Що таке хостинг? Який обрати — платний чи безкоштовний?

unnamed

Рано чи пізно, кожен користувач задумується над створенням власного сайту. Ну відбувається це, в 99% випадків. В 90% випадків це доходить до дії. Риючись у всесвітній павутині, людина потрапляє на сервіси типу Юкоз, Народ.ру та інші, де пропонують безкоштовно створити власний сайт, не витрачаючи ні копійки власних коштів. Звичайно, що пропозиція солоденька і користувач хапається за неї руками і ногами. А як інакше? Безкоштовно ж!

Але не все так гладко та масляно, як може здатися на перший погляд. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси різного роду безкоштовних сервісів, а також проаналізуємо, а чи дійсно так дорого придбати власний хостинг і домен?Звичайно, що сьогодні безкоштовні площадки модернізувалися і пропонують користувачам все більше і більше послуг, але…

Переваги безкоштовних сервісів:

1. Безкоштовно. Можна створити власний сайт чи блог без витрат власних коштів. Зареєструвався і твори.

2. Багато шаблонів для сайтів, зареєструвався, вибрав тему (шаблон) для сайту і вперед, пишеш статті, заповнюєш контентом. 5 хвилин і ти вже власник персонального сайту.

3. Не потрібно щось вивчати, програмувати, все дуже зрозуміло і просто.

А ось тут переваги то і закінчуються….починаються мінуси.

1. Безкоштовна площадка, як правило, примушує Вас розміщувати на сайті свою рекламу. А коли забажаєте її придбати – запропонують заплатити.

2. Дуже часто спостерігаються гальма та глюки сайтів на таких сервісах. Користувачів багато і адміністрація просто не в силах забезпечувати безперебійну роботу Вашого сайту (та й не зобов’язана, адже безкоштовно!)

3. По великому рахунку, Ви не являєтесь власником ресурсу, його власником є Юкоз (наприклад), тому коли адміністрації щось не сподобається – то Ваш сайт можуть прото заблокувати і виставити Вам 1000 і 1 причину, в яких Ви будете дуже довго розбиратися і нікому нічого не доведете.

4. Рано чи пізно Ви захочете додати якісь функції та можливості на свій сайт, але майже завжди можливості та ресурси безкоштовних сервісів обмежені, тому не все Вам вдасться.

5. Дуже багато сервісів інтернету просто не приймають сайти на безкоштовних хостингах, тому розмістити рекламу, банер, чи заробити бодай якусь копійку – на жаль. (А така думка Вам в голову прийде – гарантую).

6. Ви не зможети відновити сайт в разі чого, як це робиться на платних хостингах, де раз в добу або раз в дві доби робиться бекап Вашого акаунту. Хіба що будете якось примудрятись самі копіювати вміст Вашого сайту собі на ПК, хоча не впевнений, що такий доступ Вам дадуть.

7. Дуже часто безкоштовні площадки додають до імені Вашого сайту свою приставку, щось на кшталт Вашсайт.ucoz.ru чи подібне.

Ну і ще, і ще, і ще…

Як Ви бачите, не все так класно і безпроблемно, що не говори безкоштовне і є, халява є халява.

А тепер давайте розберемось, чи дійсно так дорого завести собі професійний акаунт на платному хостингу і мати сайт, за безпеку і роботу якого Ви не будете перейматись.

Спочатку поговоримо, що таке домен і що таке хостинг.

Домен – ім’я сайту, його адреса – наприклад www.olegvoloshchuk.com – це домен сайту, який зареєстрований на конкретну особу і повноцінним власником якої ця особа являється. (В даному випадку це я – тобто домен я можу продати, подарувати кому завгодно. Це моя власність.)

Хостинг – це площадка, місце в інтернеті, де Ваш сайт буде базуватись. Тобто Ви в компанії, яка займається хостинг-діяльністю, орендуєте певну територію і розміщуєте свій сайт. (Як оренда землі чи приміщення.)

Тепер по цінах: реєстрація домену (імені сайту) коштує в середньому 10 долларів на рік в залежності від доменної зони (доменна зона – це .com, .com.ua, .ua, .info ….). Ціни приблизно однакові для цих зон, вони коливаються від 9 до 11 доларів.

З хостингом тут дещо складніше, різні компанії – різні ціни. Це зрозуміло, адже це ринок, тут “людина людині вовк” і вартість товарі майже завжди впливає на його якість. Так і з хостингом (тобто з орендою площадки).

Особисто я дуже довго в свій час вибирав хостинг-провайдера, радився з друзями, читав відгуки і можу з впевненістю сказати – компанія,яка зараз надає мені хостинг – найкраща в співвідношенні ціна-якість. Це компанія King Servers.

Ціни: на King Servers ціна мінімального тарифу, якого Вам для початку вистачить з головою, від 1.87 долларів на місяць, тобто 25.40 на рік (це враховуючи 15% скидку).

За ці гроші Ви отримуєте: необмежений трафік (переважна більшість хостинг-провайдерів його лімітує), необмежений дисковий простір (це взагалі казка, інші дають 200-500 мб початківцям), бази даних, піддомени і інші можливості,які входять до професійного набору власника сайту чи блогу. Якщо Ви поки що не все розумієте – повірте мені, ці можливості Вам згодяться і то дуже швидко.

В результаті що ми маємо – первинні затрати складають приблизно 35.4 долари на рік, тобто 2.95 на місяць, або 0,09 на день. Скільки Ви про…. грошей дурно? Напевне більше ніж 25 грн в місяць. Чому ж не витратити цю мізерну суму з користю?

І звичайно переваги платного хостингу:

1. Перше і найголовніше – служба підтримки. Ви маєте право на допомогу в будь-який час доби, по ICQ, по Скайпу, по пошті. Декілька хвилин – і будь-яка проблема буде вирішена. Знайдете таке на Юкозі?

2. Ви приймаєте при купівлі правила договору, що гарантує Вам власність хостингу, домену і конфедеційність інформації про Вас.

3. В платному хостингу присутні всі необхідні функції та конфігурації для створення сайту, присутня підтримка всіх необхідних можливостей.

4. Швидкість і гарантія безперебійної роботи. Ваш сайт буде під наглядом спеціалістів цілодобово і у випадку проблем, їх вирішать в найкоротший термін. Ви про це можете навіть і не знати.

5. Ім’я сайту буде унікальне і без домішків посторонніх слів і знаків.

6. Сайт на професійному хостингу приймають всі сервіси, рекламні площадки та таке інше.

І ще багато переваг, надіюсь з цього короткого опису Вам буде зрозуміло, що краще. І все це за 25 грн.

А вибрати платформу (тобто на основі чого зробити сайт) – це дуже просто. Існує безліч безкоштовних CMS (систем управління сайтом), які можна інсталювати на сервер і зваяти власний і неповторний ресурс. Це і WordPress, і Joomla, і Drupal … Вибрати є з чого.

Рішення звичайно за Вами, чим користуватись, але прислухайтесь до поради, вибирайте платний хостинг і буде Вам щастя.