Відкрити меню

Жизнь внутри пузыря / Життя всередині міхура – книга Ігора Ашманова

Вітаю, шановні друзі! Полюбляю я читати книги різних видатних (по крайній мірі – на мій погляд) людей, які щось бачили та чогось досягли в цьому житті і сьогодні я хочу запропонувати Вам цікаву подорож в нетрі роботи пошукових систем. Мова ведеться про книгу відомого російського менеджера, фахівця в галузі штучного інтелекту та розробки програмного забезпечення – Ігора Ашманова. “Життя всередині міхура” (рос. “Жизнь внутри пузыря”) – книга, яка розказує про роботу Ашманова в проекті “Рамблер” в 1999-2001 роках.

Життя всередині міхура

Ігор Ашманов – відомий аналітик, розробник програмного забезпечення, автор утиліти Site-Auditor, яку Ви можете завантажити безкоштовно на сайті site-auditor.ru та проаналізувати свої проекти. Чим цікава ця книга? Власне тим, що тут Ашманов показує реальну роботу всередині міхура, всередині проекту “Рамблер” без прикрас, без рекламних трюків (як це полюбляють інші).

Чоловік має реальний досвід, має що сказати і хоча книга освітлює часи, які вже трішки пішли в минуле, та для цікавості варто почитати. Ви побачите, як працюється в таких проектах, що відбувається з управлінням та інвестиціями, які взаємовідносини існують та чим все це може закінчитись.

Познайомився я з цією книгою випадково: одна моя добра знайома, яка мешкає в Москві та в хороших стосунках з Ашмановим, порекомендувала мені його працю. Було це десь в 2003 чи 2004 році. Спочатку я трішки скептично поставився до цього і відклав ознайомлення з книгою в “довгий ящик”, але одного разу, вивільнивши декілька годин, вирішив, все ж таки, прочитати.

Хоча “Жизнь внутри пузыря / Життя всередині міхура” рекомендована для директорів, для керівників різних інтернет-проектів, для менеджерів цих проектів, та не зайвою буде вона і для рядового користувача, адже побачити життя проекту “Рамблер” зсередини, без цяцьок та піар-ходів – дуже цікаво та пізнавально.

Ні для кого не буде секретом, що при розробці чи плануванні якогось проекту ключову роль відіграють інвестиції, інвестори. Якщо задумка глобальна – то і вкладатись будуть серйозні суми. А от для цих інвесторів головне, щоб їхні інвестиції повернулись і почали давати прибуток. Ті, хто живе інвестуванням, вкладають кошти не в один проект, а в декілька і в разі краху одного, мають надую на прибуток з інших. Це нормальна практика.

Інвестиції

Але такі інвестори, вважаючи себе господарями ситуації, починають дуже часто диктувати умови, які можуть відверто шкодити технічній політиці проекту. Ось тут і починаються ігри за лаштунками, підсідання одне одного, ідуть з проектів талановиті спеціалісти і т.д.

Як похідна з ситуації – починають гризню засновники, сіпають кожен в свій бік, а компанії (проекту) від цього нічого корисного не буває, тільки гірше. Коли кожне цабе бажає стати головнішим, коли кожен керівник вважає себе талановитішим за інших – результат буває тільки один, повних крах, що ми можемо спостерігати в інтернеті дуже часто.

Життя інтернет-проекту – це не тільки кілограми фруктів (на прикладі Яші), це ще і з’ясування відносин між керівництвом, це вихід з колективу хороших, освічених спеціалістів, це тяжкі часи та черга невдач, які переживає кожен проект при різних керівниках та інвесторах.

В своїй книзі “Жизнь внутри пузыря / Життя всередині міхура” Ігор Ашманов як раз таки і описує такі приховані течії та підводні камені життя та роботи одного відомого та популярного (в свій час) інтернет-проекту. Описує все зсередини, адже йому довелось там попрацювати та відчути все на “своїй шкурі”.

Відверто кажучи, навіть не знаю, як Вам цю книгу запропонувати. Зустрічав я в інтернеті і вільне завантаження, але, наскільки мені відомо, готовий варіант “Ашманов і партнери” випустили платний. Дам я Вам посилання на сайт команди, де ця книга доступна в он-лайн перегляді. Якщо Вас зацікавить, то, гадаю, Ви знайдете варіант – як її отримати собі на ПК. Прочитайте 1 – 2 частини і вирішите для себе – цікаво Вам буде чи ні.

Читати “Жизнь внутри пузыря / Життя всередині міхура” он-лайн

Бажаю Вам приємного прочитання, книга дійсно варта уваги.

Шануйтеся, на все добре!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 1 коментар
  1. Павло сказав:

    Ігоря Ашманова. «Життя всередині міхура» – книга хороша і в міру слушна, допомогла мені освоїти кілька незрозумілих речей

    Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google