Мої вітання! В сьогоднішній статті я хочу розказати Вам про нову можливість Twitter, яка тестується, новини про Telegram та показати круту можливість робота LikeBot, яка буде цікава тим, хто веде або лишень планує вести власний канал в Telegram. Чому саме про Twitter та Telegram будуть новини? Та все просто, я вже давно придивляюсь до Твіттера, дуже мене цікавить цей метод ведення власної стрічки новин і хоча зареєстрований я там дуже давно, але ніяк співпраця з Твіттером в мене не складалась. Ну а Telegram … я вважаю, що це найбільш прогресивний месенджер на сьогодні і якщо розробники не зупиняться на досягнутому, то він легко заткне за пояс і Skype, і Viber, і WhatsApp разом взяті.
Для початку хочу пояснити всім читачам, чому така велика перерва сталась в публікаціях на блозі, адже остання стаття була ще на початку червня, а зараз вже листопад. Я вже писав про це в своєму Telegram-каналі, що прийшов час, коли потрібно було переосмислити всю свою діяльність, вивести якісь нові напрямки, протестувати їх та прийняти рішення, куди рухатись далі. Наразі подальший шлях занотований покроково, тому я повертаюсь до публікацій на цьому ресурсі, які будуть виходити приблизно раз на тиждень. Отже, очікуйте на нові матеріали та будемо від сьогодні на зв’язку.
Що нового нам пропонує Twitter
Відверто кажучи, я дуже слабо завжди розумів політику та можливості Twitter, декілька разів намагався щось публікувати, вести свій мікроблог, але все закінчувалось тим, що це ставало нецікавим та закидалось. Хоча я знаю, що є затяті твітеряни, які просто живуть в Твіттері та буквально щогодини щось туди постять.
Особисто мені дуже не вистачало в Twitter можливості повністю висвітлити свою думку, обмеження в 140 символів дуже напружувало, адже в такому обмеженому ліміті важко сказати те, що хочеш. Та нещодавно Twitter дав мені надію, опублікувавши новину, що тестування розширеного ліміту в 280 символів завершилось і від тепер можна публікувати твіти в два рази більші. Я спробував – дійсно, розмір допустимих твітів збільшився на 100%, це круто!
Тому, якщо Вам буде цікаво прочитати щось з мого життя, ласкаво прошу до свого профілю в Twitter twitter.com/oleg_voloshchuk. Одразу скажу, що там нічого на буде з життя інтернетівського, звичайні пости про життя-буття простої людини. Чому мене цікавить Twitter? Знаєте, деколи дуже хочеться щось написати, висловити якусь свою думку, а от часу на ведення якогось додаткового ресурсу просто не вистачає, тому я вирішив ще раз придивитись до Twitter.
Чому саме Telegram, а не якийсь інший месенджер?
Варто сказати, що Telegram мене зацікавив дуже давно, ще з того часу, коли він став доступний для завантаження та використання на смартфоні. Надзвичайно широкі можливості, легкість, швидка синхронізація та приємний інтерфейс одразу переважили шальки терезів на користь цього творіння Павла Дурова.
Найперше, що привернуло увагу, це захищеність персональних даних, які, навіть не дивлячись на пресинг спецслужб ворожої нам країни, Дуров відмовився видавати, хоча такі запити були. До речі, нещодавно Telegram був оштрафований країною-агресором на 800 тис. рублів, але це не вплинуло на рішення Дурова, який сказав приблизно наступне: “Telegram ніколи не буде співпрацювати з державними службами, не дивлячись на те, якої країни ці служби будуть”.
Звинувачення Дурова в тому, що Telegram активно використовують в цілях організації терористичних актів, також було відкинуте. “Ми щоденно видаляємо безліч профілів та каналів, які пов’язані з дитячою порнографією, пропагандою насилля чи тероризму, при чому ніякі дані державним структурам не передаються” – заявили в офісі Telegram. Моя думка, на рахунок штрафу, який висунули Дурову така, що це зіграло тільки на руку Телеграм, адже 800 тис. рублів не така вже й велика сума для організації, а піар, який це все створило, заграє тільки на руку компанії.
Декілька переваг Telegram, які мені дуже імпонують
Легкість. Telegram дуже легенька програмка, яка практично непомітна на ПК при роботі, не навантажує систему та працює без збоїв та глюків.
Синхронізація. Тут ніколи не було таких випадків, коли ти запускаєш Telegram на іншому пристрої, а повідомлення чи файли або взагалі не підтягуються, або синхронізуються через декілька годин. Тим більше ніколи не буває затримки в повідомленнях, як у Скайпі, коли відправлений меседж Ваш співрозмовник може отримати через 2-3 години, а то й через добу.
Канали. Дуже крута можливість для ведення новинної стрічки, стрічки сайту і т.д. Якщо Ви не бажаєте обмінюватись з усіма своїми контактами, а інформувати людей про щось потрібно, то створення свого каналу в Telegram дуже крута можливість. Користувачі зможуть отримувати від Вас новини просто на смартфон чи ПК, при чому Вам немає потреби додавати всіх у свої контакти.
Боти. Такі роботи надзвичайно зручні, адже дозволяють отримати широкі можливості без контакту з людиною, що виключає затримку, очікування чи інші аспекти, які пов’язані з людським фактором. Нижче я Вам продемонструю одного такого бота. До речі, бота можна створити й собі, ну але звичайно, що тут необхідно мати певні знання та потребу.
Потреба інтернету. Надзвичайно здивувало те, що Telegram реально використовувати навіть на динозаврівському 2G, адже не завжди та всюди є стабільний швидкісний 3G. Особисто в мене є декілька контактів, які проживають у віддалених куточках країни й ми, за допомогою Telegram, дуже часто та легко переписуємось.
Ну і ще багато чого, групи, чати, просто відпадні наліпки та смайлики, ну але це є практично в кожному месенджері, тому тут до переваг ці можливості віднести важко.
Приклад роботи Telegram-бота LikeBot
Останнє повідомлення в моєму каналі було підкріплене можливістю поставити лайк під текстом. Це доволі хороша можливість для тих, хто веде свої канали та кому потрібно знати думку читачів. Як це зробити я Вам зараз покажу і використаємо ми для цього офіційного бота Telegram.
Виглядає це на прикладі наступним чином: Ви можете поставити лайк чи дизлайк під отриманим повідомленням та висловити свою думку, корисний це матеріал чи ні.
- Щоб мати можливість супроводжувати свої пости на каналі такими можливостями, для початку наберіть в браузері адресу бота telegram.me/like та дозвольте запустити Telegram для обробки цього посилання.
- Після цього чат з роботом відкриється в Telegram і Вам потрібно натиснути “Розпочати”, щоб активувати роботу з цим ботом.
- Далі робот Вам скаже, що Ви вже можете створювати повідомлення з лайками та іншими смайликами.
- Наступний крок – Ви просто відправляєте повідомлення роботу. Це те повідомлення, яке Ви хочете бачити в своєму Telegram-каналі зі смайликами чи кнопками лайк/дизлайк. А робот Вам скаже, що зараз Ви можете приєднати ті смайлики, які потрібно.
- Відкриваєте бічну панель зі смайликами та обираєте ті, які хочете приєднати до повідомлення. Тут можна приєднати не тільки лайк/дизлайк, але й будь-які інші, які вважатимете за потрібне. Приєднали та відправили роботу.
- Далі робот Telegram запропонує опублікувати Ваш пост, тому тиснете “Publish”.
- Вискочить повідомлення про те, що необхідно вибрати канал, куди саме Ви публікуватимете Ваш пост.
- Я, звичайно, обираю свій канал, куди хочу відправити повідомлення, автоматично у поле повідомлення підставиться хеш-тег мого посту зі смайликами. Я підвожу туди мишку і тисну на невеличке віконечко, де буде короткий початок мого тексту.
- Після цього мій пост буде опублікований в моєму Telegram-каналі з необхідними смайликами. В моєму випадку – це кнопки лайк/дизлайк, Ви ж можете обрати інші або додати потрібні до раніше доданих.
Ось і все, тепер читачі Вашого каналу матимуть змогу висловити своє відношення до публікації, а Ви зможете прослідкувати, популярний та потрібний пост чи ні.
Наразі в мене все, до ведення блогу я повернувся, тому будемо чутись частіше.
Бажаю Вам гарної неділі, зустрінемось!