі нераціональне його використання. Вибачте за довгий текст,але написав про те, що знаю і теоретично, і практично з власного професійного досвіду,і не більше того.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Нещодавно купив роутер Tp-link, до цього був D-link – якість сигналу покращилась, батьки в сусідньому під’їзді ловлять, а антенка всього на 5дцб. Я не вникав ніколи в ті технології – виходжу з того, що я бачу і як працює. А на рахунок затемнення і сну … ну я ніколи, в принципі, не залишаю ПК надовго без роботи, хіба щось завантажую величезне, але то буває рідко. Але мене виводить, наприклад, коли я йду робити каву і хочу викурити цигарку, а ноут в цей час іде в сон … я завжди вимикаю ці режими, так мені зручно і комфортно. От про вигорання пікселів не знав, може детальніше розкажете чим це загрожує? Може дійсно змінити звичку і залишити режим сну …

   Відповіcти
   1. illich сказав:

    Пане Олеже,дійсно моделі Tp-Link мають більшу потужність вихідного сигналу в ДБ,аніж D-Link.За всі моделі не скажу,просто їх досить багато.В мене на зовнішній антені стоїть Tp-Link721,має 100 МлВТ потужності,що на межі допустимої в Україні для власних мереж WI-FI.так я на ньому ,,бачу” точки доступу до 1км,навіть через стіну будівлі на відстані до 300м,впевнено приймаю сигнал інтернету від 3 до 5 позначок в треї.Але це тема для окремої розмови,якщо когось це зацікавить.А на рахунок затемнення і сну ПК, задайте будь- ласка в пошуковику google запит:- ,,LCD PK рідкокристалічні телевізори переваги і недоліки”- ,там все коротко і зрозуміло написано.Основне то тут режим затемнення,який за замовченням ,здається 2хв.Я в ноутбуці виставив 5хв,мене це цілком влаштовує,хоча,як бачите розробники встановили 2хв,з якого б це дива? Підсумок від спеціалістів,а не від продавців:-довга тривалість статичного зображення шкодить монітору і не тільки плазмовим екранам а і LCD теж.Можна перейти на динамічну заставку,а чим не зручний режим затемнення?Тут же тільки взяв до рук мишку-екран знову засвітився.Достатньо, мабуть,як для Вас, просто відтермінувати режим сну,на той приблизний час,який йде на особисті потреби,а режим затемнення виставити в розумних межах,максимум 5-10хв.Пане Олег,бажаю Вам успіхів у вирішенні цього питання.Якщо чимось зможу,з радистю допоможу.Бо як самі кажете- гуртом все краще робити,а не тільки батька бити!

    Відповіcти
 7. Spotter сказав:

  Недавно помітив таку фігню – пропадає і/нет але після перезагрузки ноутбука з”являєьться знову сигнал в треї. Він і раніше прпадав але через 2-3хв. з”являвся. А тут недавно таке помітив, шо після перезагрузки нет знову працює. В чому причина ? В мене ноутбук працює через Wi-fi роутер Tp-link. Можливо прога Wi-fi Ralink почала глючити ? Можливо вже накривається система після двох безперервних років праці(день-в-день)? Невеликий спец я в системних прогах…..

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну відверто кажучи і я не спеціаліст в залізі, але що це за прога така Wi-fi Ralink? В мене також роутер Tp-link, але про таку програму вперше чую. Нічого додатково не ставив, просто підключив роутер, налаштував сітку, поставив пароль і все. Можливо справа в цій Wi-fi Ralink?

   Відповіcти
 8. Марина сказав:

  Добрый день. Пидкажить будь ласка що робити коли на планшети пропадаэ wi-fi. Мережа пидключена працюэ, а коли закинчую працювати з планшетом, залишила його на деякий час на блокировци. А потым включаю наме уже интернету. Перезазружаю планшет зявляэться знову и так кожного разу.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   День добрий. Ви знаєте, Марина, причин може бути декілька. Колись пригадую у товариша був Айфон, так там причина у зникненні сигналу була в поганому контакті плати Wi-Fi, в такому випадку допоможе тільки її перепайка (або як вона там зафіксована). Але колись у мене на телефоні пропадання сигналу прибрала звичайна перепрошивка.

   Особисто я спочатку перепрошив би планшет.

   Відповіcти
 9. Елена сказав:

  в мене ноут HP то коли пропав wi-fi на клавіші -f12 є значок ((|)) і є підсвідка .якщо вона горить жовтим то wi-fi ми відключаєм якщо натиснути на кнопку підсвічування біле то wi-fi знайде автоматично мережу

  Відповіcти
 10. юрій сказав:

  файно все описав. Дяку дуже. Допомогло))

  Відповіcти
 11. Софія сказав:

  В мене на планшеті ловив певний час інтернет а потім ні звідки він пропав в на модемі показує що є і я вже перезавантажувала в не дев. Що мені робити . Допоможуть мені будь ласка.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не допоможу Вам нажаль нічим. Якщо модем видає інтернет, а планшет його не бачить – значить проблема в приймачі WI-FI на самому планшеті. Тут звертайтесь в майтерню, якщо Ви впевнені на 100%, що Ваш модем працює справно і інтернет заходить.

   Відповіcти
 12. Оксана сказав:

  Вже 5 хвилин як безперебійно працює. Дякую, надіюся так і буде ?

  Відповіcти
 13. Наталя сказав:

  Добрий день!
  Допоможіть вирішити проблему wi-fi, можливо хтось мав таку ситуацію.
  Wi-fi працював добре, після перестановки на windows 10, біля сигналу був жовтий трикутник зі знаком оклику, ніякі рекомендації не допомагали, після чого, я вирішила комп’ютер відновити до початкового стану, таким чином і перевстановився windows. Проблема вирішилась але не надовго(
  Тепер wi-fi може бути із жовтим трикутником деякий час, потім він вмикається але слабенький сигнал дуже, а інколи взагалі вимикається і стоїть червоний хрестик, не бачить жодної мережі але на телефоні і в планшеті інтернет є, і досить непоганий, коли підключаю на пряму кабель до комп’ютера, інтернет чудовий..
  Можливо хтось мав таку проблему і знає, як вирішити її????? Поміняла роутер, бо думала, що в ньому причина, це не допомогло(((

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Відверто не знаю чим допомогти, я б в першу чергу перевстановив або оновив драйвера Wi-Fi плати компа, можливо або з дровами проблема або з самою платою, якщо на інших пристроях сигнал нормальний.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google