Які основні фактори seo потрібно врахувати для нового сайту

18-11-2017-2-8601414

Гарного дня всім! Так, так, правильно Ви з заголовка зрозуміли, сьогодні ми поговоримо про seo та про пошукові системи. Чому так? Все просто, я вирішив зайнятись контентними проектами (поки що один проект), тому почав детально вивчати основні вимоги пошуковиків до сайтів станом на осінь 2017 року. Скажу відверто, нічого наднового немає і вимоги до сайтів практично не змінились, якщо говорити про СДЛ звичайно, та все ж деякі рекомендації того ж Google варто озвучити.

Чому саме контентний напрямок? Перепробувавши декілька сфер діяльності в українському інтернеті, я прийшов до висновку, що саме такі проекти – це найбільш реальний та стабільний варіант пасивного доходу, всі інші ідеї поки що лягли в архів, до пори до часу, а там подивимось. Що ж стосується цього сайту, на якому Ви читаєте зараз дану статтю, то він так і залишиться моїм щоденником, де я викладатиму певні звіти, новини, ідеї та рекомендації, писатиму трішки про особисте, деколи про seo, інколи про новини інтернету … тобто для Вас, для моїх читачів, фактично нічого не зміниться.

Отже, погляньмо, які основні вимоги до сайтів ставить пошукова система гугл на період осінь 2017 року. Звичайно, що в мережі все дуже швидко змінюється, але я гадаю, що найважливіші аспекти залишаться актуальними надовго. Можливо для когось ця інформація не буде секретом, але дехто читатиме її вперше, тому розпочнімо.

Пошукова система Google розпочала поетапне впровадження Mobile-first index

Щоб зрозуміти що таке Mobile-first index, уявімо собі, як працює Google. Існує спеціальний робот, який сканує всі сайти й додає їх в індекс, а залежно від релевантності тої чи іншої сторінки, формується й місце її у видачі. Цей робот поводить себе як реальна людина, тобто він ходить по сайтах, по лінках і до сьогодні цей робот працював, як декстопний юзер, себто як користувач звичайного ПК.

Тепер Google планує поводитись, як мобільний юзер, а це вносить деякі поправки в сам процес сканування і формування пошукової видачі. Тобто, на основі мобільного вмісту і буде формуватись основна пошукова видача. Якщо ж Ваш сайт не буде адаптований під мобільні пристрої, то фактично для нього нічого не зміниться, пошукова система гугл скануватиме його як і раніше, але … на перші позиції будуть виходити сайти, які мають адаптацію під мобільні версії пристроїв.

Звичайно, що це далеко не повноцінний запуск Mobile-first index, але такі рухи Google вже робить й до деяких сайтів вже це нововведення застосовується, тому, якщо Ви думаєте про створення сайту, наявність мобільної версії просто must be. Хоча я не думаю, що сьогодні хтось, створюючи новий ресурс, не звертає на це увагу, та все ж майте на увазі.

При чому, представники Гугла заявляють, що немає різниці в тому, чи це буде адаптивна верстка чи це буде просто mobile версія сайту.

Коментарі на сайті – важливий момент для seo просування

18-11-2017-2-8601414

Дивне правило, правда? Хто ж не хоче, щоб його ресурс коментували? Проте є одне але. Є такий дядько Гері Ілш, який на нещодавній конференції заявив, що дуже багато новинних сайтів перенесли коментарі безпосередньо зі сторінок ресурсів у соціальні мережі або на інші сервіси. За його словами, саме коментарі є один з важливих факторів ранжування ресурсу, тому найкраще їх залишати прямо на сайті, а не в соціальних мережах.

Тобто, якщо у Вас на сайті встановлена можливість коментувати через Disqus, Cackle чи Facebook, краще відмовитись та залишити звичайну форму коментування, адже Ілш акуратно натякнув, що це важливо для seo Вашого ресурсу.

Мікророзмітка, як один з важливих факторів ранжування сайтів

18-11-2017-3-8093719

«Ми б дуже хотіли, щоб Ви приділяли достатньо уваги мікророзмітці, намагайтесь використовувати її на сторінках своїх сайтів. Це дозволить нам краще зрозуміти їх зміст і, нехай опосередковано, впливатиме на позиції ресурсів у пошуковій видачі» – отака заява пролунала від того ж Гері Ілша.

Що таке мікророзмітка? Я не буду зараз вдаватись в детальний розбір цього поняття, спробую описати дуже просто.  Мікророзмітка – це, в загальному, спосіб вказати пошуковим роботам конкретно на певні об’єкти в тексті, як то телефони, адреси й тому подібне. Фактично – це метод, за допомогою якого вебмайстер розмічає певну інформацію на сторінці, допомагає ПС точніше її структурувати й на основі цього формувати сніпет у пошуковій видачі.

При чому, Google говорить, що не варто і зловживати цією розміткою, оскільки неправильне чи надмірне її застосування може накликати санкції на Ваш сайт, тому для seo Вашого ресурсу, мікророзмітка та правильне її застосування вкрай важливі.

На своєму новому сайті я застосував цей метод, щоб не напартачити – звернувся до свого хорошого знайомого, який в цьому розбирається й він «намалював» мені потрібну розмітку.

Посилання продовжують бути актуальним фактором ранжування

18-11-2017-4-3180009

Для seo будь-якого ресурсу зажди актуальними були посилання з інших сайтів, на сьогодні ця ситуація не змінилась, особливо на це вказує пошукова система гугл. Нещодавно одна відома компанія Stone Temple Consulting провела дослідження, проаналізувавши понад шість тисяч запитів та вивела результат, що посилання можна вважати одним з найважливіших факторів ранжування для Google.

Нічого в принципі нового вони не відкрили, адже всім відомо, хто хоча б колись стикався з просуванням нового сайту, що Google дуже повільний в плані нових ресурсів і пробитись у видачу без зовнішніх посилань важко, вірніше важко це зробити швидко, все залежить від тематики й запитів.

Тобто оці 4 пункти, які ми сьогодні розглянули, однозначно потрібно взяти до уваги, якщо у Вас новий сайт або Ви лишень плануєте його запускати – це Mobile-first index, коментарі на сайті, мікророзмітка та посилання.

На своєму новому сайті, якому пішов 3-й місяць всього, я всі ці рекомендації взяв до уваги, єдине що не працював поки що з посиланнями, це я буду робити десь з початку 2018 року.

Ну і звичайно від себе додам, що всі ці рекомендації ніщо без контенту, хорошого, якісного, під запити. Наразі я намагаюсь дотримуватись темпу наповнення нового сайту – по 1 статті в день, окрім суботи та неділі, тобто 5 матеріалів на тиждень. Це не дуже інтенсивно, але завважте, що пишу я сам, без копірайтерів, тому про якісь результати можна буде говорити десь через 2-3 місяці, тоді я і викладу, можливо, перший звіт.

Дуже багато зараз суперечок ведеться про те, чи існує фільтр пісочниця чи ні. Однозначно сказати важко, але те, що пошукова система гугл більше полюбляє сайти з віком, то факт. Саме тому трафік з Google йде повільніше і якщо не пісочниця, то якийсь алгоритм до нових ресурсів він точно застосовує.

Наразі у мене все, бажаю Вам гарних вихідних, будьте здорові!

Шануйтеся!