Бізнес в інтернеті або варіанти заробітку на блогах

biznes-v-internete

Привіт всім! Одразу обмовлюся – все написане в цій статті не претендує на керівництво до дії, не претендує на сліпе наслідування та на гарантований результат від застосування. В кожного блогера або власника сайту своє бачення розвитку, своє бачення варіантів заробітку, тому я буду радий отримати критику та доповнення. Я розкажу Вам про те, як я бачу механізм “бізнесу в інтернеті“, як я планую розвиватись та з чого блогер може отримувати дохід з свого ресурсу та з своєї діяльності.

“Створи свій блог та отримуй дохід” – такі лозунги та заклики зараз дуже популярні в інтернет – мережі, багато курсів, семінарів, флеш – мобів проводять на цю тему, обіцяючи 300 – 500 доларів пасивного доходу через декілька місяців. Все це так, заробляти на блогах можна, але чомусь так повелось, що варіанти заробітку розглядають досить обмежені, власне саме варіанти заробітку, а не бізнес – от давайте ми про це спробуємо подискутувати.

Коли я читаю фінансові звіти блогерів, так звані фінансові стриптизи, помічаю сталу закономірність, не у всіх, але в більшості. Закономірність заключається в тому, що всі варіанти заробітку зводяться до 3 – 4 видів, які напряму пов’язані з самим блогом, як інтернет – ресурсом.

Наприклад, я продав за місяць 30 посилань і заробив 100$. Чудово, в принципі нічого поганого в цьому немає, заробіток на посиланнях досить поширений, при гарних пузомірках (ТіЦ і PR) може бути досить суттєвий, але … для цього потрібен дійсно трастовий, авторитетний блог, а здобути хороші показники Яндекса чи Гугла досить важко (я не беру до уваги сателіти та ГС, які для цього і створюються).

Прикиньте, щоб виставити за одне посилання ціну в 3-4 $, потрібно мати ТіЦ хоча б 50 – 70 і PR десь 3 – 4. Я не буду казати, що це дійсні дані, не в цьому суть, але здобути такі показники пузомірок важко – потрібно дуже багато та старанно працювати.

Пройде рік, півтора і Ви досягнете цих показників, а скільки посилань Ви зможете продати? Для того, щоб не “вбити” свій блог, Ви будете продавати по 1 посиланню на статтю. Нехай у Вас на ресурсі 300 статей (це при тому, що цей рік Ви писали в блог кожного дня) і з кожної статті Ви продали по одному посиланню (це, звичайно, ідеальний варіант).

Опускаючи те, що Ви отримали 300 вихідних посилань, Ви заробили 900$. Це з області фантастичного роману, ну але у нас іде проста арифметика. Виходить наступне – з свого ресурсу Ви витиснули максимум, тепер діло за постійним заробітком на посиланнях.

Визначаючи те, що кожного дня Ви будете писати по одній статті (важкувато, якщо автор на блозі один) та продавати по одному посиланню, Ви зможете мати по 3 – 4 у.о. в день, тобто 90 – 120 $ на місяць.

Хтось скаже – ну так класно! 120 баксів в місяць з посилань! Друзі, врахуйте те, що кожне посилання висмоктує з Вашого ресурсу вагу сторінок, писати Ви повинні кожного дня і не факт, що ви продасте стільки посилань! Ситуацію я описав в ідеалі, як правило, все це можете сміливо ділити на 3, якщо не більше.

Тим паче – повзає слух про те, що пошукові машини можуть перестати враховувати куплені посилання, для цього, скоріш за все, введуться нові алгоритми, і що Ви будете робити потім? Коли ТіЦ і PR не будуть впливати на ціну посилань?

Повторюсь – це моє власне бачення, якщо бажаєте – продавайте посилання, дай Бог Вам високих заробітків з цього методу. Я на своєму блозі посилання не продавав і не збираюсь, по крайній мірі поки що. А тим більше, не бачу в цьому основного джерела доходу – так, для підтримки штанів, в майбутньому, можливо продам 1 – 2 на 10 – 20 статей.

Йдемо далі, продаж постових. На мій погляд – це ті ж посилання, обрамлені в текст, все те ж саме. Якщо продаж посилань, має на увазі продаж конкретно лінків (можливо, автоматичних, через Sape і т.п.), то постові – це ті ж лінки, але в танці з текстом. Я взагалі б об’єднав все це в один метод – продаж лінків і все.

Контекстна або банерна реклама – цей метод монетизації блогу заслуговує на повагу. Реклама – ось пасивний дохід з ресурсу, розмір якого напряму залежить від відвідуваності. Поставив рекламні блоки, займаєшся просуванням – отримуєш гроші. Все чітко та прозоро.

Чому на моєму блозі немає реклами? Я вважаю, що webdigest ще не доріс до розміщення рекламних блоків, коли на лічильнику відвідуваності буде 500 і більше уніків – тоді реклама з’явиться, а раніше … не маю бажання спостерігати в своїх аккаунтах по 2 – 3 – 10 доларів на місяць, не цікаво.

Чому ми не хочемо розглядати бізнес в мережі трішки глобальніше? Чому багато блогерів зациклюється на цих посиланнях та рекламі? Бажаєте – я Вам розкажу, як я бачу реальний бізнес в інтернеті?

Перше – це інфобізнес. Так, саме створення та продаж власного продукту – ось що може принести Вам постійний, гарантований і суттєвий дохід. Створили товар, налаштували механізм продажу та доставки, все, отримуєте кошти. Ви більше не будете залежати від пузомірок, від алгоритмів пошукових систем – Вас цікавить тільки відвідуваність та розмір підписної бази на Smartresponder (слідкуйте за блогом – готується безкоштовний відеокурс по цьому сервісу).

Якщо хтось подумає, що це не для нього, що тут потрібні знання – друзі, а хіба для успішного просування блогу, хіба для збільшення ТіЦ і PR знання не потрібні? Всі з чогось починали, всі вперше зайшли в інтернет, всі вперше познайомились з WordPress … відсутність знань – це присутність ліні та небажання.

Партнерські програми – знову ж таки, ми повертаємось до необхідності формувати цільову, зацікавлену та активну аудиторію на нашому блозі, формувати підписну базу та збільшувати відвідуваність. Нам не важливі пузомірки.

Інтернет – магазини, інтернет – сервіси, інфобізнесмени, різні студії і т.д., дуже багато є можливостей працювати на основі партнерських взаємовідносин. Ви рекомендуєте – Вам платять. При чому, є партнерські програми, які дозволяють формувати свою партнерську сітку та отримувати кошти багаторазово і на постійній основі.

Послуги та консалтинг – Всі ми спеціалісти (або просто маємо більше знань) в певній галузі, чому б не допомагати людям, надаючи консультації? Чому б не створити для користувачів щось цінне та корисне?

Проводити семінари, флеш – моби, навчати, консультувати – якщо Ваша інформація буде дійсно цінною та корисною, то користувачі з радістю будуть приймати участь у Ваших заходах. Ви зможете презентувати себе, як спеціаліста, як особистість, а як результат – дохід та збільшення вдячних користувачів для першого пункту, для інформаційного бізнесу.

Технічні моменти? Друзі, навчитись можна всьому – було б бажання. Звичайно, що організувати та запустити такий бізнес – механізм дуже важко, це справа не одного дня, місяця, але уявіть собі масштаб, розмах та рівень доходів.

Тим більше, що цей ринок ще порожній, в рунеті вже починають його активно займати, а в українському сегменті – незоране поле. Чому б Вам не зайняти свою позицію та не розпочати щось робити?

Забув сказати про фріланс, для мене фріланс – звичайна робота, робота на когось, але вдома. Звичайна наймана праця, хоча і добре оплачувана. Не моє. Але, для старту, для початку – цілком.

Друзі, для чого я розвів тут всю цю дискусію – я хочу показати Вам, що не посиланнями одними живе заробіток з блогу. Взагалі то, блог – це бренд, флагманський проект, який спонсорує всі супутні бізнес – ідеї, тому розвиток персонального блогу – це дуже важливо, але цей блог не повинен стати дійною коровою, світогляд потрібно розширювати.

Особисто я, прийшов в український інтернет надовго і маю бажання отримувати хороший результат від своєї праці, я хочу займатись бізнесом в мережі, а не збирати крихти на посиланнях, тому – саме останні три ідеї я і буду розвивати. Багато ще потрібно зробити для цього, але багато вже зроблено, тому, найближчим часом, я поступово розпочну впровадження цих ідей.

Інформаційний бізнес на власних інфопродуктах, консалтинг та партнерські програми – ось в цьому напрямку я працюю вже не перший місяць. Чому не виставляю на огляд та не анонсую? Ще зарано і не все технічно доведено до кінця, але ось так я бачу бізнес – модель в мережі, ось так я бачу заробіток в інтернеті, ось так я хочу заробляти.

І ще одне, всі мої ідеї, бізнес – проекти та ресурси – все це на українській мові та для україномовних користувачів. Але я не шовініст, тому російськомовним користувачам я з радістю буду допомагати, нарівні з усіма (якщо буде така необхідність) – та центральна, все ж таки, українська аудиторія та українська блогосфера.

Це – моє бачення, мої ідеї та моє прагнення, я не стверджую, що тільки так правильно, а не інакше. В кожного свій шлях, свої плани та теорії розвитку, тому радий буду Вашим доповненням, коментарям та, обов’язково, критиці.

Шануймося, товариство!